OKAM promuje lokalnych artystów na terenie F.S.O. PARK
OKAM został organizatorem oraz mecenasem wystawy rysunku Tymona Wodnickiego z cyklu “Never ending drawing”. Ekspozycja potrwa od 14 grudnia br. do 5 stycznia 2024 r. i do obejrzenia będzie w Budynku Bramy Głównej F.S.O. PARK przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Inauguracji wystawy towarzyszyć będzie występ akustyczny Miss Ann.
Tymon Wodnicki to znany stołeczny artysta z Pragi. Z wykształcenia jest rzeźbiarzem i rysownikiem, ale zajmuje się również grafiką, malarstwem oraz muzyką. Jest Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat czerpie ze świata fantastyki i komiksu, kreuje m.in. portrety znanych osób, a oprócz wielkoformatowych rysunków tworzy też małe formy. Jego pracownia mieści się na Pradze Północ.
Cieszymy się, że możemy wspierać utalentowanych, wyjątkowych artystów, takich jak Tymon Wodnicki, który tworzy z wielką kreatywnością i oryginalnością, gromadząc wokół siebie ogromną społeczność, w szczególności młodych osób otwartych na nowoczesne formy artystyczne. Dodatkowo na co dzień związany jest z Pragą Północ, gdzie powstaje nasza największa w historii inwestycja - F.S.O. PARK. Ten projekt będzie miejscem przede wszystkim do życia w pełni, które koncentrować się będzie również na promowaniu aktywności kulturowych, w tym lokalnych twórców - mówi Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City i Liderka Projektu F.S.O. PARK.
Wernisaż uświetni występ Anny Watkowskiej, prywatnie wokalistki oraz autorki tekstów i muzyki, występującej na scenie pod pseudonimem Miss Ann.
Wystawa na terenie F.S.O. PARK będzie czynna od 14 grudnia 2023 r. do 5 stycznia 2024 r., od poniedziałku do czwartku, w godzinach 16:00-18:00.
Partnerami wystawy są Atelier Judith Gallery oraz firma REDIRECTED.
Inwestycja F.S.O. PARK realizowana będzie przez OKAM przez ok. 25 lat, na działce o wielkości 62 ha zlokalizowanej na Pradze Północ w Warszawie. We wrześniu br. firma wraz z partnerami ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park, zastosowany zostanie również szereg rozwiązań ekologicznych.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.