Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, a ich wpływ na gospodarkę globalną stale rośnie. Znajomość języka chińskiego może otworzyć drzwi do wielu nowych możliwości zawodowych. Nauka języka chińskiego to nie tylko inwestycja we własny rozwój, ale także fascynująca podróż w głąb jednej z najstarszych kultur świata.
Od 2 października Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza na kursy języka chińskiego od podstaw, które będą prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.
W nadchodzącym semestrze Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla osób początkujących:
- A1 Bingfen stacjonarnie (wtorki i środy godz. 18:30-20:00).
- A1 Kaoya online (wtorki i piątki godz. 15:00-16:30).
Kursy online stanowią nowoczesne i komfortowe podejście do nauki języka, oferując wygodę oraz oszczędność czasu. Dają również możliwość osobom spoza Krakowa uczestniczenia w zajęciach z języka chińskiego na wysokim poziomie, bez konieczności podróżowania.
Język chiński dla dorosłych
Kursy w Ośrodku „Instytut Konfucjusza w Krakowie” obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 15 osób w przypadku kursu stacjonarnego oraz 12 w przypadku online, minimalna 8 lub 6.
Zajęcia dla początkujących
Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje stacjonarne i online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 minut i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zapewnia podręczniki. Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 Standard Course HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu.
Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.
Więcej informacji o opłatach i szczegółach kursów na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.