Zalman potwierdza: wszystkie chłodzenia kompatybilne z procesorami Intel Core 10
Choć debiut najnowszej generacji procesorów Intela odbył się już jakiś czas temu, na wymianę standardowego chłodzenia nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza teraz, gdy temperatury szybują w górę. Firma Zalman przypomina więc, że jej chłodzenia są kompatybilne z podstawką LGA1200.
Południowokoreański producent potwierdza, że blisko trzydzieści chłodzeń z jego portfolio jest zgodnych z najnowszym socketem Intela. I mowa tu nie tylko o najnowszych, ale i starszych konstrukcjach. Entuzjaści mają więc w czym wybierać. Dla najbardziej wymagających producent poleca swojego flagowca - model CNPS20X. Jest to system dual-tower wyposażony w dwa wentylatory o średnicy 140 mm i sześć ciepłowodów. Całość waży ponad 1,3 kg i ma poradzić sobie z rozproszeniem nawet 300 W ciepła.
Nieco mniej, bo 200 W ma być w stanie odprowadzić model Zalman CNPS17X. To wciąż sporo więcej niż wynosi nominalne TDP topowego układu 10. generacji (Core i9-10900K), które wynosi 125 W. Jest więc jeszcze zapas, który powinien wystarczyć na utrzymanie podniesionych zegarów przez dłuższy czas. Flagową jednostkę powinien obsłużyć również Zalman CNPS16X. Ma on skutecznie studzić procesory wydzielające do 150 W ciepła, oferując przy tym nieco zapasu na przyszłość.
Producent nie zapomniał także o nieco tańszych i starszych konstrukcjach. Z podstawką LGA1200 są kompatybilne modele takie jak CNPS9X Optima czy CNPS4X. Ten pierwszy bez trudu powinien schłodzić nawet topowe CPU Intela (TDP do 180 W), drugi zaś może się sprawdzić w komplecie z mainstreamowymi Intel Core i5 lub i7, których współczynniki TDP nie przekraczają 95 W. Jest więc w czym wybierać, bo portfolio obejmuje modele ze wszystkich przedziałów cenowych i wydajnościowych.
Z pełną listą chłodzeń kompatybilnych z procesorami Intel Core 10. generacji i podstawką LGA1200 można zapoznać się na stronie producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.