#Kubica i #Lewandowski dołączyli do zespołu Commvault
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Wraz z rozwojem polskiego oddziału Commvault, globalnego lidera w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, do zespołu dołączyli kolejni eksperci. Pierwszy z nich to doświadczony inżynier Hubert Kubica. Objął on stanowisko Sales Engineer w regionie EMEA CEE. Jego zadaniem jest wsparcie procesu sprzedaży oraz doradztwo techniczne w wyborze najlepszych rozwiązań klientom oraz partnerom na polskim rynku i w Europie Środkowo-Wschodniej. Hubert ma duże doświadczenie w branży IT, od 2014 roku pracował dla partnerów Commvault, zajmując się przedsprzedażą i wdrożeniami rozwiązań Commvault. W ostatnich latach świadczył usługi konsultingowe w zakresie systemów ochrony danych i wspierał duże projekty wdrożeniowe. Jest pasjonatem technologii z ciekawością i zaangażowaniem obserwującym jej wpływ na rozwój i pozytywne zmiany w biznesie. „Cieszę się z kolejnych wyzwań, jakie czekają mnie w Commvault. Rozwiązania Commvault znam doskonale od wielu lat. Byłem częścią zespołu, który stworzył pierwsze lokalne rozwiązanie appliance na sprzęcie HDS i oprogramowaniu Commvault. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami znajdziemy rozwiązania jak najlepiej odpowiadające potrzebom klientów i dzisiejszym wyzwaniom oraz zrealizujemy wiele ciekawych, globalnych wdrożeń.” - powiedział Kubica.
Kolejna nowa twarz w polskim oddziale Commvault to Jakub Lewandowski, zajmujący stanowisko Senior Corporate Counsel i Global Data Governance Officer. Jakub jest radcą prawnym i ekspertem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji w zakresie prawa własności intelektualnej oraz ochrony informacji prawnie chronionych. Posiada ponad czternastoletnie doświadczenie w sektorze ICT. Pracował dla międzynarodowych dostawców sprzętu, oprogramowania, rozwiązań informatycznych oraz telekomunikacyjnych. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i wdrożenie, a następnie nadzór nad realizacją programu zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, w szczególności RODO oraz regulacjami w zakresie cyberbezpieczeństwa w ponad 20 krajach. Jest członkiem IAPP (International Association of Privacy Professionals) i posiada certyfikat CIPP/E (Certified Information Privacy Professional/Europe). “Nowe regulacje dot. ochrony danych i cyberbezpieczeństwa (m.in. RODO i Dyrektywa NIS) dołożyły kolejny poziom komplikacji w procesie zarządzania danymi. Konieczność zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami staje się nie lada wyzwaniem. Rozwiązania Commvault wkomponowują się w proces zarządzania ryzykami związanym z przetwarzaniem danych naszych Klientów, zapewniając odpowiedni stopień bezpieczeństwa i - co równie istotne - możliwość wykazania zgodności z obowiązującymi wymaganiami prawnymi.” - powiedział Lewandowski.
Commvault od początku obecności w Polsce rejestruje sukcesywny wzrost swojej pozycji. Wraz z autorytetem firmy na polskim rynku rośnie znaczenie polskiego oddziału firmy w europejskich strukturach producenta z Tinton Falls. EMEA to dla amerykańskiego koncernu bardzo ważny strategicznie region, a Polska stanowi jeden z jego głównych filarów. Największą siłą Commvault są ludzie, zatrudniając kolejnych ekspertów firma liczy na dalszy rozwój i kolejnych zadowolonych klientów.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.