Kino Ina – nowoczesne apartamenty z historią w tle
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/b265cc8671d72b4dcece7b2bceb07ca320230925091546/596f75d15861aa3733e7c4a4d71db24920230925091808/adbdbd
Apartamenty Kino Ina to najnowsza inwestycja przygotowywana przez spółkę Elbud Szczecin. Apartamentowiec przygotowany w podwyższonym standardzie wykończenia powstanie w ścisłym centrum Stargardu, w miejscu które przez kilkadziesiąt lat uznawane było przez miłośników kina za jeden z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie miasta. Prace nad inwestycją rozpoczęły się we wrześniu tego roku. Autorem projektu jest szczecińska pracownia Gorscy sp. z o.o.
Apartamenty Kino Ina powstają przy ulicy Wojska Polskiego 37, w lokalizacji dobrze znanej wszystkim mieszkańcom Stargardu. To właśnie w tym miejscu przez niemal 50 lat funkcjonowało założone w 1964 r. kino Ina. Z uwagi na zakończenie jego działalności w 2007 r., inwestor zdecydował się na wybudowanie w tym miejscu nowoczesnego budynku mieszkalnego, który jednocześnie wpisywałby się w historię tego miejsca.
Głównym założeniem projektowym było więc stworzenie budynku, który będzie spełniał trzy zasadnicze warunki - nawiązywał do historycznej architektury w pierzei ul. Wojska Polskiego, stanowił kontynuację istniejącej zabudowy mieszkaniowej oraz charakteryzował się nowoczesnym stylem i wysoką jakością materiałów wykończeniowych. W ten sposób powstał projekt Apartamenty Kino Ina, którego misją jest zmiana kultowej lokalizacji w samym sercu Stargardu w przyjazne i komfortowe miejsce do życia.
Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować mieszkańcom Stargardu nową energię i miejsce do życia na terenie, który przez wiele lat pozostawał opuszczony i zaniedbany - mówi Jarosław Sajewicz, prezes Elbud Szczecin. Projekt, który obecnie realizujemy na terenie dawnego Kina Ina, to nie tylko budowa pięknego obiektu mieszkalnego, ale również przywracanie życia i historii temu miejscu. Niezapomniane Kino Ina przez wiele lat służyło mieszkańcom Stargardu za ważne miejsce spotkań i rozrywki. Niemal każdy z nich ma swoje wspomnienia związane z czasem spędzonym w tamtych murach. Niestety, z biegiem lat, obiekt popadł w zapomnienie i został mocno zaniedbany. Postawiliśmy sobie za cel przywrócenie blasku temu terenowi. Wierzymy, że nasza inwestycja przyczyni się do odrodzenia tego fragmentu miasta i stworzy przestrzeń, która będzie ciekawą częścią centrum Stargardu dla wszystkich jego mieszkańców.
Na czterech kondygnacjach nowo powstającego obiektu znajdzie się 65 apartamentów o powierzchni od 31 do 133 mkw. (19 kawalerek, 33 mieszkania 2-pokojowe i 13 mieszkań 3-pokojowych). Na parterze inwestor przygotowuje lokal użytkowy, który zapewni mieszkańcom niezbędne usługi. Dodatkowo dla mieszkańców przewidziano 65 miejsc parkingowych, z czego 50 zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym, znajdującym się pod budynkiem, natomiast pozostałe zostaną przygotowane na parkingu wokół budynku. Dla miłośników zieleni, na najniższej kondygnacji inwestor przewidział 10 mieszkań z własnymi przedogródkami – tarasami wychodzącymi na zieloną część inwestycji. Wyróżnikiem obiektu z pewnością będzie 15 dwukondygnacyjnych apartamentów z antresolami. Obiekt wyposażony będzie także w dwie cichobieżne windy.
Stargard jest prężnie rozwijającym się miastem z bogatą historią, a Kino Ina jest częścią tej długiej opowieści – mówi Dominik Górski, właściciel pracowni Gorscy. Chciałem uszanować historyczny charakter śródmieścia poprzez formę budynku, podziały i zastosowane materiały wykończeniowe, przy zachowaniu nowoczesnego ducha architektury. We wnętrzach apartamentowca będzie można znaleźć odniesienie do dawnego kina w postaci infografiki. Połączenie tradycji z nowoczesnością, z jednej strony wpisuje się w pierzeję ulicy, z drugiej wprowadza powiew świeżości w tę część miasta. Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne budynku zapewniają natomiast wygodę i podniosą komfort życia przyszłych mieszkańców. Jestem przekonany, że nowa zabudowa doskonale wypełni miejsce po legendarnym stargardzkim kinie.
Niewątpliwym atutem inwestycji jest również jej dogodna lokalizacja w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się szkoły, przedszkola, urzędy, liczne sklepy, przychodnie oraz place zabaw, co powoduje, że inwestycja wpisuje się w ideę życia w 15-minutowym mieście, gdzie wszystkie niezbędne usługi mieszkańcy mają w odległości kilkunastominutowego spaceru od miejsca zamieszkania.
Termin oddania inwestycji do użytku przewidziany jest na marzec 2025.
Więcej informacji:
https://kinoina.pl
https://dominik-gorski.pl/portfolio/kino-ina-apartamenty-w-stargardzie/

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.