Jak zoptymalizować koszty zużycia energii elektrycznej?
Sposobów na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej jest kilka. Zastosowanie ich w firmie często nie wymaga dużych inwestycji i jest dobrym początkiem do wprowadzenia optymalizacji zużycia energii i poprawy rentowności. Sytuacja panująca na rynku energetycznym przekłada się na funkcjonowanie firm, które starają się optymalizować koszty użytkowania obiektów.
Ustalenie obszarów, w których można dokonać redukcji kosztów, daje możliwość wdrożenie polityki oszczędnościowej w firmie. Poprawa jakości pracy urządzeń, zmiana harmonogramu pracy, stanu infrastruktury budynku itp. w większości pozwalają zredukować koszty nawet do 20%, a czasami powyżej tej wartości – do 30%.
– Istnieje kilka metod na redukcję wysokości rachunków. Klientom oferujemy usługi Energy Management. Jest to oferta, którą kierujemy przede wszystkim do współpracujących z nami firm, które posiadają znaczną liczbę zbliżonych do siebie pod względem funkcjonowania obiektów. Analizujemy umowy na dostawy energii i dopasowujemy ich parametry do faktycznego zapotrzebowania, dokonujemy weryfikacji stanu, realizacji okresowych serwisów i usuwamy awarie. Wdrażamy również dedykowane polityki prooszczędnościowe i przekazujemy dobre praktyki w działaniach personelu oraz robimy opomiarowanie zużycia, umożliwiające wielowariantową analizę danych w celu znalezienia obszarów do optymalizacji zużycia energii, wypracowania realnych oszczędności oraz zredukowania emisji śladu węglowego – mówi Bartłomiej Gawin, Dyrektor Biura Energy i Digital w Sescom S.A.
Prognozy analityków wskazują, że w ciągu najbliższych lat ceny prądu mogą nadal rosnąć. Dla przedsiębiorców oznacza to, że koszty energii będą stawały się coraz większym obciążeniem, dlatego coraz częściej szukają sposobów na obniżenie opłat za prąd.
– Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań, jest system telemetrii do monitorowania zużycia mediów w rozproszonych obiektach, który w połączeniu z autorskimi narzędziami analitycznymi bazującymi na algorytmach sztucznej inteligencji oraz wsparciem dedykowanego Energy Managera pozwala na skuteczną optymalizację kosztów zużycia energii elektrycznej w obiektach. Na przestrzeni lat potwierdziliśmy wysoką skuteczność tego procesu, wypracowując realne korzyści w obiektach, takich jak sklepy odzieżowe, hipermarkety, magazyny i stacje paliw. Sescom Energy obsługuje obiekty na terenie całej Polski i za granicą. W ostatnim roku, wdrożenie usługi Energy Managementu pozwoliło wypracować oszczędności w wysokości kilku milionów złotych – dodaje Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Programy oszczędnościowe, mające na celu poprawę efektywności energetycznej przynoszą również korzyści ekologiczne, ponieważ wpływają na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.