Kolejny awans Polaka w międzynarodowych strukturach Iron Mountain
Dominik Wcibisz, pełniący dotychczas funkcję Digital Solutions Managera, z początkiem marca objął nowe stanowisko w międzynarodowych strukturach Iron Mountain. Jako Regional Implementations Lead będzie odpowiedzialny za zarządzenie zespołami specjalistów w zakresie wdrożeń projektów, a także rozwoju i implementacji oprogramowania dla klientów w regionie CE, DACH i Benelux.
Dominik Wcibisz dołączył do zespołu Iron Mountain Polska w 2010 r. Przez blisko 12 lat rozwijał swoje kompetencje w obszarach cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, zarządzania procesami i zespołami projektowymi oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, specjalizując się we współpracy z organizacjami z sektora finansowego i ubezpieczeniowego. W 2018 r. pracodawca uhonorował go nagrodą „Plays to Win” stanowiącą najwyższe wyróżnienie w programie uznania pracowników Iron Mountain z całego świata. Dominik Wcibisz został również zaproszony do udziału w wewnętrznym programie rozwojowym Global Management Development Program, który jest zarezerwowany dla wyróżniających się w skali globalnej managerów.
Na nowe stanowisko awansował z funkcji Digital Solutions Managera, którą pełnił przez ponad 2 lata. Spośród realizowanych z sukcesami projektów w tym okresie warto wyróżnić wdrożenie technologii CSP/ECM w jednej z największych instytucji z sektora publicznego w Niemczech i jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie, a także uruchomienie platformy umożliwiającej obsługę dokumentacji finansowej w wiodącej organizacji z branży medycznej.
W roli Regional Implementations Lead przejąłem kierownictwo nad zespołami Project Managerów odpowiedzialnych za wdrożenia projektów, a także rozwój i implementację oprogramowania ECM/CSP dla naszych partnerów w regionach CEE, DACH i Benelux. Wierzę, że dzięki kreatywności, a także nieszablonowemu podejściu do transformacji cyfrowej, jesteśmy w stanie zawsze być o krok przed oczekiwaniami biznesu. Najwyższym priorytetem moich działań będzie kształtowanie innowacyjności w zarządzanych przeze mnie zespołach, a także realizacja projektów w oparciu o bliskie mi wartości, takie jak budowanie trwałych relacji biznesowych i nieustanne dążenie do optymalizacji – mówi Dominik Wcibisz, Regional Implementations Lead CE, DACH, Benelux w Iron Mountain.
Dominik Wcibisz jest absolwentem Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Transportu, Elektrotechniki i Informatyki. Po ukończeniu studiów magisterskich dołączył do zespołu Iron Mountain, gdzie rozpoczął swoją karierę zawodową.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.