Komunikaty PR

Jak tworzyć społeczność i organizować eventy w czasach pandemii?

2021-05-27  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Mystkowski
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny

Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Do pobrania pdf ( 0.16 MB )

Amfiteatr w sercu Służewca receptą na obostrzenia epidemiczne oraz tęsknotę za bezpośrednimi spotkaniami. Brain Embassy, jeden z największych coworkingów na polskim rynku, dostrzega w lokalnej społeczności siłę do wprowadzania zmian, dlatego aby zacieśniać więzi między mieszkańcami Mokotowa, zdecydował się wśród biurowców stworzyć zieloną przestrzeń eventową, otwartą dla wszystkich. 

Rośliny potrzebują żyznej gleby, a organizatorzy – dobrego miejsca na event. Jeżeli ich pomysły trafią na podatny grunt, mają szansę przekształcić się w niesamowite doświadczenie, które przyciągnie rzeszę osób. Z drugiej strony, jeśli środowisko jest niesprzyjające, kiełkująca w głowie wizja nie ujrzy nigdy światła dziennego. W kontekście panującej od ponad roku epidemii eventowcy większość swoich marzeń musieli schować do kieszeni.

W każdym kryzysie warto jednak dostrzec szansę. Kluczem jest otwartość i odwaga do sięgania po niestandardowe rozwiązania. Tak właśnie zrobiło Brain Embassy, budując unikalny amfiteatr na biznesowym Służewcu. Czasownik “budować” nie oddaje jednak istoty sprawy, bo nie o sam budynek chodzi. Marka coworkingowa połączyła potrzeby firm eventowych, które zwyczajnie chcą już działać, z potrzebami ludzi, którzy z kolei tęsknią za interakcją z drugim człowiekiem. Efektem jest otwarte miejsce na eventy, wartościowe spotkania oraz wystąpienia, dzięki któremu organizatorzy mogą zaproponować uczestnikom zupełnie nowe doznania. Brain Embassy już od momentu pojawienia się na rynku pokazuje swoim klientom szerszą perspektywę, inspirując ich do wprowadzania zmian w sposobie pracy lub w tym przypadku tworzenia wydarzeń innych niż zawsze.

Amfiteatr umożliwia uczestnikom otwarcie się na zupełnie nowe doświadczenia, spędzając czas na świeżym powietrzu. Przebywanie na zewnątrz marzy się już większości społeczeństwa, która chce odetchnąć od wszelkich covidowych czy przeciągających się w nieskończoność zimowych zmagań, a także jednym z nielicznych sposobów na organizowanie bezpiecznych eventów. Plenerowe miejsca konferencyjne są dobrą alternatywą dla sal szkoleniowych. Organizatorzy rozwiewają w ten sposób wątpliwości uczestników, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach, ale mają jeszcze obawy przed przebywaniem wśród większej grupy osób. Event stając się elementem życia publicznego, umożliwia organizatorom dotarcie do nowej grupy odbiorców. Marka prowadząc wydarzenie w popularnej części Mokotowa, zwraca uwagę również przechodniów, wśród których być może kryją się jej potencjalni klienci. Szare ściany sali szkoleniowej w środku słonecznego dnia budzą też u uczestników nastoletnie pragnienie wagarowania, dlatego zamiast gasić ich entuzjazm, można w łatwy sposób go rozpalić, organizując event w nieograniczonej ścianami przestrzeni.

Każdy, kto chce zorganizować tutaj event, ma do dyspozycji scenę o powierzchni 40 m2, okno sceniczne o wymiarach 11,5 x 4m, 140 miejsc siedzących, dostęp do WiFi, miejsca dla osób z niepełnosprawnością, oświetlenie strefowe oraz świetlny RING wzdłuż betonowej kopuły, z użyciem którego można przemienić wydarzenie w prawdziwe widowisko, wybierając kolorystykę z całego spektrum barw RGB. W przypadku mało sprzyjających warunków pogodowych, Brain Embassy zapewnia organizatorom salę eventową na 6 piętrze budynku Adgar BIT, przy którym znajduje się Amfiteatr.

Forma budowli pozwala na organizację wachlarza eventów, takich jak inspirujące przemówienia, demo day, targi i pikniki, wywiady, konferencje prasowe, wieczory artystyczne, wernisaże. Do tej pory marka coworkingowa w przestrzeni zaprojektowanej przez pracownię mode:lina zorganizowała już koncerty plenerowe, operowe, malowanie przy winie, darmowy serwis rowerowy, spotkanie “pod gwiazdami” z pasjonatami kosmosu ze Space Hub oraz konferencję prasową Forum Rynku Nieruchomości. Budowla sprawdzi się również w przypadku spotkań firmowych, ponieważ na jej terenie organizatorzy mogą przeprowadzić zarówno część merytoryczną jak i rozrywkową. Brain Embassy nie chce zamykać kreatywności w żadnych ramach, dlatego zbudowało solidną podstawę, na której firmy tworzą wydarzenia dopasowane do ich potrzeb. Przestrzeń Amfiteatru to również wyspa zieleni i strefa relaksu, które dają mieszkańcom oddech świeżości między biurowcami. Otaczający scenę plac o nawierzchni nawiązujacej do zrewitalizowanej promenady w Tel Awiwie, która tętni życiem całą dobę, zachęca do zatrzymania się w życiowym biegu. Ławki i strefa do zabawy wzbudzają u przechodniów potrzebę odpoczynku, której na co dzień ciężko przebić się przez stertę zawodowych czy domowych obowiązków. Amfiteatr jest wpisany w okrąg, który z jednej strony stanowi zagłębioną pod ziemią nieckę z audytorium, a z drugiej ogromne betonowo-szklane zadaszenie wsparte na masywnej, surowej żelbetowej ścianie.

Amfiteatr znajduje się, na terenie należącym do budynku Adgar BIT (ul. Konstruktorska 11), w którym znajduje się jedno z 4 warszawskich coworkingów Brain Embassy. To właśnie tam Brainerzy mogą osiągać swoje zawodowe cele.

Strona Amfiteatru: https://lp.brainembassy.pl/amfiteatr/

Strona Brain Embassy: https://brainembassy.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.