Klocki hamulcowe do pojazdów ciężarowych Premium i Standard w ofercie Steinhof
Elementy eksploatacyjne w pojazdach ciężarowych, takie jak klocki hamulcowe, muszą spełniać rygorystyczne wymagania pod kątem trwałości i bezpieczeństwa. Spółka Steinhof produkuje tego typu klocki w dwóch wersjach: PREMIUM i STANDARD. Produkty te różnią się od siebie składem mieszanki ciernej, żywotnością oraz ceną, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb i możliwości.
Technologia produkcji klocków hamulcowych w firmie Steinhof oparta jest na zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Park maszynowy to m.in. własna mieszalnia i kilkanaście pras o sile nacisku dochodzącej nawet do 800 ton. Każdy etap procesu technologicznego kontrolowany jest przez specjalistyczne laboratorium. Badaniom podlega m.in: wytrzymałość na ścinanie połączenia materiału ciernego z płytką nośną, współczynnik tarcia, zużycie, ściśliwość materiału oraz inne właściwości wpływające na bezpieczeństwo i jakość klocków hamulcowych.
Dodatkowo w laboratorium prowadzone są badania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wdrażanych następnie do produkcji. W tym momencie, w ofercie producenta znajduje się blisko 60 referencji do samochodów ciężarowych i autobusów. Jakie są główne różnice pomiędzy klockami PREMIUM i STANDARD?
„Klocki hamulcowe PREMIUM Line cechują się wysokim komfortem użytkowania oraz wydłużoną żywotnością, która sięga nawet 200 000 kilometrów. Skład mieszanki ciernej i osiągnięcie takich parametrów są owocem kilkuletnich badań laboratorium STEINHOF, jak również testów drogowych w ekstremalnych warunkach. Klocki hamulcowe firmy Steinhof wyposażone są również w siatkę wzmacniającą, która zapobiega oderwaniu materiału ciernego od płytki nośnej co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Jakość klocków z linii PREMIUM jest zatem porównywalna z klockami oryginalnymi, przeznaczonymi na pierwszy montaż w pojazdach ciężarowych. Ma to oczywiście nieznaczne odzwierciedlenie w wyższej cenie, które jest jednak rekompensowane mniejszą częstotliwością wymian na przestrzeni eksploatacji. W przypadku floty pojazdów ciężarowych tworzy to spore oszczędności” – wyjaśnia Dawid Tarchała, kierownik działu Badań i Rozwoju klocków hamulcowych w firmie Steinhof.
Wszystkie klocki hamulcowe Steinhof posiadają wymagane certyfikaty i homologacje ECE R-90: angielską E11 wydaną przez VCA i polską E20 wydaną przez PIMOT.
Fot. 1 Wymagania regulaminu ECE R90 a wyniki badań ciężarowych klocków hamulcowych STEINHOF.
Fot. 2 Wykresy współczynników tarcia według procedury badawczej zawartej w regulaminie ECE R90 – Steinhof oraz firmy konkurencyjne.
Produkcja odbywa się w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001:2015, który monitoruje proces produkcji klocków hamulcowych. Ciągła kontrola w procesie produkcji pozwoliła wyeliminować najmniejsze nieścisłości mogące wpływać na końcową jakość produktu.
Aktualny cennik klocków hamulcowych Steinhof do pojazdów ciężarowych znajduje się na stronie: https://bit.ly/3cw6dPe.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.