Zalman Z10 PLUS - przestronna obudowa wyróżniająca się eleganckim i minimalistyc
Firma Zalman dodaje do swojej oferty nowe obudowy z serii Z10. Jednym z najciekawszych modeli z tej serii jest Z10 PLUS, który wyróżnia się nie tylko przestronnym wnętrzem i bogatym wyposażeniem, ale także eleganckim i minimalistycznym designem.
Obudowa Zalman Z10 PLUS jest wykonana w formacie ATX Mid-Tower i została przystosowana do montażu płyt głównych ATX, mATX lub Mini-ITX. Jej wymiary to 481 x 220 x 488 mm. W środku można zainstalować dwa dyski twarde HDD 3,5” i dwa SSD 2,5”, a także chłodzenie powietrzne o wysokości do 173 mm, czy kartę graficzną o długości 395 mm. Na dole jest też specjalna przestrzeń dla zasilacza o długości do 200 mm. Nie ma więc mowy o kiepskiej przestronności. W obudowie można zamontować właściwie wszystkie komponenty pożądane przez entuzjastów, w tym system chłodzenia AiO do 360 mm. Warto dodać, że produkt wyposażony jest w pięć gumowych przelotek i dodatkowe otwory umożliwiające ułożenie przewodów wedle własnych preferencji.
Zalman Z10 PLUS przyciąga uwagę już na pierwszy rzut oka. Duża w tym zasługa eleganckiego i minimalistycznego designu, bocznego panelu wykonanego ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, a także czterech preinstalowanych wentylatorów. Trzy frontowe rotory mają średnicę 140 mm i mogą działać z prędkością 900 RPM ±10%. Dodatkowy rotor znajduje się z tyłu obudowy - cechuje się średnicą 120 mm i maksymalną prędkością obrotu na poziomie 1100 RPM ±10%. Wszystkie wentylatory obsługują podświetlenie ARGB, które można zsynchronizować z podświetleniem płyty głównej.
Obudowa posiada frontowy panel siatkowy. Na wyposażeniu znajdziemy również specjalną podpórkę do regulacji położenia karty graficznej. Dla osób wymagających jeszcze lepszej cyrkulacji przewidziano możliwość instalacji dodatkowych siedmiu wentylatorów (w sumie do 11 sztuk) i trzech radiatorów. Na wyróżnienie zasługują także trzy filtry przeciwkurzowe, które zadbają o odpowiednią ochronę podzespołów. W górnej części obudowy znajdziemy czytelny panel z przyciskiem zasilania, reset, złączem słuchawkowym i mikrofonowym, przyciskiem LED, a także port USB-C i dwa gniazda USB 3.0.
Dane techniczne:
- Materiały: stal, plastik i szkło hartowane
- Waga: 8,1 kg
- Wymiary: 481 (długość) x 220 (szerokość) x 488 (wysokość) mm
- Format obudowy: ATX Mid-Tower
- Obsługiwane płyty główne: ATX / mATX / Mini-ITX
- Obsługa wentylatorów:
- Front: 3 x 120 mm / 3 x 140 mm
- Góra: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm
- Tył: 1 x 120 mm
- Dół: 2 x 120 mm
- Z boku: 2 x 120 mm
- Załączone wentylatory:
- Front: 3 x 140 mm
- Tył: 1 x 120 mm
- Obsługa dysków:
- 2 x 3,5 cala
- 2 x 2,5 cala
- Obsługa radiatorów:
- Front: 120 mm / 140 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
- Góra: 120 mm / 140 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
- Tył : 120 mm
- Maksymalna długość GPU: 395 mm
- Maksymalna wysokość coolera CPU: 173 mm
- Maksymalna długość zasilacza: 200 mm
- Sloty PCI: 7
- Panel I/O: złącze słuchawkowe, złącze mikrofonowe, 2 x USB 3.0, 1 x USB Typu-C, przycisk reset button, przycisk LED, przycisk zasilania
- Inne: uchwyt GPU

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.