Komunikaty PR

Jak będzie wyglądała praca nowych czasów?

2021-05-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania link ( 0.11 MB )

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że pandemia przewartościowała nasze życia i kariery. Ogromnej zmianie uległ także styl oraz rytm naszej pracy. Nowego znaczenia nabrał chociażby work-life balance czy digitalizacja, która rozwinęła się w biznesie w błyskawicznym tempie. Home Office stał się czymś naturalnym, a elastyczność w pracy nabrała absolutnie nowego znaczenia.

Digitalizacja biznesu oraz nowy wymiar biur

Praca w przestrzeni wirtualnej stała się codziennością. W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony firm oraz pracowników, błyskawicznie rozwinęła się digitalizacja biznesu. Już na zawsze pozostaną z nami nowoczesne produkty cyfrowe, ułatwiające zarzadzanie zespołami oraz pracę w środowisku wirtualnym. Wciąż nie do końca wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała praca z biur za rok, czy dwa, jednego możemy być jednak pewni – miejsca, w jakich będziemy pracować, muszą przejść dużą transformację. Podczas długiego lockdownu zmieniliśmy bowiem styl pracy, dowiedzieliśmy się o swoich talentach więcej, niż kiedykolwiek. Wszystko to sprawia, że firmy muszą wprowadzić znaczące modyfikacje do swoich strategii dotyczących miejsc pracy oraz proponowanych pracownikom benefitów.

Przyszłość pracy po COVID-19 – wydarzenie online, jakiego nie było

Już 27 maja 2021 o godzinie 9:30 odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń online poświęconych przyszłości pracy po COVID-19, którego organizatorem jest workcloud24. Ostatni czas zmienił to, w jaki sposób myślimy, pracujemy, tworzymy oraz współdziałamy ze sobą. Nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski i dostosować się do nowej rzeczywistości, od której nie ma już odwrotu. Opowiemy o trendach, badaniach i doświadczeniu specjalistów.

W programie:
- podsumowanie badań polskiego rynku coworkingowego
- dyskusja o tym, jak COVID-19 wpłynął na zapotrzebowanie na biura i dodatkowe lokalizacje
- omówienie nowych instrumentów do hybrydowej równowagi w miejscu pracy
 

W wydarzeniach wezmą udział:
- Marta Moksa, manager coworkingu O4
- Tamas Polster, partner i współzałożyciel Urbanite Advisors
- Hubert Abt, CEO New Work & workcloud24

Harmonogram wydarzenia i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://wfh2021event.com.

Link rejestracyjny: http://wfh2021event.com/#rec313560308

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma 8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe[1] - wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Nic dziwnego – błyskawicznie zmieniający
Firma Odbudowa firm rodzinnych po powodzi
2024-09-26 | 16:00

Odbudowa firm rodzinnych po powodzi

Powódź, która dotknęła południowe regiony Polski, zniszczyła nie tylko majątki prywatne, ale także uderzyła w fundamenty lokalnych gospodarek, w tym przedsiębiorstwa
Firma Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa
2024-09-26 | 13:00

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości i promowanie bezpiecznych praktyk w miejscu pracy. W tym roku tematem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.