ITRA Global rozpoczyna działalność w Polsce
ITRA Global otworzyła biuro w Warszawie. Spółka International Tenant Representation Polska będzie reprezentować wyłącznie najemców – na rynkach biurowym, magazynowym i handlowym. Firmą pokieruje Artur Sutor.
– Kontynuując międzynarodową ekspansję, cieszymy się z nawiązania współpracy w Polsce z Arturem i jego zespołem. To rozwiązanie, które zwiększa naszą zdolność świadczenia bezkonfliktowych usług dla klientów na poziomie globalnym – mówi Mark Twentyman, prezes ITRA Global.
International Tenant Representation Polska oferuje kompleksową obsługę najemców biur, magazynów i obiektów handlowych. W najbliższych tygodniach zespoły doświadczonych doradców będą rozwijać działalność w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu. Na czele firmy stanął Artur Sutor, który posiada 20-letnie doświadczenie w reprezentacji najemców powierzchni biurowych. Pracował m.in. w Cushman & Wakefield, Knight Frank, a ostatnio w Cresa Polska, której był współzałożycielem i Partnerem.
– Ostatnie zmiany wśród firm doradczych, spowodowane przez konsolidacje dużych globalnych organizacji, pozostawiły lukę na polskim rynku nieruchomości. Obserwuję go od wielu lat i widzę, jak świadomość najemców rośnie. Potrzebują bezstronnej obsługi oraz wsparcia doradców, którym nie grozi konflikt interesów, wynikający z reprezentowania przez ich firmy także konkretnych deweloperów czy właścicieli budynków. Sam głęboko wierzę w potrzebę transparentnych relacji, dlatego razem z moim zespołem nawiązaliśmy współpracę z renomowanym partnerem, ITRA Global – mówi Artur Sutor, Dyrektor Zarządzający, International Tenant Representation Polska. – Tworzenie polskiego oddziału ITRA Global to kontynuacja drogi, którą obrałem wiele lat temu. Wierzę w niezależnych doradców, którzy nie wahają się, po której stronie stołu powinni usiąść w trakcie negocjacji. International Tenant Representation Polska zawsze będzie reprezentować i wspierać wyłącznie najemców.
ITRA Global (International Tenant Representative Alliance) to jedna z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. Działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.