KM Building kończy inwestycję w Zalasewie
Realizacja osiedla Zalasewo Park dobiega końca. Powstały trzy budynki wielorodzinne z 36 lokalami mieszkalnymi każdy, a w planach jest jeszcze nasadzenie zieleni.
Inwestycja Zalasewo Park od dewelopera KM Building to osiedle trzech trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, których realizacja rozpoczęła się w IV kwartale 2016 roku. Budowa pierwszego zakończyła się w 2018 roku, drugiego w 2020 roku, a trzeciego – koniec 2021. W każdym z nich oddane do użytku zostały 24 mieszkania i 12 apartamentów. Projekt liczy łącznie 108 lokali mieszkalnych. – Realizacja naszego osiedla dobiega końca, a wszyscy nasi Klienci zamieszkali w swoich wymarzonych „M”. Do wykonania pozostało jedynie nasadzenie zieleni przed budynkami. Z powodzeniem zamykamy jeden z rozdziałów naszej firmy – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W ofercie dostępny jest ostatni apartament znajdujący się na drugim piętrze budynku nr 2, którego cena wynosi 550 tys. zł brutto. Jego wnętrze, o powierzchni 86,52 mkw., składa się salonu z aneksem kuchennym, łazienki, a także antresoli. Jest również dodatkowa przestrzeń w formie balkonu. – Nasz apartament przygotowany został w wysokim standardzie deweloperskim. Jest przestronny i bardzo dobrze oświetlony. To idealna propozycja dla osób, które pragną zamieszkać w komfortowym, a przede wszystkim, gotowym do wykończenia lokalu. Warto podkreślić, że na życzenie przyszłych mieszkańców możemy wykończyć lokal „pod klucz” dodał Maciej Bartczak.
Zalasewo Park to osiedle utrzymane w konwencji otwartej z całodobowym monitoringiem i podziemnymi halami garażowymi. W częściach wspólnych znajduje się nowoczesna winda, wideodomofon i system antypożarowy. Przed budynkami natomiast dodatkowe miejsca postojowe oraz szeroki podjazd dla wózków oraz osób z niepełnosprawnościami. Całość wzbogaca niepowtarzalny mural, widoczny od ulicy Kórnickiej, jak i wewnątrz części wspólnych.
Projekt powstał w Zalasewie na terenie gminy Swarzędz. W miejscu, które zapewnia łatwy dostęp do m.in. licznych punktów handlowo-usługowych oraz placówek oświatowych czy kulturalnych. Aktywny wypoczynek w otoczeniu natury umożliwiają okoliczne tereny zielone, a za transport po gminie oraz dojazd do oddalonego o ok. 20 minut Poznania, odpowiada sprawna komunikacja miejska i podmiejska.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.