Komunikaty PR

Jesienny wypad za granicę? Wybierz czarującą Bolonię!

2021-11-25  |  01:00
Biuro prasowe

Życie tętni tu cały czas, ale pod koniec roku nabiera szczególnego, lokalnego kolorytu. Studenci wracają na zajęcia do najstarszego w Europie uniwersytetu, a zapierające dech w piersiach portyki wpisane na listę UNESCO zachęcają do spacerowania. Nie bez powodu to właśnie Bolonia jest stolicą regionu Emilia Romagna. W tym pięknym mieście każdy znajdzie to, czego szuka – wesoły zgiełk urokliwych placów, tajemnicę zabytkowych wież i kamienic, czy w końcu smak prawdziwej włoskiej kuchni. Bolonia to idealny, bezpieczny cel podróży, szczególnie jesienią i zimą!

Jako miasto o imponującej historii i fantastycznej architekturze Bolonia ma do zaoferowania całą moc atrakcji, ale nawet kilkudniowy wypad wystarczy, by pooddychać jej atmosferą.

Rozsmakuj się w bolońskich specjałach  

Na początek warto odwiedzić Quadrilatero – historyczną siedzibę w centrum miasta. Klimatyczne alejki zachowały średniowieczny klimat, o czym przypomina zabudowa z charakterystycznymi wgłębieniami. Quadrilatero może poszczycić się dziedzictwem wyspecjalizowanego rzemiosła i działalności handlowej. To tu znaleźć można sklepy o wielopokoleniowej tradycji, które zachowały zabytkowy klimat dzięki architekturze odtworzonej w zgodzie z oryginalnymi budynkami. Miejsce przypadnie do gustu również smakoszom, którzy będą chcieli skosztować klasycznych regionalnych potraw, takich jak tortellini w bulionie, tagliatelle z sosem bolońskim czy lasagne.  

Zatrać się w urokliwych uliczkach Bolonii!

Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Bolonii będzie dla wielu spacer pod portykami wpisanymi na listę UNESCO. Nie musi być to długa wyprawa, choć zabytkowe arkady ciągną się przez ponad 38 km przez centrum miasta, a ich łączna długość wynosi aż 62 km!

Czy shopping liczy się jako spacer? Dla miłośników mody na pewno, zwłaszcza jeżeli mowa o przejściu przez tradycyjne, „zakupowe” ulice, takie jak Via Ugo Bassi, Via Rizzoli, Via Indipendenza, Portico del Pavaglione czy Via Farini.

Bolonia – miejsce oddychające kulturą i sztuką

Bolonia jest miastem sztuki, dlatego wybierając się tutaj, warto zaplanować choć jedną wizytę w wybranym muzeum. A jest z czego wybierać! Pasjonaci muzyki na pewno będą pod wrażeniem Międzynarodowego Muzeum Muzyki, które poświęcone jest aż sześciu wiekom muzyki europejskiej. Znajdziemy tu ponad sto portretów wybitnych muzyków, imponującą kolekcję instrumentów muzycznych lub… pisemny egzamin Mozarta do Akademii Filharmonicznej. Warto także wspomnieć, że w 2006 roku Bolonia otrzymała prestiżowy tytuł UNESCO Creative City of Music. Muzyka na stałe wpisała się w artystyczny krajobraz miasta, o czym świadczy obecność m.in. wspomnianego muzeum, Biblioteki Muzycznej i szesnastowiecznego Teatru Miejskiego.

Miłośnicy sztuki z pewnością chętnie odwiedzą MAMbo, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Morandi, a Ci, którzy zafascynowani są historią i architekturą stolicy regionu Emilia Romagna – Muzeum Historii Bolonii.

Świąteczna Bolonia  

Kochacie jarmarki bożonarodzeniowe? Magię Świąt Bożego Narodzenia można poczuć w Bolonii już teraz, dzięki targom, które odbywają się w różnych częściach miasta. Antica Fiera di Santa Lucia to jeden z najbardziej znanych jarmarków bożonarodzeniowych w regionie. Spacerując po stoiskach, poczujecie unoszący się w powietrzu zapach nugatu i będziecie mogli przebierać w ogromnym wyborze dekoracji i figurek wykonanych przez tutejszych rzemieślników. Będąc w samym sercu historycznego centrum, żal byłoby nie wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się przy Via Altabella, obok Katedry Świętego Piotra.

