Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk we współpracy z Powiatem Wrocławskim ogłasza wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. W listopadzie rozpocznie się proces wyborczy, w ramach którego wyłonieni zostaną młodzi przedstawiciele lokalnej społeczności, gotowi zaangażować się w działalność samorządową. Warto podkreślić, że jest to już druga kadencja Rady, która cieszy się dużym zainteresowaniem i odnosi sukcesy,
angażując młodzież w kształtowanie lokalnej polityki.
Młodzieżowa Rada Powiatu Wrocławskiego to organ doradczy, który umożliwia młodym mieszkańcom Powiatu aktywny udział w życiu społecznym i samorządowym. Jej celem jest reprezentowanie interesów młodzieży oraz współpraca z władzami Powiatu w kwestiach istotnych dla młodego pokolenia. Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, Rada stała się platformą wymiany opinii, inspiracji i pomysłów na rozwój Powiatu.
Wszyscy młodzi mieszkańcy Powiatu Wrocławskiego, ich rodzice, opiekunowie lub nauczyciele, którzy chcą uzyskać więcej informacji na temat wyborów do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego, mogą napisać na adres mailowy koordynatora projektu: mateusz.kasprzak@mlodydolnyslask.pl.
Projekt jest współfinansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza

Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?
Analiza wyceny medialnej potencjalnych kandydatów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.