Zatwierdzone! Zielone światło dla stworzenia firmy Semikron Danfoss
SEMIKRON oraz Danfoss Silicon Power łączą siły tworząc nową firmę o nazwie Semikron Danfoss
- Semikron Danfoss będzie inwestować znaczne środki w innowacje, technologię oraz zasoby wspomagające klientów w realizacji ich przyszłych planów rozwojowych.
- Semikron Danfoss utrzyma dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu.
- Nową firmę poprowadzi jej CEO Claus A. Petersen.
- Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces połączenia aż do momentu przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
NORYMBERGA/NORDBORG – SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się najlepszym partnerem w obszarze energoelektroniki. 22 sierpnia, niecałe pięć miesięcy od pierwszej wzmianki o planowanym połączeniu, Semikron Danfoss rozpoczął swoją działalność jako nowy lider w obszarze półprzewodnikowych modułów mocy.
Spółka Semikron Danfoss, aktualnie zatrudniająca 3,5 tys. specjalistów z zakresu energoelektroniki, będzie stanowiła światowej klasy źródło wiedzy eksperckiej w zakresie technologii dla klientów. Połączenie obu firm wiąże się z planem intensywnego rozwoju oraz zobowiązaniem do przyszłych inwestycji w zakresie zielonych i zrównoważonych technologii, efektywności energetycznej i dekarbonizacji.
Semikron Danfoss będzie własnością dotychczasowych właścicieli SEMIKRON i Grupy Danfoss. Większościowym udziałowcem jest Grupa Danfoss.
Semikron Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu, a wszystkie spółki zależne, centra produkcyjne i kanały dystrybucji firmy będą funkcjonować tak, jak dotychczas.
Claus A. Petersen został wybrany CEO Semikron Danfoss.
– Semikron Danfoss będzie inspiracją dla przyszłości. Moment utworzenia nowej firmy jest wręcz idealny. Biorąc pod uwagę wzrost w kluczowych sektorach naszej działalności – przemysłowym, motoryzacyjnym oraz odnawialnych źródeł energii – połączenie stwarza ogromne szanse dla naszych klientów, partnerów oraz pracowników. Zauważamy postępujący proces przejścia od krzemu do węglika krzemu w obszarze technologii. W tym kontekście połączenie firm pozwoli nam jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – powiedział Claus A. Petersen.
Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces łączenia się obu podmiotów aż do chwili przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
– To naprawdę ekscytujący moment zarówno dla SEMIKRON, jak i Danfoss Silicon Power! Połączenie obu firm jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich interesariuszy. W 2021 roku osiągnęliśmy największy sukces w historii, umieszczając SEMIKRON na pozycji lidera rynku modułów mocy do aplikacji przemysłowych i tych przeznaczonych do odnawialnych źródeł energii. Dlatego połączenie sił z równie innowacyjną firmą jest idealnym krokiem w rozwoju naszej firmy – powiedział Karl-Heinz Gaubatz.
Prezydent i CEO Danfoss – Kim Fausing – będzie członkiem zarządu w Semikron Danfoss.
– Elektryfikacja jest siłą napędową zielonej transformacji. Technologie wytwarzane przez Semikron Danfoss są kluczowe dla przemysłu, odnawialnych źródeł energii i systemów napędowych dla motoryzacji[1]. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu lidera technologii modułów mocy mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwalają nam na bycie partnerem pierwszego wyboru w procesie dekarbonizacji dla naszych klientów – powiedział Kim Fausing.
[1] Przewiduje się, że rozwój w obszarze elektromobilności spowoduje 30% wzrost zapotrzebowania na pojazdy elektryczne każdego roku w ciągu najbliższych lat. Niemal 10% sprzedanych w 2021 roku samochodów posiadało silniki elektryczne – to 4 razy większy udział w rynku w porównaniu do roku 2019. Ponadto, aby umożliwić osiągnięcie celu zerowej emisji netto do roku 2050 w scenariuszu Międzynarodowej Agencji Energetycznej, 64% samochodów sprzedawanych na świecie w roku 2030 musi posiadać silniki elektryczne. Pokazuje to ogromny potencjał modułów mocy jako komponentów systemów napędzających silniki elektryczne oraz ładowarek elektrycznych: https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2022
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.