Komunikaty PR

Muzyka klasyczna - co to znaczy?

2023-05-22  |  01:00
Biuro prasowe

Symfonie, sonaty, kwartety smyczkowe, opery, oratoria... są to nasze pierwsze skojarzenia, gdy mówimy Wolfgang Amadeus Mozart, czy Ludwig van Beethoven. Nie o tym jednak myśleli wielcy kompozytorzy.

Bach,  Vivaldi , Chopin,  Beethoven,  Schubert

Johann Sebastian Bach poprzez swoją mistrzowską grę na fortepianie, chciał przede wszystkim oddziaływać na intelekt i emocje słuchacza. Oprócz wirtuozerii i precyzji wykonania, za to oddziaływanie na odbiorcę właśnie był ceniony. Wykorzystywał doskonale technikę kontrapunktu i wielogłosowości, aby stworzyć bogate i złożone brzmienie, by jego utwory były wzruszające i pełne duchowego przesłania.

Antonio Vivaldi, mistrz koncertu instrumentalnego, chciał dawać radość. Jego muzyka określana jest jako lekka, pełna energii, wirtuozerska, ekspresyjna, pełna witalności i pozytywnych wibracji.

Z kolei Muzyka Fryderyka Chopina jest pełna romantycznego liryzmu, uczuć. Jego zmysłowe kompozycje: mazurki, walce, polonezy, etiudy zawsze wzruszały. Łączył w sobie wrażliwość romantycznego artysty z mistrzostwem technicznym. Podobnie Schubert chciał pełną liryzmu muzyką poruszać najgłębsze emocje. Ich muzyka wzruszała, pobudzała, dotykała, budziła sentymenty.

Natomiast Ludwig van Beethoven zawsze przekazywał słuchaczom energię, siłę ducha, wolność, niezależność. Był pionierem w eksplorowaniu nowych możliwości technicznych instrumentu i wprowadzał do swojej muzyki gwałtowne zmiany dynamiczne, silne akordy i wirtuozowskie pasaże. Jego muzyka dawała siłę.

ARTur Moon

Co proponuje nam ARTur Moon? Nie bez powodu stawiamy go obok wielkich kompozytorów, którzy zdawali sobie sprawę z siły i możliwości muzyki i wykorzystywali jej moc. To awangardowy artysta, występujący na światowych scenach muzycznych: USA, Grecji, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Indonezji, Filipinach i wielu innych.  W czerwcu zagra w Filharmonii Narodowej w Warszawie.  Tak jak wielcy kompozytorzy zaserwuje nam kunszt techniczny, wirtuozerię, która jest dla niego narzędziem i środkiem by połączyć się ze słuchaczami i zabrać ich w duchową podróż. Kompozytor proponuje nam nową estetykę słuchania. Jego innowacyjny projekt muzyczny "Koncert w Ciemności" to wydarzenie wielowymiarowe, które angażuje wszystkie zmysły odbiorców. Artysta stworzy przestrzeń, która umożliwia smakowanie dźwięków, widzenie emocji, głębokie duchowe przeżycie sztuki. To co proponuje nie jest zwykłym koncertem, ale performance, który zostaje w pamięci na długo.

ARTur nazywany jest Piano Healerem ze względu na występujące po koncertach głębokie przemiany wewnętrzne, przez które prowadzi słuchaczy. 

"Wiele razy słyszałem od publiczności, że umiem hipnotyzować dźwiękami fortepianu, słuchacz daje się zaprowadzić w nieznane dotąd muzyczne przestrzenie"  - mówi ARTur Moon - “Koncert w Ciemności” jest zaproszeniem do niesamowitej przygody wewnętrznej, dzięki której możesz odzyskać harmonię

18 czerwca w Filharmonii Narodowej W Warszawie ARTur Moon pokaże jak potężną moc ma muzyka. Wybierając się na to wydarzenie zrealizujecie receptę na wewnętrzna przemianę.

ARTur Moon czyli Artur Sychowski jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Wejherowie. Artysta wszechstronny, doskonale poruszający się w obszarze muzyki zarówno klasycznej, jak i improwizowanej, co zdecydowanie jest jego domeną. Awangardowy pianista występujący na światowych scenach muzycznych. Laureat prestiżowych nagród.

18 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się "Koncert w ciemności".

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu Biuro prasowe
2025-02-21 | 16:30

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

Choć istnieją już ponad dwadzieścia lat, postanowili uczcić inny jubileusz. W dziesięciolecie powstania największego hitu, czyli utworu „Kamień z napisem love”, ruszają
Muzyka BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
2024-12-17 | 17:17

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Posłuchaj ich wersji „Rock 'N' Roll Star”! „Rock 'N' Roll Star” to trzeci singiel duetu BNDK, będący
Muzyka Święta cały rok - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
2024-12-09 | 11:00

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Na płycie pojawił się niesamowity gość - Czadoman! Artysta jest niezwykle popularny w świecie muzyki rozrywkowej, zwycięzca 13-tej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Razem z Ciocią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.