Komunikaty PR

KAN edukuje potencjalnych pracowników. Również na targach pracy

2023-03-14  |  10:54
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania kan ( 0.02 MB )

 Ale targi to też okazja do poszerzania wiedzy o zawodzie i przyszłym miejscu pracy.

Tegoroczne, marcowe Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej miały formułę dni branżowych i odbywały się każdego dnia na poszczególnych wydziałach PB. KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych, był obecny ze swoim stoiskiem dwukrotnie. Na Wydziale Budownictwa jego grupą docelową byli studenci V roku i absolwenci wydziału inżynierii sanitarnej.

- Kandydaci mogli porozmawiać z obecnym na targach ekspertem technicznym, a także obejrzeć „na żywo” jak wygląda montaż systemów instalacyjnych KAN-therm. – opowiadał na targach przedstawiciel firmy. – Pokaz wzbudził duże zainteresowanie studentów, a niektórzy sami próbowali swoich sił w montażu.

Kolejną atrakcją był quiz, sprawdzający wiedzę teoretyczną kandydatów z zakresu przedmiotów związanych z kierunkiem instalacyjnym, a także znajomości firmy KAN.

- Wyniki tego badania napawają optymizmem – znakomita większość ankiet wypełniona została była w 95 proc. W nagrodę za udział w ankiecie i dobry wynik uczestnicy otrzymali firmowe gadżety i karty lunchowe – dodaje przedstawiciel KAN.

Absolwenci wydziału inżynierii sanitarnej mają szansę na zatrudnienie w spółce

na stanowisku młodszego doradcy technicznego.

- Stawiamy na edukację młodych pracowników, dlatego oferujemy im możliwość rozwoju, docelowo aż do stanowiska eksperta technicznego – mówi Jak Kaczan, wiceprezes KAN. – Rekrutując pracowników działamy pod hasłem „zadbaj o rozwój zawodowy” i „wybierz bezpieczną przyszłość” i nie są to tylko slogany – oferujemy im jasną ścieżkę kariery, opiekę mentora i szkolenia od podstaw.

Teoretyczny sprawdzian wiedzy mieli okazję przejść także studenci specjalizacji mechanika i budowa maszyn, do których KAN kierował swoją ofertę podczas dnia branżowego Targów Praktyk i Staży na Wydziale Mechanicznym PB. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali o ofercie pracodawcy, warunkach rekrutacji, ofercie płatnych staży, praktyk i zatrudnienia. Również absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie na stanowisku młodszego technologa i młodszego konstruktora i możliwość dalszego rozwoju aż do poziomu eksperta.

Tajniki spawania na lekcji

Równie pouczające materiały spółka przygotowała na targi „Tydzień nauk technicznych”, zorganizowane przez Technikum Mechaniczne. KAN został zaproszony do uczestnictwa w targach, jako patron klasy - technik spawalnictwa i poproszony o przygotowanie prezentacji na temat wydziału metalowego firmy i wykorzystywanych tam technik związanych z obróbką metali. Wydział ten potencjalnie może być przyszłym miejscem pracy absolwentów klasy.

- Była to swojego rodzaju lekcja, podczas której kierownik działu technologii produkcji KAN, specjalizujący się w obróbce metali opowiadał m.in. o technikach i standardach pracy na wydziale, ale też o maszynach i tajnikach procesów cięcia i spawania – opowiada Jan Kaczan. - Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo prezentacja, przygotowana przez praktyka w interesującej formie, wzbudziła naprawdę duże zainteresowanie uczniów, co jest dla nas najlepszą zachętą, by angażować się w tego rodzaju patronaty, wspierające deficytowe kierunki nauki zawodu.

Ostatnią marcową imprezą, w jakiej weźmie udział KAN są Podlaskie Targi Pracy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Atrium Biała. Tu swoją ofertę spółka skieruje głównie do wykwalifikowanych pracowników, poszukujących zatrudnienia. Ale to też okazja do przybliżenia profilu działalności firmy i rozmowy na temat możliwości rozwoju w KAN.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej Biuro prasowe
2025-07-08 | 06:00

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

W dobie rosnących wymagań jakościowych w przemyśle lotniczym, szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100 staje się nie tylko atutem, ale wręcz
Praca Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji
2025-06-23 | 09:40

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Rynek pracy w Polsce nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb gospodarki, społeczeństwa oraz kierunków rozwoju technologicznego. Choć
Praca Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
2025-06-20 | 11:00

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Szanowni Państwo, jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców razem z Panią Posłanką Izabelą Bodnar zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.