ITBoom z dedykowanym narzędziem HR dla firm
ITBoom Sp. z o.o. zaprojektowała i wdrożyła już w pierwszych firmach w Polsce innowacyjne narzędzie do zarządzania pracą zespołów. Aplikacja „Wnioski HR – planer obecności” została stworzona i zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach pracujących w nowym trybie – hybrydowym. Pozwala ona na efektywne rozplanowanie i zarządzanie przestrzenią biurową z wykorzystaniem pracy stacjonarnej i zdalnej. Pierwsze wdrożenia pokazują, że firmy mogą zaoszczędzić nawet do 65% powierzchni biurowej, miejsc postojowych i parkingowych, a tym samym znacznie ograniczyć koszty pracy.
– „Rozwiązania w postaci wsparcia narzędzi IT dla działów HR projektujemy już od kilku lat. Firmy coraz chętniej korzystają z systemowego podejścia do zarządzania personelem i pewnego stopnia automatyzacji określonych procesów. Dobrym przykładem jest onlinowe sporządzanie wniosków urlopowych i nanoszenie ich na kalendarze zbiorcze pracy zespołów. W ten sposób każdego dnia liderzy zespołów wiedzą jakimi zasobami będą dysponować w danym okresie, a to z kolei pozwala im znacznie efektywniej rozplanować pracę. Oprócz tych narzędzi rozbudowaliśmy nasze rozwiązania o moduł pracy zdalnej. Pozwala on w pełni kontrolować pracę zespołu i zarządzać fluktuacją pracowników pomiędzy biurem stacjonarnym i domem, w którym także sprawnie wykonują swoje obowiązki” – mówi Jacek Wołczuk, IT Solution Architect w ITBoom Sp. z o.o.
Aplikacja „Wnioski HR – planer obecności” to rozwiązanie w pełni mobilne i kompatybilne z systemami czy też infrastrukturą IT dostępną na polskim rynku. Rozwiązanie pozwala na szybkie i bezkolizyjne wpięcie narzędzi do zarządzania zasobami ludzkimi do dowolnego systemu IT. Wśród funkcjonalności znajduje się rejestracja czasu pracy, nadgodzin oraz zastosowanie szeregu narzędzi motywujących, jak np. grywalizację i systemy motywacyjne czy premiowe. Dodatkowo rozwiązanie pozwala zarządzać przestrzenią biurową, rezerwacją sal, pomieszczeń roboczych, biurek i pokoi, a także miejsc postojowych wynajmowanych przez firmę. Nowością w rozwiązaniu jest stała wtyczka pozwalająca przyporządkować zasoby do pracy zdalnej i uwzględnić tych pracowników w ogólnym planie pracy.
– „Już na wiosnę ubiegłego roku wiedzieliśmy, że praca zdalna będzie z nami na długo. W toku rozmów z klientami i otrzymywanych częstych deklaracji już wiemy, że praca jaką znaliśmy przed pandemią nie wróci. Firmy poznały zalety pracy zdalnej i poczuły realne korzyści w postaci szeregu oszczędności, ale też często lepszej motywacji czy zwiększenia efektywności poszczególnych zespołów. Praca zdalna wychodzi po prostu Polakom na dobre. Znalezienie narzędzia, które pozwoli efektywnie wykorzystać zasoby w firmie, rozplanować je i ułożyć pracę w dzisiejszej rzeczywistości okazało się „must have” praktycznie w każdej dużej firmie. Klienci doceniają możliwości jakie daje nasze rozwiązanie i wspólnie z nami wzbogacają je i customizują pod swoje oczekiwania” – dodaje Jacek Wołczuk.
„Wnioski HR – planer obecności” to inteligentne rozwiązanie, które mapuje procesy, kategoryzuje pomieszczenia w firmie i pozwala je przyporządkowywać pod kątem wymogów i oczekiwań organizacji. Rozwiązanie jest zorientowane na chmurę, choć można je także integrować z serwerami stacjonarnymi w firmach. Co ważne z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki mobilnej jest także dostępne z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do sieci Internet. ITBoom zapewnia także możliwość stworzenia dedykowanej aplikacji na smartfony, która w jeszcze prostszy sposób pozwoli na dostęp do zasobów i planu pracy pracownikom danej firmy.
– „Naszym zdaniem tego rodzaju rozwiązania to przyszłość. Wierzymy, że całkowite przejście na pracę zdalną i brak benefitu kontaktu z drugim człowiekiem nie jest optymalnym rozwiązaniem. Co innego połączenie mniejszych powierzchni biurowych z wykorzystaniem narzędzi IT takich jak „Wnioski HR”. Nasze rozwiązanie pozwala zaoszczędzić od 35% do nawet 65% powierzchni biurowej. Dzięki wykorzystaniu funkcji pracy zdalnej i odpowiedniemu podejściu do planowania pracy, firmy mogą osiągnąć bardzo duże korzyści finansowe sięgające od kilkunastu do kilkuset tysięcy PLN miesięcznie. Rocznie pozwoli to osiągnąć lepszą rentowność i ograniczyć ryzyka w biznesie. Ten ostatni czynnik jest niezwykle ważny, zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego, z którym będziemy się mierzyć w nadchodzących latach. Jak pokazują nasze rozwiązania i na ten okres możemy się sprawnie i szybko przygotować” – wyjaśnia Jacek Wołczuk.
***
ITBoom Sp. z o.o. to polska firma technologiczna, która istnieje od 2005 roku. Projektowane rozwiązania opiera o platformę Microsoft Dynamics 365, Microsoft Azure, Microsoft SharePoint oraz autorskie narzędzia. Zakres wdrożeń obejmuje cyfrową transformację przedsiębiorstw, począwszy od fazy analizy i optymalizacji procesów, po wdrażanie narzędzi oraz zarządzanie zmianą w organizacji. Działania zespołu ITBoom koncentrują się na adaptacji biznesu Klientów do warunków pracy zdalnej oraz intensyfikacją sprzedaży poprzez projektowanie i wdrażanie nowoczesnych systemów CRM, BI i e-commerce. Pozostałe wdrożenia obejmują m.in. systemy komunikacji wewnętrznej, elektronicznego obiegu dokumentów oraz kompleksowe doradztwo o obszarze wykorzystania wysokich technologii

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.