Jak samorządy mogą skorzystać z technologii wodorowych? Konferencja H2MIXER
Wodór to bezemisyjne źródło energii i fundament gospodarki przyszłości. Pozwala on efektywnie łączyć sektory takie jak rozproszona energetyka odnawialna, lokalne ciepłownictwo, transport czy zielona chemia. Dla samorządów oznacza to możliwość wprowadzenia rozwiązań sprzyjających środowisku, dla firm – szansę na udział w innowacyjnym rynku, a dla społeczeństwa – nadzieję na czystsze i bardziej bezpieczne środowisko. Jak zacząć swoją przygodę z wodorem? Czy to się może opłacić? Co ma wspólnego wodór, klastry energii i rachunki za prąd? Między innymi o tych zagadnieniach rozmawiać będą eksperci z Polski i zagranicy 19 listopada br. podczas H2MIXER w Zielonej Górze.
H2MIXER to międzynarodowe spotkanie networkingowe dla przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, nauki oraz społeczeństwa zainteresowanych rozwojem energetyki i gospodarki wodorowej opartej na odnawialnych źródłach energii. Organizatorem wydarzenia jest Lubuskie Stowarzyszenie Wodoru i Biometanu, które do współpracy zaprosiło również Dolnośląską Dolinę Wodorową, firmę doradczą Bosetti&Stokłosa Consulting oraz Confindustria Polonia, stowarzyszenie wspierające włoskich przedsiębiorców działających w Polsce.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński, Ambasada Włoch w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH), Łużycka Szkoła Wyższa oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.
Program konferencji H2MIXER 2024 opracowano z myślą o potrzebach samorządów i polskich firm zainteresowanych projektami związanymi z wodorem i zrównoważoną energetyką. W agendzie zaplanowano panele dyskusyjne, w których zaproszeni goście porozmawiają o doświadczeniach samorządów, firm i przedstawicieli nauki w przygotowaniu projektów, pozyskiwaniu finansowania oraz budowie i eksploatacji instalacji przemysłowych. Uczestnicy będą mogli także zapoznać się z technologicznymi propozycjami włoskich firm, doświadczeniami branży i dobrymi praktykami dotyczącymi współprac partnerskich z miastami i spółkami komunalnymi w Polsce.
– Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele polskich i europejskich instytucji, włoskie firmy technologiczne oraz podmioty publiczne wspierające inwestycje w sektor wodorowy. H2MIXER jest więc niepowtarzalną okazją do poznania najlepszych światowych praktyk, nowoczesnych technologii oraz potencjalnych partnerów biznesowych, a także do zdobycia wiedzy o liniach wsparcia publicznego dla projektów wodorowych – zachęca do udziału w konferencji Michał Koseła, prezes zarządu Lubuskiego Stowarzyszenia Wodoru i Biometanu H2OZE.
Nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i wymianie doświadczeń sprzyjać będą zaplanowane w agendzie sesje networkingowe typu Business Mixer. Odbędą się one w dwóch formach:
-
rotacyjnych spotkań – to krótkie dynamiczne sesje z innymi uczestnikami podobnych do modelu speed dating, podczas których każdy uczestnik będzie miał kilka minut na prezentacje swojej firmy.
-
spotkań 1:1 – uczestnicy będą mieć możliwość odbycia indywidualnych, dedykowanych spotkań z wybranymi OEM. Ta forma daje więcej czasu na omówienie szczegółów współpracy.
– Współpraca to słowo klucz, jeśli chodzi o branżę wodorową w naszym kraju. Doskonale widzimy to na co dzień, realizując projekty z licznymi partnerami w Dolnośląskiej Dolinie Wodorowej. Mamy nadzieję, że konferencja w Zielonej Górze umożliwi uczestnikom rynku wodorowego nawiązywanie nowych kontaktów, pozyskiwanie partnerów, czerpanie inspiracji do tworzenia rozwiązań, które mogą realnie wpływać na wykorzystanie potencjału wodoru m.in. w energetyce lub jako alternatywnego paliwa w transporcie czy jako wsparcie dla dekarbonizacji przemysłu – mówi Radosław Żydok, wiceprezes Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa.
Polska, będąc jednym z czołowych producentów wodoru w Unii Europejskiej, ma ogromny potencjał, który może zostać w pełni wykorzystany dzięki współpracy różnych środowisk i wsparciu ze strony europejskich partnerów. Konferencja w Zielonej Górze 19 listopada 2024 będzie świetną okazją, by ten potencjał jeszcze rozwinąć.
Partnerem strategicznym międzynarodowej konferencji H2Mixer jest Gmina Iłowa, natomiast patronem merytorycznym – Bank Gospodarstwa Krajowego. Konferencje wspierają również partnerzy: Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Włoskie Stowarzyszenie Wodorowe H2IT oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A w Zielonej Górze.
Wydarzenie odbędzie się 19 listopada 2024, o godzinie 9:15 w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze. Więcej informacji i szczegóły rejestracji dostępne są na stronie: www.h2mixer.pl.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.