Zalman X3 White RGB - przestronna obudowa premium trafia do sklepów
Zalman X3 White RGB to propozycja z nieco wyższej półki. Producent obiecuje wysoką jakość wykonania i zestaw praktycznych rozwiązań. Całość charakteryzuje elegancki, minimalistyczny design.
Zalman X3 White RGB to obudowa wagi ciężkiej. Choć należy do segmentu midi tower i mieści płyty główne ATX, z wagą ponad 9 kg należy do najcięższych modeli w klasie. Można zatem liczyć na solidność i wysoką sztywność konstrukcji, którą wykonano w znacznej części z aluminium i hartowanego szkła. W parze z ponadprzeciętną wagą idzie przestronność wnętrza.
Obudowa Zalman X3 White RGB pozwala na montaż chłodzeń procesora o wysokości do 175 mm. Zwolennicy zestawów AiO zmieszczą dwie chłodnice, z których jedna może mieć 360 mm długości, druga zaś 120 mm. Z kolei karty graficzne mogą mierzyć do 350 mm. Konstrukcja ma miejsce na maksymalnie siedem kart rozszerzeń PCIe oraz cztery dyski. Można też zainstalować do sześciu wentylatorów.
Zalman X3 White RGB opuszcza linię produkcyjną z czterema fabrycznymi śmigłami. Wszystkie mają średnicę 120 mm i podświetlenie ARGB LED, pozwalające na personalizację. W pakiecie znajdują się też dwie listwy LED oraz komplet filtrów przeciwkurzowych, dzięki którym utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być wyzwaniem. Czołowy panel I/O obejmuje zestaw portów USB, gniazda audio oraz przycisk do sterowania wentylatorami i iluminacją.
Obudowa Zalman X3 White RGB pozwala na beznarzędziowy montaż komponentów, oferuje wygodny dostęp do procesora i ma duży, przezroczysty panel boczny wykonany z hartowanego szkła. Daje on możliwość podziwiania zainstalowanych komponentów i efektów świetlnych, o które producent zadbał instalując cztery wentylatory LED i dodatkowe listwy na górnej ściance.
Obudowa Zalman X3 White RGB jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 500 zł.
Dane techniczne:
- model: X3 White TG RGB
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 459 x 210 x 430 mm
- materiał: aluminium, stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 9,1 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 175 mm
- maks. długość karty graficznej: 350 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2 + 2 typu combo (3,5” lub 2,5”)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowane)
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak, z chłodnicą 120/240/360 mm
- lista kompatybilnych chłodzeń na stronie producenta
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia RGB LED i wentylatorów
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.