Komunikaty PR

Konkurs na projekt koszulki dla uczestników 9. Biegu po Oddech

2024-01-25  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą ogłosiło konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną uczestnicy 9. edycji Biegu po Oddech. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby, a jednocześnie popularyzację wydarzenia organizowanego w celu wsparcia podopiecznych PTWM. Konkurs pomaga promować Santander Consumer Bank, który wspiera Bieg po Oddech.

 

Wrocław, 25 stycznia 2024 r. – INFORMACJA PRASOWA

Już 1 kwietnia 2024 r. rozpocznie się wirtualna część 9. edycji Biegu po Oddech, podczas której uczestnicy tradycyjnie będą mogli przejść lub przebiec 5 km w dowolnym miejscu i czasie na rzecz chorych na mukowiscydozę. W tym roku Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zorganizowało konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną zawodnicy zarówno w biegu wirtualnym, jak i stacjonarnym 1 września br. w Zakopanem. Ma to na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej choroby, a także dalszą popularyzację inicjatywy charytatywnej, jaką jest Bieg po Oddech. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zebrane środki finansowe od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków, czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Ponadto wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. Konkurs pomaga promować Santander Consumer Bank, który wspiera Bieg po Oddech.

 

- Wiemy, że wielu biegaczy przywiązuje dużą wagę do stroju sportowego, który musi być wygodny, dobrze odprowadzać pot i przylegać do ciała - mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. - Zawsze dbaliśmy o to, żeby nasze biegowe koszulki były nie tylko wysokiej jakości, co gwarantuje producent, ale także atrakcyjne wizualnie. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na ich projekt, w którym może wziąć udział każdy zainteresowany. Wybór zwycięskiego konceptu powierzymy sympatykom naszej imprezy podczas głosowania na Facebooku - dodaje Czerwińska-Wyraz.

 

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważną inicjatywę, jaką jest Bieg po Oddech i działania na rzecz osób chorych na mukowiscydozę – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Santander Consumer Banku. - Nasi pracownicy i pracowniczki aktywnie angażują się w pomoc dla PTWM, dlatego cieszę się, że już niebawem rozpocznie się kolejna edycja biegu, podczas której wszyscy włączymy się w pomoc osobom dotkniętym przez tę chorobę. Konkurs na projekt koszulki biegowej jest również doskonałą okazją do promocji tego wydarzenia, a przy tym wspólną zabawą w jednym, szczytnym celu – dodaje.

 

Kilka słów o zasadach

 

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden, oryginalny projekt graficzny, który nie był wcześniej publikowany. Termin składania prac upływa 16 lutego o godz. 15:00. Nadesłane projekty będą oceniane pod kątem kreatywności, estetyki i zgodności z tematem. Następnie komisja konkursowa wybierze dwie najlepsze prace, które zostaną poddane pod głosowanie na fanpage’u 9. Biegu po Oddech na Facebooku. Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów. Nagrodą dla najlepszej pracy będzie voucher pobytowy na dwie doby dla dwóch osób w Nosalowy Dwór Resort & Spa, ze śniadaniem i obiadokolacją, parkingiem oraz dostępem do wellnes, do wykorzystania aż do marca 2025 r.

 

Więcej szczegółów na temat konkursu jest dostępnych na stronie Polskiego Towarzystwa do Walki z Mukowiscydozą pod hasłem „Bieg po Oddech”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.