Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa. W dniu 18 listopada odbyło się jej inauguracyjne posiedzenie, podczas którego ogłoszony został skład VIII kadencji.
Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon, który od kwietnia 2024 roku należy do grupy roboczej, dotyczącej uproszczeń prawnych dla organizacji pozarządowych przy Ministerstwie do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego, otrzymał kolejne wyróżnienie. Fundacja Avalon z ogromną dumą informuje, że został powołany do Rady Działalności Pożytku Publicznego, z ramienia strony pozarządowej. Łukasz Wielgosz związany jest z organizacją od września 2009 roku, kiedy to Fundacja rozpoczynała działalność na szeroką skalę. Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, menadżerem a z zamiłowania społecznikiem. Jest również orędownikiem wdrażania nowoczesnych technologii w zarządzaniu działalnością organizacji i biznesowego podejścia do prowadzonych działań. Całe życie zawodowe związany jest z działalnością III sektora. Od początku działalności Fundacji Avalon intensywnie rozwija jej portfolio programowe oraz dba o przejrzystość działań i bogatą ofertę aktywności kierowanych do osób z niepełnosprawnościami.
Jest to dla mnie bardzo ważna nominacja, ponieważ pozwala na realny wpływ na funkcjonowanie Społeczeństwa Obywatelskiego w naszym kraju. Zdaję sobie sprawę, że o RDPP są różne opinie, ale wierzę, że z Panią Ministrą Adrianą Porowską, uda nam się zrobić wiele dobrego dla Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii RDPP ma tak szeroki skład i tak wielu specjalistów zarówno ze strony pozarządowej jak i tej reprezentującej władze państwowe. To również kolejny krok dla Fundacji Avalon, by prezentować jak najlepsze praktyki i doświadczenia. - powiedział Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon
Rada istnieje dzięki Waszemu zaangażowaniu, wiedzy i pasji. Jednoczy wokół wspólnego celu. Każdy z Państwa wnosi do niej coś wyjątkowego – perspektywę, którą chcemy zobaczyć, doświadczenie, które chcemy wykorzystać i energię, która pozwoli nam wspólnie tworzyć nowe rozwiązania. Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia i podjęcie tego wyzwania. Zapraszam do pracy, która – jestem o tym przekonana – przyniesie wymierne efekty społeczne. - powiedziała Ministra Adriana Porowska
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 15 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 420 mln.
Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?
Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Analiza wyceny medialnej potencjalnych kandydatów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.