Kultowa marka NZXT zaprezentowała nową mysz i klawiaturę mechaniczną dla graczy
NZXT - amerykańska firma znana głównie z produkcji efektownych obudów i systemów chłodzenia do PC, rozszerza swoje portfolio peryferiów dla graczy. Koncern wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty - klawiaturę mechaniczną NZXT Function oraz mysz NZXT Lift.
Klawiatura mechaniczna NZXT Function to sprzęt o niskim profilu, którego szkielet wykonano z aluminium. Dostępna jest w trzech wariantach: pełnowymiarowym, TKL (bez bloku klawiszy numerycznych), a także MiniTKL (ze zredukowaną przestrzenią pomiędzy rzędami klawiszy). Producent zadbał także o odpowiednią wygodę podczas rozgrywki - w zestawie znajdziemy dodatkową podkładkę pod nadgarstki (z wyłączeniem wersji MiniTKL).
NZXT Function oferuje możliwość wymiany przełączników na dowolne, kompatybilne z MX. Użytkownik może więc wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj switchy spośród tych dostępnych na rynku. Na lewej krawędzi obudowy umieszczono rolkę do regulacji głośności, a także przyciski do sterowania podświetleniem. Sprzęt łączy się z komputerem za pośrednictwem (odłączanego) kabla USB typu C, o długości dwóch metrów (dostępny w różnych kolorach).
Drugim z premierowych produktów jest mysz NZXT Lift - to model o bardzo lekkiej konstrukcji, ważący 67 gramów. Urządzenie wyposażono w sensor optyczny PixArt 3389 o czułości wynoszącej maksymalnie 16 000 DPI, a także przełączniki Omron o żywotności ponad 20 milionów kliknięć. Przewód o długości 2 metrów otrzymał lekki oplot typu Paracord, dzięki czemu Lift ma szansę przetrwać długie lata intensywnych rozgrywek.
Możliwości obydwu peryferiów rozszerza oprogramowanie NZXT Cam. Za jego pomocą możemy modyfikować efekt podświetlenia klawiatury w pełnej palecie RGB w przełożeniu na każdy klawisz, jak również zapisywać makra i zarządzać maksymalnie czterema profilami użytkownika. W przypadku myszki dostępna jest również opcja zarządzania podświetleniem, a także zmiany czułości sensora i parametru polling rate.
Nowe peryferia są już dostępne w sprzedaży za pośrednictwem internetowej strony producenta. Mysz NZXT Lift dostępna w kolorze czarnym i białym została wyceniona na kwotę 59,99 euro, z kolei ceny poszczególnych wariantów klawiatury NZXT Function to:
- pełnowymiarowa: 159,99 euro
- TKL: 149,99 euro
- MiniTKL: 139,99 euro
Przełączniki dostępne dla klawiatury funkcyjnej
Sprzedaż detaliczna: Gateron Red
NZXT BLD: Gateron Red, Gateron Blue, Gateron Brown, Gateron Silent Black Ink V2 60g (liniowy), Gateron Aliaz Silent 60g (dotykowy)
Dane techniczne klawiatur dostępne są tutaj: https://nzxt.com/collection/keyboard
Dane techniczne myszy dostępne są tutaj: https://nzxt.com/product/lift-white
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://nzxt.frontify.com/d/ri12VKS5YVqM/photos

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.