Kingston Technology liderem rynku SSD
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Firma umacnia swoją pozycję, posiadając największy udział w rynku SSD, zarówno w Q4, jak i w całym roku 2021
Kingston Digital Europe Co LLP – oddział Kingston Technology Company zajmujący się pamięcią flash ogłosił swoje wyniki za ostatni rok. W 2021 firma potwierdziła pozycję lidera rynku pamięci SSD. Popyt na dyski SSD w czwartym kwartale 2021 roku utrzymywał się na wysokim poziomie dzięki wzrostom w sektorach klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i OEM. W październiku Kingston poszerzył również swoją ofertę, wprowadzając na rynek dwa nowe wysokowydajne dyski M.2 NVMe PCIe Gen 4 SSD: KC3000 i Kingston FURY Renegade.
Firma analityczna TrendFocus na podstawie danych rynkowych wskazała, że Kingston jest najczęściej wybieranym dostawcą klienckiej pamięci SSD. W 2021 roku jego udziały w rynku wyniosły 22,2%, a sprzedaż osiągnęła 22,3 mln sztuk. W samym czwartym kwartale udział firmy Kingston w rynku klienckich dysków SSD wzrósł do poziomu 26,8%, co świadczy o znacznym rocznym wzroście, osiągniętym pomimo niedoborów komponentów. Według TrendFocus rynek klienckich SSD w 2021 wzrósł o 12,4%. Liczba notebooków wzrosła o 12% r/r, podczas gdy liczba komputerów stacjonarnych poszła do góry o 1% w tym samym okresie. Odzwierciedla to dobre przyjęcie przez klientów dysków półprzewodnikowych, głównie dzięki ich wydajności, rozmiarowi i mniejszemu zużyciu energii. Kingston utrzymuje przewagę konkurencyjną, dzięki ścisłej współpracy z dostawcami, partnerami i klientami. Pozwala to zachować elastyczność, a także dostosować się do stale zmieniających się potrzeb i warunków rynkowych.
„W roku 2021 odnotowano wzrost o prawie 9% w łącznej liczbie dostarczanych komputerów[1]. To najwyższy wynik od 2014 roku. Wzrost popytu zwiększył, i tak już wysoką, liczbę dysków SSD w notebookach. A ten trend będzie się nadal rozwijał” – komentuje Don Jeanette, wiceprezes TrendFocus.
„Wyniki z 2021 roku potwierdzają rosnącą pozycję i znaczenie firmy Kingston na rynku dysków SSD” – mówi Tony Hollingsbee, SSD business manager, Kingston EMEA. „Obchodzący właśnie 35-lecie istnienia Kingston jest niezawodnym i godnym zaufania producentem rozwiązań pamięci masowej. W ciągu ostatniej dekady umacnialiśmy naszą ofertę produktów. Wprowadziliśmy zaawansowaną ofertę SATA i NVMe, zoptymalizowaną pod kątem notebooków i komputerów stacjonarnych. Zawdzięczamy to pracy naszego całego zespołu. Dziękujemy i cieszymy się, że możemy dzielić się sukcesami z naszymi partnerami i klientami” – podkreśla Tony Hollingsbee.
Po więcej informacji zapraszamy na kingston.com.
[1] Nie dotyczy Chromebooks

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.