Komunikaty PR

Jesienny wypad za granicę? Wybierz czarującą Bolonię!

2021-11-25  |  01:00
Biuro prasowe

Życie tętni tu cały czas, ale pod koniec roku nabiera szczególnego, lokalnego kolorytu. Studenci wracają na zajęcia do najstarszego w Europie uniwersytetu, a zapierające dech w piersiach portyki wpisane na listę UNESCO zachęcają do spacerowania. Nie bez powodu to właśnie Bolonia jest stolicą regionu Emilia Romagna. W tym pięknym mieście każdy znajdzie to, czego szuka – wesoły zgiełk urokliwych placów, tajemnicę zabytkowych wież i kamienic, czy w końcu smak prawdziwej włoskiej kuchni. Bolonia to idealny, bezpieczny cel podróży, szczególnie jesienią i zimą!

Jako miasto o imponującej historii i fantastycznej architekturze Bolonia ma do zaoferowania całą moc atrakcji, ale nawet kilkudniowy wypad wystarczy, by pooddychać jej atmosferą.

Rozsmakuj się w bolońskich specjałach  

Na początek warto odwiedzić Quadrilatero – historyczną siedzibę w centrum miasta. Klimatyczne alejki zachowały średniowieczny klimat, o czym przypomina zabudowa z charakterystycznymi wgłębieniami. Quadrilatero może poszczycić się dziedzictwem wyspecjalizowanego rzemiosła i działalności handlowej. To tu znaleźć można sklepy o wielopokoleniowej tradycji, które zachowały zabytkowy klimat dzięki architekturze odtworzonej w zgodzie z oryginalnymi budynkami. Miejsce przypadnie do gustu również smakoszom, którzy będą chcieli skosztować klasycznych regionalnych potraw, takich jak tortellini w bulionie, tagliatelle z sosem bolońskim czy lasagne.  

Zatrać się w urokliwych uliczkach Bolonii!

Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Bolonii będzie dla wielu spacer pod portykami wpisanymi na listę UNESCO. Nie musi być to długa wyprawa, choć zabytkowe arkady ciągną się przez ponad 38 km przez centrum miasta, a ich łączna długość wynosi aż 62 km!

Czy shopping liczy się jako spacer? Dla miłośników mody na pewno, zwłaszcza jeżeli mowa o przejściu przez tradycyjne, „zakupowe” ulice, takie jak Via Ugo Bassi, Via Rizzoli, Via Indipendenza, Portico del Pavaglione czy Via Farini.

Bolonia – miejsce oddychające kulturą i sztuką

Bolonia jest miastem sztuki, dlatego wybierając się tutaj, warto zaplanować choć jedną wizytę w wybranym muzeum. A jest z czego wybierać! Pasjonaci muzyki na pewno będą pod wrażeniem Międzynarodowego Muzeum Muzyki, które poświęcone jest aż sześciu wiekom muzyki europejskiej. Znajdziemy tu ponad sto portretów wybitnych muzyków, imponującą kolekcję instrumentów muzycznych lub… pisemny egzamin Mozarta do Akademii Filharmonicznej. Warto także wspomnieć, że w 2006 roku Bolonia otrzymała prestiżowy tytuł UNESCO Creative City of Music. Muzyka na stałe wpisała się w artystyczny krajobraz miasta, o czym świadczy obecność m.in. wspomnianego muzeum, Biblioteki Muzycznej i szesnastowiecznego Teatru Miejskiego.

Miłośnicy sztuki z pewnością chętnie odwiedzą MAMbo, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Morandi, a Ci, którzy zafascynowani są historią i architekturą stolicy regionu Emilia Romagna – Muzeum Historii Bolonii.

Świąteczna Bolonia  

Kochacie jarmarki bożonarodzeniowe? Magię Świąt Bożego Narodzenia można poczuć w Bolonii już teraz, dzięki targom, które odbywają się w różnych częściach miasta. Antica Fiera di Santa Lucia to jeden z najbardziej znanych jarmarków bożonarodzeniowych w regionie. Spacerując po stoiskach, poczujecie unoszący się w powietrzu zapach nugatu i będziecie mogli przebierać w ogromnym wyborze dekoracji i figurek wykonanych przez tutejszych rzemieślników. Będąc w samym sercu historycznego centrum, żal byłoby nie wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się przy Via Altabella, obok Katedry Świętego Piotra.

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do Bolonii dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Maseczki są obowiązkowe dla odwiedzających jarmarki bożonarodzeniowe, a we wszystkich miejscach publicznych obowiązuje wymóg okazania Unijnego Certyfikatu Covid – Green Pass.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.