Jak będzie wyglądała praca nowych czasów?
Z całą pewnością możemy stwierdzić, że pandemia przewartościowała nasze życia i kariery. Ogromnej zmianie uległ także styl oraz rytm naszej pracy. Nowego znaczenia nabrał chociażby work-life balance czy digitalizacja, która rozwinęła się w biznesie w błyskawicznym tempie. Home Office stał się czymś naturalnym, a elastyczność w pracy nabrała absolutnie nowego znaczenia.
Digitalizacja biznesu oraz nowy wymiar biur
Praca w przestrzeni wirtualnej stała się codziennością. W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony firm oraz pracowników, błyskawicznie rozwinęła się digitalizacja biznesu. Już na zawsze pozostaną z nami nowoczesne produkty cyfrowe, ułatwiające zarzadzanie zespołami oraz pracę w środowisku wirtualnym. Wciąż nie do końca wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała praca z biur za rok, czy dwa, jednego możemy być jednak pewni – miejsca, w jakich będziemy pracować, muszą przejść dużą transformację. Podczas długiego lockdownu zmieniliśmy bowiem styl pracy, dowiedzieliśmy się o swoich talentach więcej, niż kiedykolwiek. Wszystko to sprawia, że firmy muszą wprowadzić znaczące modyfikacje do swoich strategii dotyczących miejsc pracy oraz proponowanych pracownikom benefitów.
Przyszłość pracy po COVID-19 – wydarzenie online, jakiego nie było
Już 27 maja 2021 o godzinie 9:30 odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń online poświęconych przyszłości pracy po COVID-19, którego organizatorem jest workcloud24. Ostatni czas zmienił to, w jaki sposób myślimy, pracujemy, tworzymy oraz współdziałamy ze sobą. Nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski i dostosować się do nowej rzeczywistości, od której nie ma już odwrotu. Opowiemy o trendach, badaniach i doświadczeniu specjalistów.
W programie:
- podsumowanie badań polskiego rynku coworkingowego
- dyskusja o tym, jak COVID-19 wpłynął na zapotrzebowanie na biura i dodatkowe lokalizacje
- omówienie nowych instrumentów do hybrydowej równowagi w miejscu pracy
W wydarzeniach wezmą udział:
- Marta Moksa, manager coworkingu O4
- Tamas Polster, partner i współzałożyciel Urbanite Advisors
- Hubert Abt, CEO New Work & workcloud24
Harmonogram wydarzenia i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://wfh2021event.com.
Link rejestracyjny: http://wfh2021event.com/#rec313560308

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.