Jesienny powiew nowości od iiyama. Nowe urządzenia z rodziny ProLite
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
iiyama, światowy lider rynku monitorów, rozszerza swoją ofertę o biznesowe modele z rodziny ProLite. Wśród nowości znajdziemy modele do użytku domowego, biurowego oraz informacyjno-reklamowe.
ProLite XU2794HSU-B6/XUB2794HSU-B6/XU2794QSU-B6
ProLite XU2794HSU-B6, XUB2794HSU-B6 i XU2794QSU-B6 to wszechstronne monitory wyposażone w panel VA, który gwarantuje wysoki kontrast, prawdziwie głęboką czerń, spójne odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia. Wąska ramka ułatwia tworzenie konfiguracji wielomonitorowych, zwiększających produktywność użytkownika, a modele posiadają też 2-portowy hub USB, gniazdo słuchawkowe oraz złącza HDMI i DisplayPort. Dzięki temu sprawdzą się nie tylko w biurze, gdzie potrzebne są precyzja i wydajność, ale i w domowym zaciszu, gdzie można je wykorzystać do rozrywki, w tym grania, doceniając matrycę o odświeżaniu 100 Hz i obsługę techniki AMD FreeSync, która zapobiega przycinaniu i rozrywaniu obrazu.
Modele XU2794HSU-B6 i XUB2794HSU-B6 posiadają wyświetlacze Full HD (1920 × 1080 pikseli), a ten drugi posiada dodatkowo podstawę z regulacją wysokości do 150 mm. XU2794QSU-B6 to z kolei monitor QHD (2560 × 1440 pikseli), co gwarantuje ostrzejszy obraz oraz większą powierzchnię roboczą. Dzięki częstotliwości odświeżania wynoszącej 100 Hz i funkcji FreeSync, monitor oferuje wyjątkową płynność obrazu, co znacząco poprawia jakość wizualnego doświadczenia.
ProLite TW2223AS-B1 i TW2424AS-W1/TW2424AS-B1
Interaktywny 21,5-calowy panel dotykowy ProLite TW2223AS-B1 z matrycą VA i systemem Android to idealne narzędzie do środowisk o intensywnym użytkowaniu, takich jak sklepy, interaktywne punkty sprzedaży, punkty informacyjne lub inteligentne domy. Monitor wyróżnia się elegancką szklaną konstrukcją od krawędzi do krawędzi i może pracować w orientacji poziomej, pionowej i skierowany do góry przez 24/7. Dzięki preinstalowanemu systemowi operacyjnemu Android 12, możliwe jest łatwe dostosowanie monitora do swoich potrzeb poprzez instalowanie niezbędnych aplikacji.
ProLite TW2424AS to większa, bo 24-calowa propozycja, dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (B1) i białej (W1). W tym przypadku producent sięgnął po panel IPS, zintegrowany ze smukłą i elegancką ramką, który zapewnia zarówno doskonałe odwzorowanie kolorów z szerokimi kątami widzenia, jak i bardziej nasycone kolory. Technologia dotykowa In-cell 10tp PCAP gwarantuje płynne i naturalne wrażenia dotykowe.
ProLite LH10551UWS-B1AG
Kolejna nowość iiyama to ProLite LH10551UWS-B1AG, 105-calowy profesjonalny wyświetlacz o rozdzielczości 5KUW (5120 × 2160 pikseli), przeznaczony do zaawansowanych zastosowań komercyjnych. Dzięki ultraszerokim proporcjom ekranu 21:9, model ten oferuje prawdziwie panoramiczny widok, co w połączeniu z długą przekątną i wysoką rozdzielczością gwarantuje niesamowite doświadczenia. Monitor może być instalowany w krytycznych pomieszczeniach kontrolnych czy też służyć jako dynamiczna cyfrowa tablica w luksusowych przestrzeniach handlowych, oferując firmom łatwe i efektywne rozwiązanie, które przyciąga uwagę odbiorców. Zaprojektowany do pracy ciągłej przez całą dobę, LH10551UWS-B1AG może być użytkowany zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej, aby stworzyć najbardziej ekscytujący obraz w każdej przestrzeni.
ProLite T1633MSC-B1/TF1633MSC-B1
Ostatnie z jesiennych nowości iiyama, czyli ProLite TF1633MSC-B1 i T1633MSC-B1, wykorzystują projekcyjną pojemnościową technologię dotykową i wbudowaną ramkę ze szkłem od krawędzi do krawędzi. Ekran gwarantuje wysoką trwałość i odporność na zarysowania, wyrazistość, a matryca IPS i rozdzielczość Full HD (1920 × 1080 pikseli) zapewniają wysoką jakość obrazu, w tym ostrość, naturalne, bardzo dokładne kolory i szerokie kąty widzenia. Zintegrowany system zarządzania kablami ukrywa wszystkie przewody, a monitory posiadają też stopień ochrony IP54, co oznacza, że ich ekran i ramka są odporne na kurz i wodę od przodu. TF1633MSC-B1 otrzymał ponadto podstawę, która może być ustawiona pod różnymi kątami, zapewniając wygodę i ergonomię użytkowania. ProLite T1633MSC-B1 i TF1633MSC-B1 to idealne rozwiązanie dla integratorów kiosków i sklepów stacjonarnych.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.