Komunikaty PR

Konkurencyjne ceny i wysoka stopa zwrotu z inwestycji - dlaczego warto inwestowa

2024-05-15  |  10:00
Biuro prasowe

Rynek nieruchomości na Cyprze Północnym oferuje inwestorom szeroki wybór atrakcyjnych apartamentów w pierwszej linii brzegowej z rozbudowaną infrastrukturą - dostępem do siłowni, spa, sklepów, restauracji, basenów. Ceny takich mieszkań nie przekraczają zwykle
16 tysięcy złotych za m2, a zakupione nieruchomości są już w pełni wykończone. Ekskluzywne kompleksy niejednokrotnie oferują również pełną obsługę inwestora, łącznie z zarządzaniem nieruchomością. 

 

Polska vs. Cypr Północny - gdzie lepiej inwestować?

 

- Załóżmy, że do wykorzystania mamy tę samą kwotę na polskim i cypryjskim rynku – na Cyprze Północnym zakupimy atrakcyjną nieruchomość, powiedzmy apartament
z rynku pierwotnego, w pełni umeblowany, oddalony ok. 400−500 m od plaży, często
z widokiem zarówno na morze jak i na góry, a w Polsce mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, do remontu, albo na rynku pierwotnym do wykończenia, oczywiście w bez porównania mniej atrakcyjnej lokalizacji i bez pięknego widoku. Na tym tle Cypr wypada więc zdecydowanie korzystniej.
- mówi Krystian Ziółkowski, ekspert ds. nieruchomości na Cyprze Północnym. Nieruchomości na Cyprze zapewniają też wyższy i szybszy zwrot z inwestycji. - Na przykładzie apartamentu typu studio w jednym z oferowanych przez nas projektów wygląda to tak, że przy zakupie za ok. 140 tys. funtów, możemy liczyć na zysk rzędu 13−14 proc. w skali roku. Dla porównania w Polsce przy zakupie nieruchomości wartej ok. pół miliona złotych, która będzie dużym apartamentem podzielonym na mikrokawalerki, jesteśmy w stanie uzyskać zwrot z inwestycji na poziomie 8−10 proc – dodaje ekspert.  

 

Ostatnia ostoja wolności inwestycyjnej - specyfika rynku nieruchomości na Cyprze Północnym

 

Warto zwrócić również uwagę na niespotykane nigdzie indziej plany płatności.
Nie ograniczają się one bowiem tylko do dogodnych wpłat wraz z postępem prac na budowie. - W naszym modelu działania dopuszczamy na przykład karencję  w zapłacie nawet do 2 lat, już po oddaniu nieruchomości do użytku. Oznacza to w praktyce, że inwestor może otrzymać klucze do mieszkania po wpłaceniu zaledwie 65% jego wartości i zacząć je wynajmować. Zwroty z zainwestowanego kapitału i zyski generowane z takiej nieruchomości często oscylują od ok. 13-14% rocznie wzwyż natomiast w naszym modelu znacznie więcej – mówi Szymon Darznik, ekspert ds. nieruchomości na Cyprze Północnym. Eksperci podkreślają również, że inwestycje w tym regionie mogą zostać zakupione za gotówkę lub w kryptowalucie. 

 

Wyjątkowo korzystna jest również polityka podatkowa Cypru Północnego - podatek VAT od zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym wynosi tu zaledwie 5% jej wartości. W Polsce podatek ten wynosi przy nieruchomościach 8% lub 23% w zależności od metrażu
i przeznaczenia. Krystian Ziółkowski zaznacza, że podatki na Cyprze Północnym, podobnie jak płatność za nieruchomość, mogą zostać rozłożone na raty. 

 

Jak wybrać wiarygodnego partnera, który wesprze nas w inwestowaniu na Cyprze Północnym?


− Przede wszystkim należałoby dokonać weryfikacji, czy osoby oferujące swoje usługi faktycznie działają na cypryjskim rynku. Warto wypytać o szczegóły związane z procesem zakupu i późniejszą rejestracją umów, ponieważ większość agentów, którzy oferują nieruchomości na Cyprze Północnym, doprowadza jedynie do zakupu nieruchomości przez inwestora, nie informując go o kosztach okołozakupowych. Ta pomoc w przeprowadzeniu przez sprawy urzędowe, formalności związane z najmem czy w kontaktach z deweloperem jest dla inwestora, który nie zna rynku, dużą wartością. - mówi Krystian Ziółkowski. Przedstawienie atrakcyjnej oferty to nie wszystko - dobry agent nieruchomości powinien być przygotowany na wsparcie klienta w całym procesie inwestycji, uwzględniając również kwestie pozakupowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych

Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Finanse

Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.

Prawo

Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.