Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego miesięcznie
W związku z powrotem dzieci do szkół i zwiększonym zapotrzebowaniem na środki dezynfekujące pojawiły się obawy czy ponownie nie zabraknie środków odkażających. Każdy pamięta puste półki sklepowe na początku pandemii koronawirusa i problemy z kupnem środków dezynfekujących. Krynica Vitamin S.A. znacząco zwiększając swoje moce produkcyjne stała się jednym z liderów tej branży w Europie. Dziś jest gotowa wesprzeć rząd.
15 mln. litrów płynu dezynfekującego
„Krynica Vitamin jest dziś wiodącym w Europie producentem płynów do dezynfekcji rąk czy powierzchni. Od początku lipca spodziewając się takiego rozwoju wydarzeń, podjęliśmy decyzję o rozbudowie naszych mocy produkcyjnych” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynicy Vitamin S.A. By zdać sobie sprawę z tego jak znacząco wzrosły moce produkcyjne i zdolności spółki wystarczy wspomnieć, że w związku z rozpoczętym rokiem szkolnym rząd zapowiedział, że do placówek edukacyjnych trafi 4 miliony litrów płynu dezynfekującego. Polska spółka jest w stanie miesięcznie produkować prawie 4 razy więcej. „Dzisiaj te moce stanowią około 15 milionów litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.” – dodaje Piotr Czachorowski.
Wsparcie dla rządu
Znając swoje moce produkcyjne i możliwości Krynica Vitamin S.A. produkująca płyn Hygea Med jest w stanie w znaczącym stopniu zaspokoić potrzeby szkół, szpitali czy jednostek samorządowych. Podobnie jak na wiosnę jest w stanie także uzupełnić zapasy Agencji Rezerw Materiałowych. „Jestem w stanie powtórzyć i zadeklarować to co w maju mówiłem panu premierowi czy ministrowi zdrowia. Jeżeli będzie taka potrzeba Krynica Vitamin jest w stanie przekazać pełne swoje moce produkcyjne na obsługę bieżących zleceń które wynikają z bieżącej sytuacji w związku z rozwojem pandemii” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynica Vitamin S.A.
Wytyczne dla szkół
Zaopatrzenie szkół w płyny dezynfekujące jest bardzo istotne z puntu widzenia przygotowanych dla nich wytycznych. Przy wejściu do budynku szkoły należy bowiem zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
O Krynicy Vitamin S.A.
Krynica Vitamin to producent obecny na rynku od 28 lat. W obliczu zagrożenia COVID-19 w marcu 2020 roku Zarząd Spółki podjął decyzję o natychmiastowym przestawieniu części mocy zakładu, aby jak najszybciej wdrożyć do sprzedaży płyn do dezynfekcji rąk.
Działanie firmy było odpowiedzią na realne potrzeby rynku wynikające z zagrożenia epidemicznego i konieczność podjęcia środków zapobiegawczych na poziomie gospodarstw domowych i instytucji publicznych przeciw dalszemu dynamicznemu rozprzestrzenianiu się wirusa w Polsce i zagranicą.
Złodzieje nie mają Świąt
Święta jakby luksusowe – co 4. Polak zadłuża się na Boże Narodzenie
Polacy coraz hojniejsi wobec swoich pupili
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.