KM Building kończy inwestycję w Zalasewie
Realizacja osiedla Zalasewo Park dobiega końca. Powstały trzy budynki wielorodzinne z 36 lokalami mieszkalnymi każdy, a w planach jest jeszcze nasadzenie zieleni.
Inwestycja Zalasewo Park od dewelopera KM Building to osiedle trzech trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, których realizacja rozpoczęła się w IV kwartale 2016 roku. Budowa pierwszego zakończyła się w 2018 roku, drugiego w 2020 roku, a trzeciego – koniec 2021. W każdym z nich oddane do użytku zostały 24 mieszkania i 12 apartamentów. Projekt liczy łącznie 108 lokali mieszkalnych. – Realizacja naszego osiedla dobiega końca, a wszyscy nasi Klienci zamieszkali w swoich wymarzonych „M”. Do wykonania pozostało jedynie nasadzenie zieleni przed budynkami. Z powodzeniem zamykamy jeden z rozdziałów naszej firmy – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W ofercie dostępny jest ostatni apartament znajdujący się na drugim piętrze budynku nr 2, którego cena wynosi 550 tys. zł brutto. Jego wnętrze, o powierzchni 86,52 mkw., składa się salonu z aneksem kuchennym, łazienki, a także antresoli. Jest również dodatkowa przestrzeń w formie balkonu. – Nasz apartament przygotowany został w wysokim standardzie deweloperskim. Jest przestronny i bardzo dobrze oświetlony. To idealna propozycja dla osób, które pragną zamieszkać w komfortowym, a przede wszystkim, gotowym do wykończenia lokalu. Warto podkreślić, że na życzenie przyszłych mieszkańców możemy wykończyć lokal „pod klucz” dodał Maciej Bartczak.
Zalasewo Park to osiedle utrzymane w konwencji otwartej z całodobowym monitoringiem i podziemnymi halami garażowymi. W częściach wspólnych znajduje się nowoczesna winda, wideodomofon i system antypożarowy. Przed budynkami natomiast dodatkowe miejsca postojowe oraz szeroki podjazd dla wózków oraz osób z niepełnosprawnościami. Całość wzbogaca niepowtarzalny mural, widoczny od ulicy Kórnickiej, jak i wewnątrz części wspólnych.
Projekt powstał w Zalasewie na terenie gminy Swarzędz. W miejscu, które zapewnia łatwy dostęp do m.in. licznych punktów handlowo-usługowych oraz placówek oświatowych czy kulturalnych. Aktywny wypoczynek w otoczeniu natury umożliwiają okoliczne tereny zielone, a za transport po gminie oraz dojazd do oddalonego o ok. 20 minut Poznania, odpowiada sprawna komunikacja miejska i podmiejska.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.