Zalman Z10 PLUS - przestronna obudowa wyróżniająca się eleganckim i minimalistyc
Firma Zalman dodaje do swojej oferty nowe obudowy z serii Z10. Jednym z najciekawszych modeli z tej serii jest Z10 PLUS, który wyróżnia się nie tylko przestronnym wnętrzem i bogatym wyposażeniem, ale także eleganckim i minimalistycznym designem.
Obudowa Zalman Z10 PLUS jest wykonana w formacie ATX Mid-Tower i została przystosowana do montażu płyt głównych ATX, mATX lub Mini-ITX. Jej wymiary to 481 x 220 x 488 mm. W środku można zainstalować dwa dyski twarde HDD 3,5” i dwa SSD 2,5”, a także chłodzenie powietrzne o wysokości do 173 mm, czy kartę graficzną o długości 395 mm. Na dole jest też specjalna przestrzeń dla zasilacza o długości do 200 mm. Nie ma więc mowy o kiepskiej przestronności. W obudowie można zamontować właściwie wszystkie komponenty pożądane przez entuzjastów, w tym system chłodzenia AiO do 360 mm. Warto dodać, że produkt wyposażony jest w pięć gumowych przelotek i dodatkowe otwory umożliwiające ułożenie przewodów wedle własnych preferencji.
Zalman Z10 PLUS przyciąga uwagę już na pierwszy rzut oka. Duża w tym zasługa eleganckiego i minimalistycznego designu, bocznego panelu wykonanego ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, a także czterech preinstalowanych wentylatorów. Trzy frontowe rotory mają średnicę 140 mm i mogą działać z prędkością 900 RPM ±10%. Dodatkowy rotor znajduje się z tyłu obudowy - cechuje się średnicą 120 mm i maksymalną prędkością obrotu na poziomie 1100 RPM ±10%. Wszystkie wentylatory obsługują podświetlenie ARGB, które można zsynchronizować z podświetleniem płyty głównej.
Obudowa posiada frontowy panel siatkowy. Na wyposażeniu znajdziemy również specjalną podpórkę do regulacji położenia karty graficznej. Dla osób wymagających jeszcze lepszej cyrkulacji przewidziano możliwość instalacji dodatkowych siedmiu wentylatorów (w sumie do 11 sztuk) i trzech radiatorów. Na wyróżnienie zasługują także trzy filtry przeciwkurzowe, które zadbają o odpowiednią ochronę podzespołów. W górnej części obudowy znajdziemy czytelny panel z przyciskiem zasilania, reset, złączem słuchawkowym i mikrofonowym, przyciskiem LED, a także port USB-C i dwa gniazda USB 3.0.
Dane techniczne:
- Materiały: stal, plastik i szkło hartowane
- Waga: 8,1 kg
- Wymiary: 481 (długość) x 220 (szerokość) x 488 (wysokość) mm
- Format obudowy: ATX Mid-Tower
- Obsługiwane płyty główne: ATX / mATX / Mini-ITX
- Obsługa wentylatorów:
- Front: 3 x 120 mm / 3 x 140 mm
- Góra: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm
- Tył: 1 x 120 mm
- Dół: 2 x 120 mm
- Z boku: 2 x 120 mm
- Załączone wentylatory:
- Front: 3 x 140 mm
- Tył: 1 x 120 mm
- Obsługa dysków:
- 2 x 3,5 cala
- 2 x 2,5 cala
- Obsługa radiatorów:
- Front: 120 mm / 140 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
- Góra: 120 mm / 140 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
- Tył : 120 mm
- Maksymalna długość GPU: 395 mm
- Maksymalna wysokość coolera CPU: 173 mm
- Maksymalna długość zasilacza: 200 mm
- Sloty PCI: 7
- Panel I/O: złącze słuchawkowe, złącze mikrofonowe, 2 x USB 3.0, 1 x USB Typu-C, przycisk reset button, przycisk LED, przycisk zasilania
- Inne: uchwyt GPU

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.