Komunikaty PR

Konkurencyjne ceny i wysoka stopa zwrotu z inwestycji - dlaczego warto inwestowa

2024-05-15  |  10:00
Biuro prasowe

Rynek nieruchomości na Cyprze Północnym oferuje inwestorom szeroki wybór atrakcyjnych apartamentów w pierwszej linii brzegowej z rozbudowaną infrastrukturą - dostępem do siłowni, spa, sklepów, restauracji, basenów. Ceny takich mieszkań nie przekraczają zwykle
16 tysięcy złotych za m2, a zakupione nieruchomości są już w pełni wykończone. Ekskluzywne kompleksy niejednokrotnie oferują również pełną obsługę inwestora, łącznie z zarządzaniem nieruchomością. 

 

Polska vs. Cypr Północny - gdzie lepiej inwestować?

 

- Załóżmy, że do wykorzystania mamy tę samą kwotę na polskim i cypryjskim rynku – na Cyprze Północnym zakupimy atrakcyjną nieruchomość, powiedzmy apartament
z rynku pierwotnego, w pełni umeblowany, oddalony ok. 400−500 m od plaży, często
z widokiem zarówno na morze jak i na góry, a w Polsce mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, do remontu, albo na rynku pierwotnym do wykończenia, oczywiście w bez porównania mniej atrakcyjnej lokalizacji i bez pięknego widoku. Na tym tle Cypr wypada więc zdecydowanie korzystniej.
- mówi Krystian Ziółkowski, ekspert ds. nieruchomości na Cyprze Północnym. Nieruchomości na Cyprze zapewniają też wyższy i szybszy zwrot z inwestycji. - Na przykładzie apartamentu typu studio w jednym z oferowanych przez nas projektów wygląda to tak, że przy zakupie za ok. 140 tys. funtów, możemy liczyć na zysk rzędu 13−14 proc. w skali roku. Dla porównania w Polsce przy zakupie nieruchomości wartej ok. pół miliona złotych, która będzie dużym apartamentem podzielonym na mikrokawalerki, jesteśmy w stanie uzyskać zwrot z inwestycji na poziomie 8−10 proc – dodaje ekspert.  

 

Ostatnia ostoja wolności inwestycyjnej - specyfika rynku nieruchomości na Cyprze Północnym

 

Warto zwrócić również uwagę na niespotykane nigdzie indziej plany płatności.
Nie ograniczają się one bowiem tylko do dogodnych wpłat wraz z postępem prac na budowie. - W naszym modelu działania dopuszczamy na przykład karencję  w zapłacie nawet do 2 lat, już po oddaniu nieruchomości do użytku. Oznacza to w praktyce, że inwestor może otrzymać klucze do mieszkania po wpłaceniu zaledwie 65% jego wartości i zacząć je wynajmować. Zwroty z zainwestowanego kapitału i zyski generowane z takiej nieruchomości często oscylują od ok. 13-14% rocznie wzwyż natomiast w naszym modelu znacznie więcej – mówi Szymon Darznik, ekspert ds. nieruchomości na Cyprze Północnym. Eksperci podkreślają również, że inwestycje w tym regionie mogą zostać zakupione za gotówkę lub w kryptowalucie. 

 

Wyjątkowo korzystna jest również polityka podatkowa Cypru Północnego - podatek VAT od zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym wynosi tu zaledwie 5% jej wartości. W Polsce podatek ten wynosi przy nieruchomościach 8% lub 23% w zależności od metrażu
i przeznaczenia. Krystian Ziółkowski zaznacza, że podatki na Cyprze Północnym, podobnie jak płatność za nieruchomość, mogą zostać rozłożone na raty. 

 

Jak wybrać wiarygodnego partnera, który wesprze nas w inwestowaniu na Cyprze Północnym?


− Przede wszystkim należałoby dokonać weryfikacji, czy osoby oferujące swoje usługi faktycznie działają na cypryjskim rynku. Warto wypytać o szczegóły związane z procesem zakupu i późniejszą rejestracją umów, ponieważ większość agentów, którzy oferują nieruchomości na Cyprze Północnym, doprowadza jedynie do zakupu nieruchomości przez inwestora, nie informując go o kosztach okołozakupowych. Ta pomoc w przeprowadzeniu przez sprawy urzędowe, formalności związane z najmem czy w kontaktach z deweloperem jest dla inwestora, który nie zna rynku, dużą wartością. - mówi Krystian Ziółkowski. Przedstawienie atrakcyjnej oferty to nie wszystko - dobry agent nieruchomości powinien być przygotowany na wsparcie klienta w całym procesie inwestycji, uwzględniając również kwestie pozakupowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.