Komunikaty PR

BFF Banking Group zorganizował w Warszawie wystawę włoskich dzieł sztuki

2022-10-03  |  15:00
Biuro prasowe

Nieczęsto w Polsce można oglądać wystawy poświęcone sztuce pop-artu, zwłaszcza europejskiej. BFF Banking Group zorganizował w Warszawie wystawę włoskich dzieł sztuki  „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Kolekcja dostępna jest w Warszawie do 26 października. Odbywa się w Pałacu Kultury i Nauki.

Dyrektor Grypy BFF Banking Group ds. Komunikacji i Relacji Instytucjonalnych Alessia Barrera opowiada o tym przedsięwzięciu.

 

Za sprawą Fundacji BFF we wrześniu odbywa się w  Warszawie wystawa włoskiego pop-artu pt. „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Jaka idea przyświeca temu wydarzeniu?

 

Projekt został stworzony przez BFF w 2020 r. z myślą o przedstawieniu włoskiej sztuki współczesnej publiczności. Obrazy zostały starannie wybrane z kolekcji, którą BFF gromadzi od lat 80.,i która jest stale eksponowana we włoskich biurach Grupy w Mediolanie i Rzymie. Nasza wystawa jest objazdowa. Dzieła podróżować będą do końca 2023 r., aby następnie znaleźć swoje stałe miejsce w  nowej siedzibie Grupy „Casa BFF” [Dom BFF], w której powstanie dedykowane muzeum.

 

Ideą projektu jest pokazanie sztuki jako narzędzia prowadzenia dialogu międzykulturowego, do zachęcania do wdrażania innowacyjnych pomysłów oraz do ich wymiany. Uważamy, że takie podejście jest kluczowe dla rozwoju zarówno firm jak i społeczeństwa. Mamy też nadzieję, że ta wystawa zachęci do nowych inicjatyw i, co oczywiste, wzbudzi ponowne uznanie dla sztuki i kultury Włoch.

 

Do kogo skierowana jest wystawa?

Wystawa otwarta jest dla wszystkich ludzi, ciekawych życia - dla dorosłych, nastolatków i dzieci.

Naszym celem jest podkreślenie roli sztuki w społeczeństwie, jako autentycznej reprezentacji historii i przestrzeni interakcji kulturowej. Dlatego też zapewniamy również bezpłatny wstęp dla zwiedzających.

 

Skąd pomysł na wystawę prac malarskich akurat z tego okresu w sztuce?

Wystawa prezentuje wybór prac włoskich artystów, które pochodzą z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Fundacja jest organizacją non-profit. Założona została  w 2004 roku przez BFF. Jej celem jest promowanie działalności badawczej oraz inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Kolekcja jest nie tylko hołdem dla sztuki drugiej połowy XX wieku. Stanowi ona integralną część historii i rozwoju Grupy, która zgromadziła ją na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Nasza wystawa nosi  tytuł ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art  i to właśnie „czynnik artystyczny” czyli „art factor” - ponad dwadzieścia lat temu dał początek temu, co miało stać się kolekcją ponad 250 dzieł sztuki.

 

Jakie dzieła zobaczymy w Polsce?

Warszawska wystawa  obejmuje wybór prac, które opisują włoską drogę do pop-artu.  Przedstawia ją twórczość Valerio Adamiego, Franco Angelego, Enrico Baja, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardiego, Mario Schifano i Emilio Tadiniego. Począwszy od połowy lat 60. artyści ci angażowali się w tradycję ikonograficzną, przekształcając i przekraczając awangardę oraz techniki stylistyczne z przeszłości.

 

Który artysta z prezentowanej w Polsce kolekcji jest Pani ulubionym?

Nie mam jednego ulubionego dzieła w kolekcji, którą prezentujemy w Polsce. To dla mnie trudny wybór. Praca nad tym projektem sprawiła, że nauczyłam się wiele o tych dziełach sztuki. Przypatrywałam się im, analizowałam je i oglądałam z różnych perspektyw i w różnym oświetleniu. Kiedy rozpoczęliśmy projekt ART Factor rozpoczęliśmy od prac Enrico Baja i jego  serii „Ubu”, potem przeszliśmy do dzieła „Città Italiana” Emilio Tadiniego, które umieściliśmy także na okładce naszego katalogu wystawy w Warszawie. Przedstawiony na tym obrazie świat, moim zdaniem przypomina  współczesne, wielokulturowe miasta, które są aktywne 24/7, i w których obok siebie współistnieją  zarówno drapacze chmur, jak i rybacy, odkrywcy i realiści oraz marzyciele. 

 

BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2021 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 125,3 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 16,7% na koniec marca 2022 r. www.bff.com.

 
 

Fundacja Farmafactoring

Fundacja Farmafactoring jest prywatną organizacją non-profit, której głównym celem jest promowanie i rozwijanie działalności badawczej w dziedzinie administracji publicznej i sektora opieki zdrowotnej. W całej swojej historii Fundacja przeprowadziła liczne badania, a także sponsorowała ważne niezależne projekty realizowane przez młodych naukowców w dziedzinie ekonomii i systemów opieki zdrowotnej we Włoszech i w całej Europie. Fundacja wspiera i przyczynia się również do licznych inicjatyw kulturalnych i społecznych. www.fondazionefarmafactoring.it/en

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku Biuro prasowe
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,
Kultura Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
2024-10-23 | 01:00

Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz

Obchodzony 23 października Międzynarodowy Dzień Druku to doskonały moment, aby przyjrzeć się bliżej roli, jaką we współczesnym świecie odgrywa technologia druku. Firma Canon, od
Kultura „NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
2024-10-07 | 12:00

„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV

Salman Rushdie to urodzony w Bombaju brytyjski pisarz i eseista, laureat Nagrody Bookera za powieść „Dzieci północy”. W 2022 roku cały świat obiegła informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.