Kantor online VeloBanku teraz również dla przedsiębiorców
VeloBank wprowadza kolejne udogodnienie dla klientów firmowych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (JDG). Dzięki VeloKantorowi przedsiębiorcy mogą szybko i wygodnie wymieniać waluty bezpośrednio z poziomu bankowości elektronicznej. Do ich dyspozycji są cztery pary walutowe PLN/USD, PLN/EUR, PLN/CHF oraz PLN/GBP.
Posiadacze konta firmowego w VeloBanku mogą bez wychodzenia z domu, całkowicie online, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie dzięki VeloKantorowi. Usługa jest bezpłatna i dostępna bez dodatkowych formalności. Wystarczy rachunek bieżący z dostępem do bankowości elektronicznej oraz otwarty rachunek pomocniczy w walucie, którą przedsiębiorca chce kupić lub sprzedać.
– Udostępnienie VeloKantoru dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to kolejna cegiełka, którą dokładamy w rozbudowie naszej oferty dla biznesu. To sprawdzone rozwiązanie dla klientów detalicznych świetnie nadaje się również dla JDG. Dzięki wygodzie posiadania kantoru w komputerze czy telefonie przedsiębiorcy mogą szybciej wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie, spotykanym do tej pory u najpopularniejszych dostawców tego typu usług. To przykład tego jak nowoczesna bankowość VeloBanku może ułatwić prowadzenie biznesu i pomóc firmie oszczędzać na podstawowych operacjach finansowych – mówi Konrad Grajeta, Dyrektor Zarządzający Obszarem Bankowości Korporacyjnej w VeloBanku.
Poza dostępem do wymiany czterech par walutowych: PLN/USD, PLN/EUR, PLN/CHF, PLN/GBP, przedsiębiorcy mogą również skorzystać z dodatkowych funkcjonalności VeloKantoru. Do dyspozycji mają możliwość uruchomienia opcji otrzymywania powiadomień o zmieniających się parametrach rynkowych, np. osiągnieciu oczekiwanego kursu. Klient może też wybrać opcję zlecenia automatycznej wymiany, gdy zostaną osiągnięte parametry ustawione dla danego zlecenia. To sposób na dodatkowe oszczędności i tym samym jeszcze korzystniejszą wymianę walut.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.