Jacek A. Dobrowolski VP Sales & Marketing East Europe dla Uponor
Dotychczasowy Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Uponor Sp. z o.o., działającej w Polsce na rynku wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych, został powołany na nowe stanowisko i od kwietnia jest Wiceprezesem Uponor ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej (VP Sales & Marketing East Europe).
Ta zamiana jest jedną z szeregu zmian organizacyjnych zarówno w strukturach europejskich, jak i lokalnych w Uponor, które w efekcie mają wesprzeć budowanie pozycji lidera z zakresu innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych.
Jacek A. Dobrowolski jest związany z Uponor od czterech lat, gdzie dał się poznać jako skuteczny menadżer. Dzięki jego umiejętnościom i zaangażowaniu całego polskiego zespołu udało się szybko zwiększyć rentowność firmy, wzmocnić wizerunek marki oraz wprowadzić szereg innowacyjnych produktów na lokalny rynek.
Obejmując nowo utworzone stanowisko będzie odpowiadał za szesnaście rynków Europy Wschodniej. Jego zadaniem będzie umocnienie pozycji Uponor w tej części świata, rozwój sprzedaży i dostosowanie oferty do lokalnych wymagań, często zasadniczo różniących się od upodobań klientów z Europy Zachodniej.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.