Zatwierdzone! Zielone światło dla stworzenia firmy Semikron Danfoss
SEMIKRON oraz Danfoss Silicon Power łączą siły tworząc nową firmę o nazwie Semikron Danfoss
- Semikron Danfoss będzie inwestować znaczne środki w innowacje, technologię oraz zasoby wspomagające klientów w realizacji ich przyszłych planów rozwojowych.
- Semikron Danfoss utrzyma dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu.
- Nową firmę poprowadzi jej CEO Claus A. Petersen.
- Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces połączenia aż do momentu przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
NORYMBERGA/NORDBORG – SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się najlepszym partnerem w obszarze energoelektroniki. 22 sierpnia, niecałe pięć miesięcy od pierwszej wzmianki o planowanym połączeniu, Semikron Danfoss rozpoczął swoją działalność jako nowy lider w obszarze półprzewodnikowych modułów mocy.
Spółka Semikron Danfoss, aktualnie zatrudniająca 3,5 tys. specjalistów z zakresu energoelektroniki, będzie stanowiła światowej klasy źródło wiedzy eksperckiej w zakresie technologii dla klientów. Połączenie obu firm wiąże się z planem intensywnego rozwoju oraz zobowiązaniem do przyszłych inwestycji w zakresie zielonych i zrównoważonych technologii, efektywności energetycznej i dekarbonizacji.
Semikron Danfoss będzie własnością dotychczasowych właścicieli SEMIKRON i Grupy Danfoss. Większościowym udziałowcem jest Grupa Danfoss.
Semikron Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu, a wszystkie spółki zależne, centra produkcyjne i kanały dystrybucji firmy będą funkcjonować tak, jak dotychczas.
Claus A. Petersen został wybrany CEO Semikron Danfoss.
– Semikron Danfoss będzie inspiracją dla przyszłości. Moment utworzenia nowej firmy jest wręcz idealny. Biorąc pod uwagę wzrost w kluczowych sektorach naszej działalności – przemysłowym, motoryzacyjnym oraz odnawialnych źródeł energii – połączenie stwarza ogromne szanse dla naszych klientów, partnerów oraz pracowników. Zauważamy postępujący proces przejścia od krzemu do węglika krzemu w obszarze technologii. W tym kontekście połączenie firm pozwoli nam jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – powiedział Claus A. Petersen.
Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces łączenia się obu podmiotów aż do chwili przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
– To naprawdę ekscytujący moment zarówno dla SEMIKRON, jak i Danfoss Silicon Power! Połączenie obu firm jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich interesariuszy. W 2021 roku osiągnęliśmy największy sukces w historii, umieszczając SEMIKRON na pozycji lidera rynku modułów mocy do aplikacji przemysłowych i tych przeznaczonych do odnawialnych źródeł energii. Dlatego połączenie sił z równie innowacyjną firmą jest idealnym krokiem w rozwoju naszej firmy – powiedział Karl-Heinz Gaubatz.
Prezydent i CEO Danfoss – Kim Fausing – będzie członkiem zarządu w Semikron Danfoss.
– Elektryfikacja jest siłą napędową zielonej transformacji. Technologie wytwarzane przez Semikron Danfoss są kluczowe dla przemysłu, odnawialnych źródeł energii i systemów napędowych dla motoryzacji[1]. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu lidera technologii modułów mocy mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwalają nam na bycie partnerem pierwszego wyboru w procesie dekarbonizacji dla naszych klientów – powiedział Kim Fausing.
[1] Przewiduje się, że rozwój w obszarze elektromobilności spowoduje 30% wzrost zapotrzebowania na pojazdy elektryczne każdego roku w ciągu najbliższych lat. Niemal 10% sprzedanych w 2021 roku samochodów posiadało silniki elektryczne – to 4 razy większy udział w rynku w porównaniu do roku 2019. Ponadto, aby umożliwić osiągnięcie celu zerowej emisji netto do roku 2050 w scenariuszu Międzynarodowej Agencji Energetycznej, 64% samochodów sprzedawanych na świecie w roku 2030 musi posiadać silniki elektryczne. Pokazuje to ogromny potencjał modułów mocy jako komponentów systemów napędzających silniki elektryczne oraz ładowarek elektrycznych: https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2022

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.