Komunikaty PR

Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online

2024-09-25  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, a ich wpływ na gospodarkę globalną stale rośnie. Znajomość języka chińskiego może otworzyć drzwi do wielu nowych możliwości zawodowych. Nauka języka chińskiego to nie tylko inwestycja we własny rozwój, ale także fascynująca podróż w głąb jednej z najstarszych kultur świata.

Od 2 października Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza na kursy języka chińskiego od podstaw, które będą prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

W nadchodzącym semestrze Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla osób początkujących:

  • A1 Bingfen stacjonarnie (wtorki i środy godz. 18:30-20:00).
  • A1 Kaoya online  (wtorki i piątki godz. 15:00-16:30).

Kursy online stanowią nowoczesne i komfortowe podejście do nauki języka, oferując wygodę oraz oszczędność czasu. Dają również możliwość osobom spoza Krakowa uczestniczenia w zajęciach z języka chińskiego na wysokim poziomie, bez konieczności podróżowania.
 

Język chiński dla dorosłych

Kursy w Ośrodku „Instytut Konfucjusza w Krakowie” obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 15 osób w przypadku kursu stacjonarnego oraz 12 w przypadku online, minimalna 8 lub 6.

Zajęcia dla początkujących

Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje stacjonarne i online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 minut i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zapewnia podręczniki. Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 Standard Course HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu.

Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

Więcej informacji o opłatach i szczegółach kursów na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej Biuro prasowe
2024-09-26 | 12:50

Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej

Jaki jest klucz do sukcesu? Polska ponownie udowodniła, że w świecie ekonomii jest siłą nie do zlekceważenia! Nasi utalentowani młodzi adepci ekonomii zdominowali Międzynarodową
Edukacja Zagraniczna szkoła z internatem ciekawą alternatywą dla nauki w kraju.
2024-09-17 | 14:00

Zagraniczna szkoła z internatem ciekawą alternatywą dla nauki w kraju.

Zainteresowanie edukacją za granicą jest spore. Największe jest oczywiście na etapie edukacji wyższej, na uniwersytety wyjeżdżają tysiące młodych ludzi, ale coraz popularniejsze są
Edukacja Nowa edycja programu Krople Uważności - dla szkół przyszpitalnych
2024-09-17 | 10:40

Nowa edycja programu Krople Uważności - dla szkół przyszpitalnych

Warszawa, 10 września 2024 r. – Fundacja Szkoła z Klasą we współpracy z Fundacją Edumind Uważność w Edukacji zapraszają do udziału w bezpłatnym programie „Krople

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.