Jeszcze większy wybór mieszkań na tyskim Murapol Osiedlu Fit
144 lokale mieszkalne usytuowane w dwóch 4- i 8-kondygnacyjnych budynkach, zostały wprowadzone do sprzedaży w drugim etapie inwestycji Murapol Osiedle Fit. Projekt Grupy Murapol, powstający przy al. Bielskiej w Tychach, obejmie kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe, do każdego będzie przynależała powierzchnia dodatkowa w postaci balkonu lub tarasu z ogródkiem. Łącznie z pierwszym etapem inwestycji, wprowadzonym do sprzedaży na początku bieżącego roku, Murapol Osiedle Fit będzie składało się z 4 budynków, w których zamieszka ponad tysiąc lokatorów.
Wprowadzony do sprzedaży drugi etap Murapol Osiedla Fit obejmujący szeroką ofertę mieszkań o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych układach, zadowoli zarówno osoby poszukujące swojego pierwszego M, jak i tych marzących o większej przestrzeni. Przyszłych mieszkańców do rekreacji i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu zachęcać będą miejskie zieleńce, w tym pobliski Park Jaworek i Park Rodzinny bł. Karoliny z Tężnią Solankową.
Nazwa inwestycji nie jest przypadkowa – na dachu jednego z budynków powstanie siłownia plenerowa, miejsce idealne do rekreacji, jak i integracji mieszkańców. Ponadto, w obiektach zainstalowany zostanie Home Management System, pozwalający lokatorom korzystać z rozwiązań smart home. W mieszkaniach zamontowany będzie pakiet antysmogowy, który chroni przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, pyłków czy alergenów do pomieszczeń. Na terenie osiedla powstanie też stacja ładowania samochodów elektrycznych, a dla fanów jednośladów wygodne stojaki na rowery. Części wspólne budynków oświetli energooszczędne światło LED.
Autorem projektu architektonicznego jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do grupy Murapol.
Zgodnie z obecnym harmonogramem inwestycji, zakończenie realizacji budynków wprowadzonych do sprzedaży w drugim etapie, planowane jest na 3. kwartał 2023 roku.
- Odpowiadając na potrzeby tyskiego rynku nieruchomości poszerzamy naszą ofertę o kolejne mieszkania w tej lokalizacji. Zainteresowanie lokalami w pierwszym etapie inwestycji jest bardzo duże, stąd decyzja o wprowadzeniu kolejnych mieszkań do oferty. Serca klientów podbija zarówno atrakcyjna lokalizacja tej inwestycji, jak i m.in. unikatowy projekt siłowni dla mieszkańców na dachu jednego z budynków. Jestem pewien, że wprowadzone do sprzedaży lokale w nowym etapie będą cieszyć się równie dużym zainteresowaniem, jak te z I puli. Dla osób, które preferują bardziej kameralną zabudowę idealny będzie 3-kondygancyjny budynek nr 4.. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Budowa pierwszej inwestycji Grupy Murapol w Tychach została rozpoczęta w 2007 roku. Przez te 14 lat deweloper zrealizował w tym mieście dwa wieloetapowe przedsięwzięcia – Osiedle Cztery Pory Roku oraz Murapol Śląskie Ogrody. W ramach tych projektów wybudowanych zostało 16 budynków, w których zamieszkało ponad 4 200 osób. Na początku tego roku do oferty sprzedaży trafił pierwszy etap nowej tyskiej inwestycji – Murapol Osiedla Fit, w ramach którego do dyspozycji klientów postawiono 200 mieszkań w dwóch budynkach.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.