Koronawirus wciąż w natarciu. Zmniejsz ryzyko zakażenia
W dobie pandemii, która jeszcze przez długi czas będzie towarzyszyła nam wszystkim, zasady bezpieczeństwa i higieny są podstawą funkcjonowania w każdej przestrzeni. Dlatego też na polskim rynku pojawiło się wiele rozwiązań technologicznych, które umożliwiają łatwiejsze życie ze świadomością obecności Covid – 19. Jednym z nich jest terminal do pomiaru temperatury.
Niezawodne, precyzyjne i bezdotykowe – to urządzenie do pomiaru temperatury, które doskonale sprawdzi się w wielu firmach, obiektach handlowych i placówkach medycznych. Pierwszym objawem zakażeń Covid – 19 jest podwyższona temperatura. Jej weryfikacja przy użyciu termometru ręcznego wymaga obecności pracownika. Terminal zrobi to bezobsługowo.
– Posiadamy takie urządzenie w naszej ofercie. Jego dodatkowym atutem jest funkcja weryfikacji maseczki i nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że to skuteczny sposób na zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa wśród osób przebywających w jednym pomieszczeniu – klientów, pracowników oraz personelu – mówi Marek Nowakowski z białostockiego Stekopu.
Jak to działa? Urządzenia ustawiane są przed głównymi wejściami do obiektów. Każda osoba wchodząca jest zobligowana do tego, aby podejść i zmierzyć temperaturę.
– Jeżeli ta będzie podwyższona albo badana osoba nie będzie miała maseczki lub będzie ona założona w niewłaściwy sposób, terminal wyda alarmujący komunikat. Co ważne przeciętna szybkość pomiaru temperatury wynosi ok. 1 sekundy, maksymalny graniczny czas pomiaru nie przekracza 2 sekund – dodaje Marek Nowakowski. – To stosunkowa niewielka inwestycja, a będzie ona gwarancją bezpieczeństwa zarówno klientów, jak i pracowników, które dziś jest ważne bardziej niż kiedykolwiek.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.