Komunikaty PR

Konkurencyjne ceny i wysoka stopa zwrotu z inwestycji - dlaczego warto inwestowa

2024-05-15  |  10:00
Biuro prasowe

Rynek nieruchomości na Cyprze Północnym oferuje inwestorom szeroki wybór atrakcyjnych apartamentów w pierwszej linii brzegowej z rozbudowaną infrastrukturą - dostępem do siłowni, spa, sklepów, restauracji, basenów. Ceny takich mieszkań nie przekraczają zwykle
16 tysięcy złotych za m2, a zakupione nieruchomości są już w pełni wykończone. Ekskluzywne kompleksy niejednokrotnie oferują również pełną obsługę inwestora, łącznie z zarządzaniem nieruchomością. 

 

Polska vs. Cypr Północny - gdzie lepiej inwestować?

 

- Załóżmy, że do wykorzystania mamy tę samą kwotę na polskim i cypryjskim rynku – na Cyprze Północnym zakupimy atrakcyjną nieruchomość, powiedzmy apartament
z rynku pierwotnego, w pełni umeblowany, oddalony ok. 400−500 m od plaży, często
z widokiem zarówno na morze jak i na góry, a w Polsce mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, do remontu, albo na rynku pierwotnym do wykończenia, oczywiście w bez porównania mniej atrakcyjnej lokalizacji i bez pięknego widoku. Na tym tle Cypr wypada więc zdecydowanie korzystniej.
- mówi Krystian Ziółkowski, ekspert ds. nieruchomości na Cyprze Północnym. Nieruchomości na Cyprze zapewniają też wyższy i szybszy zwrot z inwestycji. - Na przykładzie apartamentu typu studio w jednym z oferowanych przez nas projektów wygląda to tak, że przy zakupie za ok. 140 tys. funtów, możemy liczyć na zysk rzędu 13−14 proc. w skali roku. Dla porównania w Polsce przy zakupie nieruchomości wartej ok. pół miliona złotych, która będzie dużym apartamentem podzielonym na mikrokawalerki, jesteśmy w stanie uzyskać zwrot z inwestycji na poziomie 8−10 proc – dodaje ekspert.  

 

Ostatnia ostoja wolności inwestycyjnej - specyfika rynku nieruchomości na Cyprze Północnym

 

Warto zwrócić również uwagę na niespotykane nigdzie indziej plany płatności.
Nie ograniczają się one bowiem tylko do dogodnych wpłat wraz z postępem prac na budowie. - W naszym modelu działania dopuszczamy na przykład karencję  w zapłacie nawet do 2 lat, już po oddaniu nieruchomości do użytku. Oznacza to w praktyce, że inwestor może otrzymać klucze do mieszkania po wpłaceniu zaledwie 65% jego wartości i zacząć je wynajmować. Zwroty z zainwestowanego kapitału i zyski generowane z takiej nieruchomości często oscylują od ok. 13-14% rocznie wzwyż natomiast w naszym modelu znacznie więcej – mówi Szymon Darznik, ekspert ds. nieruchomości na Cyprze Północnym. Eksperci podkreślają również, że inwestycje w tym regionie mogą zostać zakupione za gotówkę lub w kryptowalucie. 

 

Wyjątkowo korzystna jest również polityka podatkowa Cypru Północnego - podatek VAT od zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym wynosi tu zaledwie 5% jej wartości. W Polsce podatek ten wynosi przy nieruchomościach 8% lub 23% w zależności od metrażu
i przeznaczenia. Krystian Ziółkowski zaznacza, że podatki na Cyprze Północnym, podobnie jak płatność za nieruchomość, mogą zostać rozłożone na raty. 

 

Jak wybrać wiarygodnego partnera, który wesprze nas w inwestowaniu na Cyprze Północnym?


− Przede wszystkim należałoby dokonać weryfikacji, czy osoby oferujące swoje usługi faktycznie działają na cypryjskim rynku. Warto wypytać o szczegóły związane z procesem zakupu i późniejszą rejestracją umów, ponieważ większość agentów, którzy oferują nieruchomości na Cyprze Północnym, doprowadza jedynie do zakupu nieruchomości przez inwestora, nie informując go o kosztach okołozakupowych. Ta pomoc w przeprowadzeniu przez sprawy urzędowe, formalności związane z najmem czy w kontaktach z deweloperem jest dla inwestora, który nie zna rynku, dużą wartością. - mówi Krystian Ziółkowski. Przedstawienie atrakcyjnej oferty to nie wszystko - dobry agent nieruchomości powinien być przygotowany na wsparcie klienta w całym procesie inwestycji, uwzględniając również kwestie pozakupowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna Biuro prasowe
2024-07-04 | 01:00

Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna

Jak zmieniają się ceny nowych mieszkań w zależności od usytuowania na piętrze? Ile kosztują lokale na najwyższych kondygnacjach z wyjątkowym widokiem czy atrakcyjnym tarasem? W
Nieruchomości Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada
2024-07-03 | 12:02

Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada

Aż 83% młodych ludzi podkreśla, że ekologia ma dla nich duże znaczenie, a ponadto będzie istotnym kryterium przy wyborze ich przyszłego lokum[1]. W związku z tym już wkrótce
Nieruchomości Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań
2024-07-02 | 16:00

Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań

SPRZEDAŻ W II kwartale 2024 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa”) sprzedała 943 lokale netto wobec 931 w analogicznym okresie 2023 roku (wzrost o 1% r/r), w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.