Komunikaty PR

Jakie systemy rezerwacji mieszkań mają deweloperzy

2023-10-17  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Iwona Wiśniewska - Lopez
Prestige PR

Włodarzewska 81C lok 81
02-393 Warszawa
i.wisniewska|prestigepr.pl| |i.wisniewska|prestigepr.pl
508 927 958
www.prestigepr.pl

Jakie warunki rezerwacji mieszkań oferują deweloperzy? Ile czasu mają nabywcy na uzyskanie decyzji kredytowej? Czy sposób rezerwacji uzależniony jest od profilu inwestycji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic 

Rezerwacje ustne są dokonywane na kilka dni. W tym czasie klienci mogą sprawdzić zdolność kredytową i zastanowić się, czy decydują się na zakup. Potem podpisujemy umowę rezerwacyjną, która umożliwia złożenie wniosku o kredyt. Zwykle czas trwania takiej umowy to około miesiąca, jednak w ostatnim czasie czas na uzyskanie znacząco się wydłużył a w przypadku kredytów w programie Bezpieczny Kredyt 2 proc. dochodzi już do 3 miesięcy.

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.

System rezerwacji w naszej firmie jest uniwersalny dla wszystkich projektów. Obecnie, z uwagi na wymagania znowelizowanej ustawy deweloperskiej oraz wydłużony czas konieczny na uzyskanie decyzji kredytowej, umowy rezerwacyjne zawierane są na okres 2 miesięcy. Ze względu na zatory w bankach, spowodowane kumulacją wniosków o Bezpieczny Kredyt 2 proc., istnieje możliwość przedłużenia rezerwacji o dodatkowy miesiąc. Staramy się zapewnić najwyższy standard obsługi, dlatego też w naszych biurach sprzedaży dostępni są eksperci finansowi, którzy przeprowadzają klienta przez cały proces aplikowania o kredyt hipoteczny. 

Angelika Kliś, członek zarządu Atal

Rozróżnić należy projekty, w których sprzedaż odbywa się w oparciu o starą i nową ustawę deweloperską. W przypadku starej, umowy rezerwacyjne zawieramy na 4 tygodnie, a w przypadku nowej – 6 tygodni. Jeśli klient zwróci się do nas z prośbą o wydłużenie tych okresów ze względu na procedurę kredytową, może ten czas wydłużyć o dodatkowe 2 tygodnie.

Na początku tego roku wprowadziliśmy autorski program „Czas na mieszkanie”, który po wejściu w życie rządowych dopłat nieco ewoluował, aby uwzględnić nowe realia rynkowe. Aktualnie program „Czas na mieszkanie z kredytem 2 proc.” pozwala klientom na wpłatę środków własnych 14 dni od zawarcia umowy deweloperskiej/przedwstępnej, a kolejnej transzy do 60 dni od jej podpisania. Program gwarantuje niezmienioną cenę mieszkania oraz umożliwia odstąpienie od umowy bez kar w przypadku uzyskania negatywnych decyzji kredytowych.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home

System rezerwacji mieszkań dopasowujemy indywidualnie do możliwości nabywców, gdyż każdy klient może mieć inny terminy uzyskania decyzji kredytowej. Ponadto, współpracujemy z doradcami kredytowymi, dzięki czemu na bieżąco otrzymujemy informację o średnim czasie procesu wydawania decyzji kredytowej w danym banku. Z uwagi na duże zainteresowanie lokalami, wzmożony okres składania wniosków kredytowych w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. jesteśmy elastyczni.

Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction

Mieszkanie rezerwujemy niezobowiązująco do 3 dni. Mamy własnych doradców kredytowych, którzy niezależnie od banku oceniają zdolność kredytową inwestorów. Jeśli, po analizie nie dostrzegamy ryzyka, podpisujemy umowę deweloperską dostosowując harmonogram spłat do indywidualnych potrzeb klienta oraz naszych możliwości. 

Piotr Ludwiński, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klientów w Archicom

System rezerwacji mieszkań mamy dostosowany do mechanizmów rynkowych, wobec czego odpowiada na sygnały, które z niego spływają. Jeżeli czas niezbędny do uzyskania decyzji kredytowej się wydłuża, na przykład z uwagi na rosnące zainteresowanie programem Bezpieczny Kredyt 2 proc. Podchodzimy do tego elastycznie i analogicznie wydłużamy ten czas dla naszych klientów. Zależy nam na tym, aby zakup mieszkania był przyjemny, a nie stresujący. W indywidualnych przypadkach, gdy finansowanie nie zostanie przyznane, umożliwiamy rozwiązanie umowy rezerwacyjnej lub zamianę mieszkania.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper

Sposób rezerwacji mieszkania nie różni się w zależności od profilu projektu. Klienci zainteresowani lokalami gotowymi, które stanowią istotną cześć naszej oferty, wstępnie sprawdzają swoje możliwości finansowe, a następnie zawierana jest umowa przedwstępna, w której zakładamy kilkutygodniowy czas potrzebny na przeprocesowanie wniosku kredytowego i wypłatę środków. W przypadku osiedli będących w trakcie realizacji zawieramy umowę rezerwacyjną, na podstawie której większość banków jest w stanie przeprowadzić badanie zdolności kredytowej klientów, co prowadzi do zawarcia umowy deweloperskiej.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg

Oferujemy atrakcyjny system rezerwacji mieszkań, jak również szerokie, dedykowane wsparcie ekspertów w zakresie dostępu do finansowania. Eksperci wspierają naszych klientów na każdym etapie procesu kredytowego. Ponadto, współpracujemy z bankami partnerskimi, dzięki czemu nasi klienci mają ułatwione i przyspieszone procedury formalne. Usługi ekspertów finansowych są całkowicie bezpłatne dla naszych klientów.

Ekspert finansowy rzetelnie sprawdzi zdolność kredytową w 16 bankach, a następnie dobierze rozwiązania najlepiej dostosowane do możliwości kupującego. Wynegocjuje najlepsze warunki umowy kredytowej oraz pomoże w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

DOMPRESS

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prestige PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.