Kolejne mieszkania we wrocławskiej ofercie Grupy Murapol
Grupa Murapol rozpoczyna sprzedaż mieszkań w kolejnym etapie inwestycji Murapol Jagodno Parku we Wrocławiu. Oferta obejmuje 211 nowoczesnych mieszkań zaprojektowanych w czterech 5- i 6-kondygnacyjnych budynkach. W standardzie każdego lokalu znajdzie się pakiet antysmogowy, chroniący powietrze wewnątrz przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, a zamontowany w budynkach Home Management System pozwoli mieszkańcom korzystać z rozwiązań smart home.
Murapol Jagodno Park to nowoczesna inwestycja, która powstanie w dzielnicy Krzyki, na osiedlu Jagodno – to zielona część stolicy województwa dolnośląskiego, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, zachowując przy tym swój niepowtarzalny zielony charakter. W okolicy znajduje się stale rozbudowywana sieć punktów handlowo-usługowych i placówek oświatowo-wychowawczych. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej, dojazd do centrum zajmuje zaledwie 15 minut. Nieopodal inwestycji znajduje się Park Brochowski, gdzie przyszli mieszkańcy będą mogli udać się na spacer i spędzać aktywnie czas.
Wprowadzony do sprzedaży drugi etap Murapol Jagodno Parku obejmuje szeroką pulę układów i metraży – od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Do każdego z nich przynależy taras z ogródkiem na parterze oraz przestronny balkon na wyższych kondygnacjach. Inwestycja zlokalizowana jest w spokojnej okolicy w sąsiedztwie zielonych terenów, zachęcających do rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu. Warto dodać, że deweloper stawia do dyspozycji mieszkańców także stacje ładowania samochodów elektrycznych i stojaki rowerowe, co z pewnością ma duże znaczenie dla wszystkich osób, które pragną żyć jeszcze bardziej ekologicznie. Ponadto, w częściach wspólnych budynków zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie LED.
- Grupa Murapol w swoich inwestycjach wprowadza szereg eko udogodnień, które nie tylko zmniejszają negatywny wpływ człowieka na środowisko, ale też poprawiają komfort życia lokatorów. Rosnąca świadomość Polaków sprawia, że coraz więcej budynków powstaje w zgodzie z naturą. Chcąc obniżyć koszty użytkowania danej nieruchomości, deweloperzy i inwestorzy stosują ekologiczne rozwiązania już na etapie budowy. Zrównoważone osiedla to korzyść nie tylko dla środowiska, ale też dla mieszkańców. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
W marcu tego roku do sprzedaży wprowadzonych zostało 66 mieszkań w 1. obiekcie Murapol Jagodno Parku. Docelowo w inwestycji powstanie 5 budynków, w których zamieszka ok. 830 lokatorów.
Obecna oferta mieszkań Grupy Murapol we Wrocławiu obejmuje blisko 400 lokali. Poza Murapol Jagodno Parkiem klienci mogą wybierać mieszkania w dwóch innych projektach. Przy ul. Buforowej, w inwestycji Murapol Zielona Toskania w ofercie znajdują się ostatnie gotowe do odbioru lokale. Tuż obok, przy ul. S. Drabika deweloper realizuje Murapol Słoneczne Jagodno, gdzie w trzech budynkach powstaje ponad 300 mieszkań, z których nieco ponad 100 jest jeszcze dostępnych.
Autorem projektu architektonicznego jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do grupy Murapol.
W dotychczas zrealizowanych przez dewelopera ośmiu wieloetapowych inwestycjach w stolicy Dolnego Śląska zamieszkało już ponad 9 tys. lokatorów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.