Kameralnie na Zawadach
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa kameralnego budynku wielorodzinnego realizowanego przez dewelopera Quadro Development. Na poznańskich Zawadach powstanie 47 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.
Po zrealizowaniu już kilku projektów mieszkaniowych na terenie Poznania spółka Quadro Development rozpoczęła wiosną 2022 roku budowę kolejnej inwestycji. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstaje kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 47 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 132 mkw. Aktualna oferta inwestycji Rynek Wschodni to mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 41 mkw. do dużych, przestronnych apartamentów powyżej 100 mkw. Szczególną uwagę należy zwrócić na apartamenty specjalnie przygotowane dla klientów inwestycyjnych, gdzie każdy pokój to m.in. osobna łazienka i kuchnia. Tak przygotowane lokale to możliwość szybkiego wynajmu. Ponadto do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku, w drugiej połowie, a to oznacza, że stan prac jest już bardzo zaawansowany. – Wykonujemy obecnie elewacje zewnętrzną oraz rozprowadzamy instalację wod.-kan., elektryczną i centralnego ogrzewania. Stolarka okienna jest już wstawiona, trwają prace przy odeskowaniu dachu – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Rynek Wschodni to także dodatkowe udogodnienia, jak videodomofony i rolety zewnętrzne we wszystkich oknach lokali. Będzie także winda i podziemna hala garażowa na 31 samochodów oraz garaż dwustanowiskowy dedykowany dla dużego mieszkania. Warte podkreślenia jest kompleksowe wykonanie części wspólnych – zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Ceny rozpoczynają się od 9900 złotych brutto za mkw.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska, a przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Obok inwestycji jest przedszkole „Mała Biedronka” oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy do dyspozycji są markety oraz liczne punkty handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Zieloną ostoją jest również urokliwy Park Ks. Tadeusza Kirschke. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego, a także kompleksu rekreacyjnego Malta.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.