#Kubica i #Lewandowski dołączyli do zespołu Commvault
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Wraz z rozwojem polskiego oddziału Commvault, globalnego lidera w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, do zespołu dołączyli kolejni eksperci. Pierwszy z nich to doświadczony inżynier Hubert Kubica. Objął on stanowisko Sales Engineer w regionie EMEA CEE. Jego zadaniem jest wsparcie procesu sprzedaży oraz doradztwo techniczne w wyborze najlepszych rozwiązań klientom oraz partnerom na polskim rynku i w Europie Środkowo-Wschodniej. Hubert ma duże doświadczenie w branży IT, od 2014 roku pracował dla partnerów Commvault, zajmując się przedsprzedażą i wdrożeniami rozwiązań Commvault. W ostatnich latach świadczył usługi konsultingowe w zakresie systemów ochrony danych i wspierał duże projekty wdrożeniowe. Jest pasjonatem technologii z ciekawością i zaangażowaniem obserwującym jej wpływ na rozwój i pozytywne zmiany w biznesie. „Cieszę się z kolejnych wyzwań, jakie czekają mnie w Commvault. Rozwiązania Commvault znam doskonale od wielu lat. Byłem częścią zespołu, który stworzył pierwsze lokalne rozwiązanie appliance na sprzęcie HDS i oprogramowaniu Commvault. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami znajdziemy rozwiązania jak najlepiej odpowiadające potrzebom klientów i dzisiejszym wyzwaniom oraz zrealizujemy wiele ciekawych, globalnych wdrożeń.” - powiedział Kubica.
Kolejna nowa twarz w polskim oddziale Commvault to Jakub Lewandowski, zajmujący stanowisko Senior Corporate Counsel i Global Data Governance Officer. Jakub jest radcą prawnym i ekspertem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji w zakresie prawa własności intelektualnej oraz ochrony informacji prawnie chronionych. Posiada ponad czternastoletnie doświadczenie w sektorze ICT. Pracował dla międzynarodowych dostawców sprzętu, oprogramowania, rozwiązań informatycznych oraz telekomunikacyjnych. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i wdrożenie, a następnie nadzór nad realizacją programu zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, w szczególności RODO oraz regulacjami w zakresie cyberbezpieczeństwa w ponad 20 krajach. Jest członkiem IAPP (International Association of Privacy Professionals) i posiada certyfikat CIPP/E (Certified Information Privacy Professional/Europe). “Nowe regulacje dot. ochrony danych i cyberbezpieczeństwa (m.in. RODO i Dyrektywa NIS) dołożyły kolejny poziom komplikacji w procesie zarządzania danymi. Konieczność zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami staje się nie lada wyzwaniem. Rozwiązania Commvault wkomponowują się w proces zarządzania ryzykami związanym z przetwarzaniem danych naszych Klientów, zapewniając odpowiedni stopień bezpieczeństwa i - co równie istotne - możliwość wykazania zgodności z obowiązującymi wymaganiami prawnymi.” - powiedział Lewandowski.
Commvault od początku obecności w Polsce rejestruje sukcesywny wzrost swojej pozycji. Wraz z autorytetem firmy na polskim rynku rośnie znaczenie polskiego oddziału firmy w europejskich strukturach producenta z Tinton Falls. EMEA to dla amerykańskiego koncernu bardzo ważny strategicznie region, a Polska stanowi jeden z jego głównych filarów. Największą siłą Commvault są ludzie, zatrudniając kolejnych ekspertów firma liczy na dalszy rozwój i kolejnych zadowolonych klientów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.