Już wkrótce nowa seria monitorów profesjonalnych BRAVIA 4K - EZ20L!
Firma Sony zapowiedziała powiększenie rodziny monitorów profesjonalnych BRAVIA 4K o nową serię EZ20L, dopełniającą kompleksową ofertę monitorów do zastosowań korporacyjnych, retailowych i digital signage. Ich bogaty wybór obejmuje obecnie modele klasy wysokiej, średniej, standardowej i entry-level, dostosowane do różnych wymagań i budżetów.
Serię EZ20L tworzą monitory 4K w rozmiarach od 43 do 75 cali przeznaczone do użytku w biurach i handlu. Nowe modele, tak jak wszystkie monitory profesjonalne BRAVIA firmy Sony, odznaczają się funkcjonalnością, uniwersalnością w instalacji, wysoką jakością obrazu i zrównoważeniem ekologicznym. Monitory EZ20L, jako najprostsze w ofercie, wyposażono w niezbędne funkcje i uproszczone ustawienia profesjonalne, usprawniające konfigurację i konserwację, a także obsługę RS-232C i standardowe sterowanie IP, pracę w trybie 16/7 i jasność 350 nitów zapewniającą dobrą widoczność w pomieszczeniach.
Serię EZ20L tworzą następujące modele:
- FW-75EZ20L (75 cali)
- FW-65EZ20L (65 cali)
- FW-55EZ20L (55 cali)
- FW-50EZ20L (50 cali)
- FW-43EZ20L (43 cale)
— Motorem naszego rozwoju są oczekiwania klientów, którzy w tym przypadku poszukiwali monitorów w bardziej przystępnej cenie, zoptymalizowanych do użytku w biurach i handlu — mówi Christopher Mullins, dyrektor ds. marketingu produktów B2B BRAVIA w Sony Europe. — Dzięki wprowadzeniu prostej serii EZ20L nasza kompleksowa oferta jest precyzyjnie dopasowana do różnych rodzajów działalności i miejsc jej prowadzenia. Zapewnia przy tym typową dla monitorów profesjonalnych Sony BRAVIA jakość i zestaw funkcji.
Do najważniejszych cech serii EZ20L należy fabrycznie zainstalowana, bezpłatna aplikacja BRAVIA signage, funkcje wyłączania wyjść, wbudowane technologie Chromecast i Apple AirPlay do wyświetlania treści bezpośrednio z urządzenia użytkownika. Warto też podkreślić uniwersalność w instalacji, szeroki kąt widzenia, wydajny procesor obrazu 4K X1™, technologię interpolacji 4K X-Reality™ PRO oraz troskę o zrównoważony rozwój, której świadectwem jest stosowanie materiałów z plastiku z recyklingu, bardziej proekologiczne opakowania oraz tryb oszczędzania energii.
Rozpoczęcie sprzedaży monitorów profesjonalnych 4K EZ20L w Europie zaplanowano na grudzień (43″ i 50″) oraz styczeń (55″, 65″ i 75″). Nowa seria jest standardowo objęta 3-letnią gwarancją PrimeSupport i będzie sprzedawana poprzez sieć dystrybutorów, partnerów oraz kanałami bezpośrednimi.
Najnowsza linia monitorów profesjonalnych Sony BRAVIA 4K HDR
Nowa seria uzupełni wprowadzoną niedawno linię 16 monitorów 4K HDR z serii BZ50L, BZ40L, BZ35L i BZ30L, bardziej zaawansowanych od EZ20L. Serie te mają szereg wspólnych walorów, do których należy wyjątkowa jakość obrazu, szeroki kąt widzenia, pomocne narzędzia profesjonalne i wydajna platforma SoC (System on a Chip), a także cechy wyróżniające, dostosowane do różnych potrzeb i budżetów. W ofercie znajduję się również seria BZ40L, która charakteryzuje się powłoką Deep Black Non-Glare Coating, która zapewnia zarówno wysoki poziom „haze” i niski poziom odbicia, przy jednoczesnym zachowaniu głębokiej czerni i wysokiego kontrastu.
Flagowy, 98-calowy monitor BZ50L z procesorem Sony XR i niezrównaną jakością obrazu oferuje jasność 780 cd/m² z systemem przetwarzania Sony XR odznacza się niezrównaną jakością obrazu. Modele z serii BZ40L (55″–85″) o właściwościach antyodblaskowych z procesorem X1 zapewniają wysoką jasność — do 700 cd/m² przy współczynniku „haze” 47% (oprócz modelu FW-85BZ40L, osiągającego odpowiednio 650 cd/m² i 58%), bez obniżenia kontrastu. Udoskonalona seria BZ35L (55″–85″) oferuje zwiększoną pamięć, solidną jasność 550 cd/m² i procesor 4K HDR X1. Modele z serii BZ30L, dostępne w rozmiarach 43″–85″, są wyposażone w procesor 4K HDR X1, a ich jasność wynosi 440 cd/m².

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.