Kolejne domy od KM Building
Deweloper KM Building wprowadził do sprzedaży kolejne domy w zabudowie szeregowej. Stanowią one uzupełnienie oferty V etapu realizacji osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewie.
Trwa systematyczna rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewie. W realizacji jest V etap inwestycji, a budowa poszczególnych szeregów jest na różnym stanie zaawansowania prac. Natomiast w listopadzie bieżącego roku deweloper KM Building wprowadził do sprzedaży kolejne 3 szeregi – Uzupełniamy naszą ofertę sprzedaży V etapu inwestycji o kolejne szeregi. Będą to 32 domy. Każdy z nich budowany jest z myślą o rodzinach, które pragną zamieszkać w przestronnym wnętrzu. Wiemy jak ważne jest poczucie komfortu, dlatego zapewniamy podwyższony standard deweloperski, a także, na życzenie klienta, wykończenie pod klucz – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Łącznie w ramach V etapu powstanie sześć szeregów, czyli 62 domy. Koniec budowy ostatnich z nich zaplanowany został na III kw. 2022 roku.
Deweloper proponuje dwa typy domów – 74 i 92 mkw. Pierwszy wariant kosztuje 399 tys. zł. brutto, natomiast cena drugiego uwarunkowana jest powierzchnią działki i mieści się w przedziale 455 – 510 tys. zł. brutto. Domy podzielone zostały na strefę dzienną oraz nocną. Na parterze znajdzie się salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Na piętrze zaś dwa lub trzy pokoje, łazienka i balkon. Będzie także poddasze, które można zaadoptować na dodatkowy pokój; jak również przynależący do każdego domu ogródek i miejsce postojowe. Do posesji prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej; powstały dwa ogrodzone place zabaw; funkcjonuje także sklep spożywczy.
Osiedle zlokalizowane jest w Błażejewie w gminie Kórnik, niecałe 20 km od Poznania. Sprawna komunikacja miejska i podmiejska ułatwia dojazd do m.in. sąsiadującego Kórnika, który zapewnia dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, placówek oświatowych czy dworca kolejowego. Okoliczne ścieżki pieszo-rowerowe oraz trzy pobliskie jeziora, pozwalają na rekreację i odpoczynek wśród natury.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.