Kajima Poland stawia na promocję kultury japońskiej

Kajima Poland, generalny wykonawca z japońskim rodowodem, prowadzi liczne działania z obszaru CSR. Znaczna część z nich ukierunkowana jest na budowanie mostów kulturowych między Polską a Japonią. Firma od lat promuje Kraj Kwitnącej Wiśni, m.in. poprzez aktywny udział w różnych wydarzeniach. Przykładem jest zaangażowanie Kajima Poland w doroczną imprezę „Matsuri — Piknik z Kulturą Japońską”, w której w tym roku pełniła funkcję Grand Partnera.
Kajima Poland działa na polskim rynku budowlanym, świadcząc najwyższej jakości usługi z zakresu projektowania i realizacji obiektów kubaturowych, głównie dla logistyki i przemysłu, ale też dla branży handlowej i mieszkaniowej. Firma wywodzi się z Japonii i chętnie angażuje się w działania CSR służące podkreśleniu swoich korzeni.
„Nasze Partnerstwo na Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską wynika z bliskich relacji Kajima Poland z Ambasadą Japonii w Polsce, Związkiem Pracodawców Shokokai oraz Klubem Japońskim w Polsce – organizatorami tej imprezy. Działamy też wspólnie z firmami macierzystymi Kajima Europe oraz Kajima Corporation. Cieszymy się, że możemy przybliżać kulturę Japonii w Polsce. Często widzę dowody tego, że Polacy niezwykle cenią kulturę Japonii zarówno tę najnowszą, związaną z nowoczesną technologią, jak i dawną, tradycyjną, której jakość wynika z mistrzostwa. W życiu zawodowym, projektując i realizując duże obiekty dla logistyki, przemysłu, handlu oraz mieszkalne, staramy się łączyć te cechy: nowoczesność i dążenie do mistrzostwa” – mówi Jun Karasawa, Vice President, Project Director w Kajima Poland.
W tym roku Kajima Poland po raz kolejny uczestniczyła w „Matsuri — Piknik z Kulturą Japońską”, pełniąc funkcję Grand Partnera. Celem wydarzenia jest budowanie dobrych relacji pomiędzy Polską i Japonią.
„Współpracę z Matsuri rozpoczęliśmy w 2014 i już wówczas posiadaliśmy własne stoisko, prezentując na nim ciekawe projekty architektoniczne realizowane przez markę Kajima na całym świecie. Widząc, że na piknik przychodzą całe rodziny, od kilku lat oferujemy na naszym stoisku bezpieczne gry zręcznościowe kojarzące się z budownictwem i przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek” - komentuje Sandra Wróblewska, Senior Business Development Manager w Kajima Poland. „W tę akcję angażujemy się co roku z coraz większym entuzjazmem; wspólnie wymyślamy stoisko, wspólnie je budujemy i nawiązujemy relacje z gośćmi, opowiadając o naszej działalności biznesowej i pozabiznesowej, w tym popularyzując kulturę japońską w Polsce” – dodaje.
Pamiętnym przykładem aktywnej promocji kultury japońskiej w Polsce prowadzonej przez generalnego wykonawcę była współpraca z japońskim tradycyjnym Teatrem Nō Hōshō. W 2023 roku, na zaproszenie grupy Kajima, ta znana grupa teatralna przyjechała do Polski, trzykrotnie występując: na Pikniku Matsuri 2023, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie oraz w Sali Bogusławskiego Teatru Narodowego. Kajima była współorganizatorem oraz sponsorem tych wydarzeń. Przedstawienia odbyły się pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce w ramach działań wspierających społeczność ukraińską, a dochód ze sprzedaży biletów został w całości przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na wsparcie Ukrainy.
Jeszcze wcześniej, w 2019 roku, Kajima była jednym ze sponsorów spektaklu Teatru Nō Hōshō, który odbył się w Teatrze Narodowym w Warszawie w ramach obchodów jubileuszu stulecia stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Wydarzenie to podkreśliło długotrwałe relacje kulturalne pomiędzy dwoma krajami.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.