Komunikaty PR

Jest wykonawca, rusza budowa kolejnych etapów popularnego osiedla

2024-05-09  |  15:35
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska powierzy wykonanie nowych etapów osiedla Lumea w Warszawie firmie SPS Construction. Umowa z generalnym wykonawcą została podpisana, a budowa ponad 110 mieszkań wkrótce się rozpocznie. Obie firmy będą współpracować ze sobą raz piąty.

To czwarty i piąty etap popularnego na Bemowie osiedla Lumea. Właśnie podpisany kontrakt to kolejna współpraca Bouygues Immobilier Polska i SPS Construction. Firmy zrealizowały już wspólnie cztery projekty – Lumea 1, Lumea 2, Aparte Mokotów i Essentiel.
SPS Construction ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży i buduje w całej Polsce osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i centra handlowe. Firma została nagrodzona wieloma wyróżnieniami, takimi jak Diament 30-lecia Polskiej Transformacji 2020, Diament Polskiej Jakości i Wiarygodna Firma. – Jesteśmy wdzięczni, że inwestor po raz kolejny nam zaufał i powierzył naszej firmie realizację swoich najlepszych projektów. To kolejny wspólnie realizowany projekt i jestem przekonany, że nie ostatni.  Cieszy nas również fakt, że razem z Bouygues Immobilier Polska możemy przyczynić się do rozwoju nowego obszaru Bemowa, który w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – mówi Kamil Pawłowski, wiceprezes zarządu SPS Construction.

Osiedle Lumea to jeden z najpopularniejszych projektów w portfolio Bouygues Immobilier Polska. Deweloper łączy w tej inwestycji funkcjonalność i bardzo dobrą lokalizację niedaleko powstającej stacji metra Chrzanów, z której będzie można szybko i wygodnie dostać się do centrum Warszawy. W planowaniu projektu wiele uwagi poświęcono ekologicznym rozwiązaniom. Dostrzegamy potencjał Chrzanowa jako rejonu z przyjazną infrastrukturą, a już wkrótce nową stacją metra i nowoczesną szkołą podstawową. Budujemy tak, jak chcą mieszkać klienci, czyli w mądrze zaprojektowanych, przemyślanych i kompaktowych mieszkaniach – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Tarasy dachowe i szeroki wachlarz mieszkań

Lumea 4 to budynek z 53 mieszkaniami. Jego elementem charakterystycznym są tarasy dachowe, które posiadają wybrane mieszkania 3-, 4- i 5-pokojowe. Do pozostałych przynależą balkony lub ogródki. Metraże mieszkań zaczynają się od 27 mkw., a kończą na 111 mkw. Z kolei w budynku Lumea 5 znajdzie się 58 mieszkań. Ich metraże wyniosą od 27 do 98 mkw., a ogródków nawet do 225 mkw. Dodatkowo na parterze funkcjonować będą również trzy lokale usługowe.

W każdym mieszkaniu będzie dostępny system smart home – Appartme. To automatyka mieszkaniowa, która nie tylko dba o bezpieczeństwo lokalu, ale także zapewnia oszczędność energii.

Z ekologicznych rozwiązań w każdym budynku znajdą się stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz jasne dachy ograniczające przegrzewanie budynku. Na terenie obu inwestycji dostępne będą zadaszone parkingi dla rowerów, systemy retencji wody opadowej oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, a także domki dla owadów pożytecznych, a w Lumea 5 dodatkowo także instalacja fotowoltaiczna.

Pierwszy etap osiedla Lumea, czyli 140 mieszkań, Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku w 2022 roku. W drugim kwartale 2023 roku ruszyła budowa Lumea 2, czyli dwóch budynków ze 127 mieszkaniami. Zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Rok później, bo w pierwszym kwartale 2026 roku, zakończy się budowa Lumea 3, kameralnego budynku z 79 mieszkaniami. Budowa najnowszego 4 i 5 etapu wkrótce się rozpocznie. W sumie w ramach pięciu etapów osiedle będzie się składało się z 320 lokali.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna Biuro prasowe
2024-07-04 | 01:00

Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna

Jak zmieniają się ceny nowych mieszkań w zależności od usytuowania na piętrze? Ile kosztują lokale na najwyższych kondygnacjach z wyjątkowym widokiem czy atrakcyjnym tarasem? W
Nieruchomości Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada
2024-07-03 | 12:02

Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada

Aż 83% młodych ludzi podkreśla, że ekologia ma dla nich duże znaczenie, a ponadto będzie istotnym kryterium przy wyborze ich przyszłego lokum[1]. W związku z tym już wkrótce
Nieruchomości Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań
2024-07-02 | 16:00

Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań

SPRZEDAŻ W II kwartale 2024 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa”) sprzedała 943 lokale netto wobec 931 w analogicznym okresie 2023 roku (wzrost o 1% r/r), w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.