Zalman Z8 - przewiewna i ergonomiczna obudowa dla entuzjastów
Zalman Z8 to obudowa, która ma być maksymalnie przewiewna i przyjazna osobie składającej PC. Producent postawił tu na frontowy panel typu mesh, w standardzie są montowane cztery wentylatory, organizację okablowania ułatwić ma dodatkowy panel wewnętrzny, a dostęp do wnętrza osadzone na zawiasach okno.
Obudowa Zalman Z8 to konstrukcja typu midi tower, która jest w stanie pomieścić także nieco większe płyty E-ATX. Projektanci postawili w niej nacisk na optymalną wentylację i łatwość użycia. Ażurowy przedni panel przesłania trzy fabryczne, 120-mm wentylatory, które mają zapewnić stały dopływ chłodnego powietrza do wnętrza. Ciepłe z kolei wyprowadza kolejne śmigło zainstalowane na tylnej ściance.
Utrzymanie wnętrza w czystości powinny ułatwić zainstalowane filtry przeciwkurzowe. Jeden z nich, górny, jest magnetyczny. Pozwala to na prosty i szybki demontaż w celu wyczyszczenia. Z kolei panel z hartowanego szkła eksponuje zamontowane wewnątrz komponenty. Tym, co wyróżnia obudowę Zalman Z8 jest osadzone na zawiasach, otwierane okno. Dostęp do wnętrza powinien więc być wyjątkowo prosty.
W środku Z8 czekają kolejne praktyczne rozwiązania. Oprócz beznarzędziowego montażu dysków producent przygotował specjalny, uchylny panel. Zwiększa on swobodę dostępu do wnętrza, a zestaw zaczepów i prowadnic wspomaga aranżację okablowania tak, aby wyglądało estetycznie i nie zakłócało obiegu powietrza. Jego cyrkulację wspierać może sześć wentylatorów. Wewnątrz obudowy Zalman Z8 jest miejsce również na siedem kart rozszerzeń czy trzy chłodnice cieczy.
Radiatory mogą mieć maksymalnie 280 mm (góra) i 120 mm (przód i tył) długości. W przypadku karty graficznej granicą jest 350 mm, a chłodzenie procesora nie powinno mieć więcej niż 158 mm wysokości. Całość uzupełnia zlokalizowany na górnej ściance panel I/O. Zawiera on trzy porty USB, w tym dwa w wersji 3.0, złącza audio oraz przycisk pozwalający na kontrolę podświetlenia LED, jeśli takie zostanie zamontowane.
Obudowa Zalman Z8 ma trafić do sprzedaży w połowie kwietnia. Produkt wyceniono na ok. 260 zł
Dane techniczne:
- model: Z8
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 493 x 212 x 460 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 6,3 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 158 mm
- maks. długość karty graficznej: 350 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: do 4 lub 2 x 2,5”/3,5” combo
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu (zainstalowane 3 x 120 mm)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany 120 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm na górze
- do 120 mm z przodu i z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED
- dodatkowe wyposażenie:
- filtry przeciwkurzowe (górny, dolny)
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.