Kampania PLGBC i Business Finland: Dekarbonizacja branży budowlanej

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
W ramach współpracy partnerskiej Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Business Finland rozpoczęły w lutym br. wspólną kampanię. Organizacje mają na celu zaprezentowanie przełomowych rozwiązań dla dekarbonizacji deweloperom, architektom i firmom budowlanym, a także wymianę dobrych praktyk oraz nawiązanie biznesowej współpracy polsko-fińskiej między firmami z branży budownictwa i nieruchomości.
Szeroko rozumiana branża budowlana jest odpowiedzialna za emisję około 40% dwutlenku węgla. Aby osiągnąć cele obniżenia emisji i ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5°C, musimy działać tak szybko, mądrze i skutecznie, jak się da.
Dlatego w ramach współpracy partnerskiej Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Business Finland rozpoczęły w lutym br. wspólną kampanię. Kampania ma na celu zaprezentowanie przełomowych rozwiązań dla dekarbonizacji deweloperom, architektom i firmom budowlanym, a także wymianę dobrych praktyk oraz nawiązanie biznesowej współpracy polsko-fińskiej między firmami z branży budownictwa i nieruchomości.
Dla szybkiego osiągnięcia dekarbonizacji budownictwa, organizacje będą wspólnie inspirować architektów do śmiałego myślenia o ekologii na wczesnym etapie projektu, inżynierów zachęcać do odwagi w poszukiwaniu innowacji, a deweloperom i firmom budowlanym zapewniać przewagę w realizacji przedsięwzięć trafniej odpowiadających na potrzeby klientów.
Kampania prowadzona jest w mediach społecznościowych, a także z wykorzystaniem stron internetowych organizacji i newsletterów.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Business Finland w Polsce oferuje usługi doradcze i pomoc w znalezieniu lokalnych sieci i konsultantów. W programie LowCarbon Built Environment Export RRF wspiera firmy, których oferta jest dowodem innowacyjności fińskiej gospodarki i jej oddania celom klimatycznym. Rezultatem są nowe materiały powstałe z odpadów, rozwiązania dla monitorowania śladu węglowego, technologie zarządzania energią i gospodarki cyrkularnej oraz wiele innych przedsięwzięć dla branży budownictwa służących dekarbonizacji, od projektu po wieloletnią eksploatację.
Więcej o kampanii:
https://plgbc.org.pl/bylismy-problemem-mozemy-byc-rozwiazaniem-dekarbonizacja-branzy-budowlanej-po-finsku/

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.