Komunikaty PR

Jest wykonawca, rusza budowa kolejnych etapów popularnego osiedla

2024-05-09  |  15:35
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska powierzy wykonanie nowych etapów osiedla Lumea w Warszawie firmie SPS Construction. Umowa z generalnym wykonawcą została podpisana, a budowa ponad 110 mieszkań wkrótce się rozpocznie. Obie firmy będą współpracować ze sobą raz piąty.

To czwarty i piąty etap popularnego na Bemowie osiedla Lumea. Właśnie podpisany kontrakt to kolejna współpraca Bouygues Immobilier Polska i SPS Construction. Firmy zrealizowały już wspólnie cztery projekty – Lumea 1, Lumea 2, Aparte Mokotów i Essentiel.
SPS Construction ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży i buduje w całej Polsce osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i centra handlowe. Firma została nagrodzona wieloma wyróżnieniami, takimi jak Diament 30-lecia Polskiej Transformacji 2020, Diament Polskiej Jakości i Wiarygodna Firma. – Jesteśmy wdzięczni, że inwestor po raz kolejny nam zaufał i powierzył naszej firmie realizację swoich najlepszych projektów. To kolejny wspólnie realizowany projekt i jestem przekonany, że nie ostatni.  Cieszy nas również fakt, że razem z Bouygues Immobilier Polska możemy przyczynić się do rozwoju nowego obszaru Bemowa, który w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – mówi Kamil Pawłowski, wiceprezes zarządu SPS Construction.

Osiedle Lumea to jeden z najpopularniejszych projektów w portfolio Bouygues Immobilier Polska. Deweloper łączy w tej inwestycji funkcjonalność i bardzo dobrą lokalizację niedaleko powstającej stacji metra Chrzanów, z której będzie można szybko i wygodnie dostać się do centrum Warszawy. W planowaniu projektu wiele uwagi poświęcono ekologicznym rozwiązaniom. Dostrzegamy potencjał Chrzanowa jako rejonu z przyjazną infrastrukturą, a już wkrótce nową stacją metra i nowoczesną szkołą podstawową. Budujemy tak, jak chcą mieszkać klienci, czyli w mądrze zaprojektowanych, przemyślanych i kompaktowych mieszkaniach – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Tarasy dachowe i szeroki wachlarz mieszkań

Lumea 4 to budynek z 53 mieszkaniami. Jego elementem charakterystycznym są tarasy dachowe, które posiadają wybrane mieszkania 3-, 4- i 5-pokojowe. Do pozostałych przynależą balkony lub ogródki. Metraże mieszkań zaczynają się od 27 mkw., a kończą na 111 mkw. Z kolei w budynku Lumea 5 znajdzie się 58 mieszkań. Ich metraże wyniosą od 27 do 98 mkw., a ogródków nawet do 225 mkw. Dodatkowo na parterze funkcjonować będą również trzy lokale usługowe.

W każdym mieszkaniu będzie dostępny system smart home – Appartme. To automatyka mieszkaniowa, która nie tylko dba o bezpieczeństwo lokalu, ale także zapewnia oszczędność energii.

Z ekologicznych rozwiązań w każdym budynku znajdą się stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz jasne dachy ograniczające przegrzewanie budynku. Na terenie obu inwestycji dostępne będą zadaszone parkingi dla rowerów, systemy retencji wody opadowej oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, a także domki dla owadów pożytecznych, a w Lumea 5 dodatkowo także instalacja fotowoltaiczna.

Pierwszy etap osiedla Lumea, czyli 140 mieszkań, Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku w 2022 roku. W drugim kwartale 2023 roku ruszyła budowa Lumea 2, czyli dwóch budynków ze 127 mieszkaniami. Zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Rok później, bo w pierwszym kwartale 2026 roku, zakończy się budowa Lumea 3, kameralnego budynku z 79 mieszkaniami. Budowa najnowszego 4 i 5 etapu wkrótce się rozpocznie. W sumie w ramach pięciu etapów osiedle będzie się składało się z 320 lokali.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.