Jak dołączyć do Polskiej Strefy Inwestycji? Przewodnik dla przedsiębiorców
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) oferuje przedsiębiorcom szeroki wachlarz możliwości wspierających rozwój ich działalności w różnych lokalizacjach – zarówno na terenach własnych, dzierżawionych, jak i publicznych.
Co istotne, wsparcie to może być udzielone przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie całego województwa podlaskiego oraz powiatów ełckiego i gołdapskiego województwa warmińsko-mazurskiego, a także powiatów: łosickiego, ostrowskiego, sokołowskiego i węgrowskiego w województwie mazowieckim.
Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości swojego biznesu, mogą korzystać z ulgi podatkowej. Jednym słowem: inwestują tam, gdzie prowadzą swoją działalność – to kluczowy atut tego programu.
Dzięki decyzjom o wsparciu wydawanym przez SSSE S.A., inwestorzy mogą znacząco obniżyć koszty operacyjne poprzez odliczenie od podatku dochodowego (PIT lub CIT) kosztów kwalifikowanych inwestycji.
- Naszą rolą jest wspieranie przedsiębiorców na każdym etapie procesu inwestycyjnego, oferując im nie tylko wsparcie finansowe, ale również doradztwo i pomoc administracyjną. W ten sposób przyczyniamy się do wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy w regionie – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Korzyści dla każdego
SSSE S.A. oferuje wsparcie inwestycyjne dla szerokiego spektrum projektów – od utworzenia nowego zakładu, przez jego rozbudowę, po wprowadzenie innowacyjnych produktów czy zmianę procesu produkcyjnego. Wsparcie obejmuje również zakup aktywów przedsiębiorstw, które mogłyby zostać zamknięte, co przyczynia się do ratowania miejsc pracy i stabilności gospodarczej regionu.
Jak dołączyć do Polskiej Strefy Inwestycji? Krok po kroku
Krok 1: Skontaktuj się z Wydziałem Obsługi Inwestora SSSE S.A. Pierwszym krokiem jest nawiązanie kontaktu z Wydziałem Obsługi Inwestora w SSSE S.A. w Suwałkach lub w Ełku. Zespół ekspertów dokładnie przeanalizuje specyfikę Twojego przedsięwzięcia i określi, czy kwalifikuje się ono do wsparcia. W ramach tego etapu przedsiębiorca otrzymuje również pełne wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.
Krok 2: Złożenie wniosku o wydanie decyzji o wsparciu Po konsultacjach, przedsiębiorca składa wniosek o wydanie decyzji o wsparciu, który zawiera m.in. szczegóły planowanej inwestycji oraz wymagane załączniki. SSSE S.A. zapewnia pełne wsparcie administracyjne, co upraszcza proces i minimalizuje formalności.
Krok 3: Uzyskanie decyzji o wsparciu
Decyzja o wsparciu jest wydawana w terminie do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku. Otrzymanie decyzji umożliwia przedsiębiorcy skorzystanie ze zwolnienia podatkowego, co przekłada się na znaczne oszczędności i zwiększenie rentowności inwestycji.
Dlaczego warto wybrać SSSE S.A.?
Obszar zarządzany przez SSSE S.A. to nie tylko doskonała lokalizacja logistyczna, ale również gwarancja najwyższego poziomu pomocy publicznej w Polsce.
- Dzięki tak elastycznemu podejściu, Polska Strefa Inwestycji staje się idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości, które pragną zwiększyć swoją konkurencyjność i rozwijać się na stabilnych fundamentach – podsumowuje prezes SSSE S.A. Cezary Cieślukowski.
Więcej informacji na temat procesu dołączenia do Polskiej Strefy Inwestycji można uzyskać na stronie https://ssse.com.pl/

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.