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do Bolonii dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Maseczki są obowiązkowe dla odwiedzających jarmarki bożonarodzeniowe, a we wszystkich miejscach publicznych obowiązuje wymóg okazania Unijnego Certyfikatu Covid – Green Pass.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BFF OTWIERA WYSTAWĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NA SŁOWACJI Biuro prasowe
2022-01-20 | 15:00

BFF OTWIERA WYSTAWĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NA SŁOWACJI

  BFF ma przyjemność ogłosić otwarcie pierwszego pokazu wystawy objazdowej “ART FACTOR – Dziedzictwo Pop-artu w powojennej sztuce włoskiej” w Bratysławie.
Kultura Aukcja Art Outlet. Sztuka Współczesna w DESA Unicum
2022-01-14 | 12:00

Aukcja "Art Outlet. Sztuka Współczesna" w DESA Unicum

Wielkie nazwiska, korzystne ceny Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Erna Rosenstein, Alfred Lenica – to tylko kilka z wielkich postaci, których prace pojawią się na aukcji Art
Kultura Młoda sztuka w DESA Unicum
2022-01-11 | 14:00

Młoda sztuka w DESA Unicum

PIERWSZA TEGOROCZNA Aukcja „Młodej sztuki” w DESA Unicum Już 13 stycznia na pierwszej stacjonarnej aukcji Młodej Sztuki w nowym roku pod młotek trafi 90 wyselekcjonowanych prac,

Więcej ważnych informacji

Prawo

Finanse

Część mikro- i małych firm może nie przetrwać podwyżek cen gazu. Kiepskie nastroje przedsiębiorców

370 proc. – o tyle zgodnie z cennikiem PGNiG wzrosły stawki za gaz dla przedsiębiorstw w ciągu ostatniego półrocza. Taki wzrost kosztów z pewnością przełoży się na ceny produktów i usług, o czym mówią pesymistyczne prognozy dotyczące inflacji, ale nie wszystkim firmom uda się w ten sposób zrekompensować podwyżki. To z kolei może wpłynąć na większą skalę upadłości, szczególnie wśród mniejszych podmiotów. Doraźne krótkoterminowe inicjatywy rządu mogą nie poprawić sytuacji – ocenia Konfederacja Lewiatan.

Telekomunikacja

Polskie firmy mogą uczestniczyć w wyścigu na rozwiązania 5G. Model otwarty może zrewolucjonizować budowę tej sieci

Open RAN, czyli tzw. model otwarty, polega na dopuszczeniu wielu dostawców do dostarczania elementów sieciowych 5G, pozwalając im ze sobą konkurować. To odwrotność obecnego status quo, w którym dominującą pozycję w budowie sieci ma kilku dostawców i operatorów telekomunikacyjnych. – Open RAN te monopole rozbija – mówi dr Sławomir Pietrzyk, prezes polskiej spółki IS-Wireless, która dostarcza rozwiązania sieciowe 5G oparte na własnej technologii właśnie w otwartym modelu. Jak podkreśla, globalne trendy w budowie sieci nowej generacji będą coraz bardziej podążać w tym kierunku. Potwierdzają to chociażby deklaracje europejskich operatorów, np. Orange, który planuje, że od roku 2025 każdy nowy, wdrożony przez firmę element sieci będzie kompatybilny z modelem Open RAN.

IT i technologie

Polska technologia rewolucjonizuje obrazowanie diagnostyczne. W czasie rzeczywistym tworzy trójwymiarowe hologramy narządów

Nawet o jedną trzecią można skrócić czas zabiegu operacyjnego, posiłkując się przed nim i w jego trakcie trójwymiarowym hologramem operowanego narządu. Takie możliwości stwarza system opracowany przez polski start-up medyczny MedApp. Narzędzie współpracujące z goglami VR może także pomóc lekarzom w wyjaśnianiu diagnozy i proponowanego leczenia pacjentowi. Rozwiązanie jest już stosowane w kardiologii, onkologii, ortopedii czy laryngologii w Polsce i kilku innych krajach europejskich oraz w Brazylii. Twórcy chcą je rozwijać z myślą o kolejnych specjalizacjach i nowych rynkach. Według analityków branża medycznej holografii do 2026 roku zwiększy przychody niemal czterokrotnie.