Komunikaty PR

Zatwierdzone! Zielone światło dla stworzenia firmy Semikron Danfoss

2022-08-23  |  14:00
Biuro prasowe

SEMIKRON oraz Danfoss Silicon Power łączą siły tworząc nową firmę o nazwie Semikron Danfoss

  • Semikron Danfoss będzie inwestować znaczne środki w innowacje, technologię oraz zasoby wspomagające klientów w realizacji ich przyszłych planów rozwojowych.
  • Semikron Danfoss utrzyma dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu.
  • Nową firmę poprowadzi jej CEO Claus A. Petersen.
  • Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces połączenia aż do momentu przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.

 

NORYMBERGA/NORDBORGSEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się najlepszym partnerem w obszarze energoelektroniki. 22 sierpnia, niecałe pięć miesięcy od pierwszej wzmianki o planowanym połączeniu, Semikron Danfoss rozpoczął swoją działalność jako nowy lider w obszarze półprzewodnikowych modułów mocy.

Spółka Semikron Danfoss, aktualnie zatrudniająca 3,5 tys. specjalistów z zakresu energoelektroniki, będzie stanowiła światowej klasy źródło wiedzy eksperckiej w zakresie technologii dla klientów. Połączenie obu firm wiąże się z planem intensywnego rozwoju oraz zobowiązaniem do przyszłych inwestycji w zakresie zielonych i zrównoważonych technologii, efektywności energetycznej i dekarbonizacji.

Semikron Danfoss będzie własnością dotychczasowych właścicieli SEMIKRON i Grupy Danfoss. Większościowym udziałowcem jest Grupa Danfoss.

Semikron Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu, a wszystkie spółki zależne, centra produkcyjne i kanały dystrybucji firmy będą funkcjonować tak, jak dotychczas.

Claus A. Petersen został wybrany CEO Semikron Danfoss. 
– Semikron Danfoss będzie inspiracją dla przyszłości. Moment utworzenia nowej firmy jest wręcz idealny. Biorąc pod uwagę wzrost w kluczowych sektorach naszej działalności – przemysłowym, motoryzacyjnym oraz odnawialnych źródeł energii – połączenie stwarza ogromne szanse dla naszych klientów, partnerów oraz pracowników. Zauważamy postępujący proces przejścia od krzemu do węglika krzemu w obszarze technologii. W tym kontekście połączenie firm pozwoli nam jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – powiedział Claus A. Petersen.

Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces łączenia się obu podmiotów aż do chwili przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
– To naprawdę ekscytujący moment zarówno dla SEMIKRON, jak i Danfoss Silicon Power! Połączenie obu firm jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich interesariuszy. W 2021 roku osiągnęliśmy największy sukces w historii, umieszczając SEMIKRON na pozycji lidera rynku modułów mocy do aplikacji przemysłowych i tych przeznaczonych do odnawialnych źródeł energii. Dlatego połączenie sił z równie innowacyjną firmą jest idealnym krokiem w rozwoju naszej firmy – powiedział Karl-Heinz Gaubatz.

Prezydent i CEO Danfoss – Kim Fausing – będzie członkiem zarządu w Semikron Danfoss.
– Elektryfikacja jest siłą napędową zielonej transformacji. Technologie wytwarzane przez Semikron Danfoss są kluczowe dla przemysłu, odnawialnych źródeł energii i systemów napędowych dla motoryzacji[1]. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu lidera technologii modułów mocy mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwalają nam na bycie partnerem pierwszego wyboru w procesie dekarbonizacji dla naszych klientów – powiedział Kim Fausing.

 


[1] Przewiduje się, że rozwój w obszarze elektromobilności spowoduje 30% wzrost zapotrzebowania na pojazdy elektryczne każdego roku w ciągu najbliższych lat. Niemal 10% sprzedanych w 2021 roku samochodów posiadało silniki elektryczne – to 4 razy większy udział w rynku w porównaniu do roku 2019. Ponadto, aby umożliwić osiągnięcie celu zerowej emisji netto do roku 2050 w scenariuszu Międzynarodowej Agencji Energetycznej, 64% samochodów sprzedawanych na świecie w roku 2030 musi posiadać silniki elektryczne. Pokazuje to ogromny potencjał modułów mocy jako komponentów systemów napędzających silniki elektryczne oraz ładowarek elektrycznych: https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2022

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.