Zalman Z9 Iceberg - minimalizm dla entuzjastów mocy
Zalman Z9 Iceberg to obudowa komputerowa adresowana do entuzjastów mocnych PC w minimalistycznej formie. Wewnątrz konstrukcji wyróżniającej się elegancką prostotą wygospodarowano ogromną ilość miejsca na topowe podzespoły.
Obudowa Zalman Z9 Iceberg to obudowa o froncie inspirowanym górą lodową. Oprócz minimalistycznego wzornictwa konstrukcja oferuje nieprzeciętnie dużą ilość miejsca. Wewnątrz zmieszczą się karty graficzne o długości do 390 mm. Obecność trzech pionowych slotów PCI-Express sprawia, że modele z rozbudowanym chłodzeniem można zamontować również wertykalnie. Obudowa ma preinstalowany stosowny holder dla GPU i przygotowane miejsce dla kabla risera PCIe w standardzie 4.0.
Z potężną kartą może sąsiadować wysoki na 185 milimetrów schładzacz procesora. Jest też przestrzeń na siedem dodatkowych śmigieł. Fani dużych, wolnoobrotowych konstrukcji mogą postawić na modele o średnicy do 200 mm z przodu i 140 mm z tyłu. Domyślnie producent dołącza dwa wentylatory (przedni i tylny) o średnicy 140 mm. Miłośnicy chłodzenia cieczą znajdą z kolei przestrzeń dla dwóch chłodnic o długości do 360 mm każda.
Utrzymanie wnętrza obudowy Zalman Z9 Iceberg ułatwiać mają filtry przeciwkurzowe. Na dole znalazł się wariant szufladkowy, z góry zaś zabezpieczenie osadzono w demontowalnej, twardej ramie. Wnętrze, w którym może pojawić się rozbudowana płyta główna w standardzie E-ATX, można podziwiać poprzez okno wykonane z grubego (4 mm), hartowanego szkła. W tak zwanej “piwnicy” zlokalizowano klatkę na zasilacz o długości do 200 milimetrów.
Całość uzupełnia panel I/O, który oferuje pięć portów USB, w tym jeden typu C w standardzie 3.1 Gen 2, dwa USB 3.0 i dwa USB 2.0. Towarzyszą mu gniazda audio i przycisk do sterowania podświetleniem LED. Obudowa Zalman Z9 Iceberg jest wykonana głównie ze stali i hartowanego szkła. Całość waży blisko 10 kg i będzie dostępna w dwóch kolorach białym i czarnym. Konstrukcja powinna dotrzeć na sklepowe półki pod koniec marca. Zainteresowani jej zakupem muszą liczyć się z wydatkiem około 370 zł.
Dane techniczne:
- model: Z9 Iceberg
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 496 x 245 x 473 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 9,6 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX, ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 185 mm
- maks. długość karty graficznej: 390 mm
- maks. długość zasilacza: 200 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7 + 3 w pionie
- liczba zatok 2,5”: do 5
- liczba zatok 3,5”: do 4
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm lub 2 x 200 mm na przednim panelu (zainstalowany 140 mm)
- 3 x 120 lub 2 x 140 mm na górnym panelu
- 1 x 120/140 mm na tylnym panelu (zainstalowany 140 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 360 mm z przodu i na górze
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB-C 3.1 Gen 2
- 2 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED
- dodatkowe wyposażenie:
- filtry przeciwkurzowe
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.