OKAM promuje lokalnych artystów na terenie F.S.O. PARK
OKAM został organizatorem oraz mecenasem wystawy rysunku Tymona Wodnickiego z cyklu “Never ending drawing”. Ekspozycja potrwa od 14 grudnia br. do 5 stycznia 2024 r. i do obejrzenia będzie w Budynku Bramy Głównej F.S.O. PARK przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Inauguracji wystawy towarzyszyć będzie występ akustyczny Miss Ann.
Tymon Wodnicki to znany stołeczny artysta z Pragi. Z wykształcenia jest rzeźbiarzem i rysownikiem, ale zajmuje się również grafiką, malarstwem oraz muzyką. Jest Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat czerpie ze świata fantastyki i komiksu, kreuje m.in. portrety znanych osób, a oprócz wielkoformatowych rysunków tworzy też małe formy. Jego pracownia mieści się na Pradze Północ.
Cieszymy się, że możemy wspierać utalentowanych, wyjątkowych artystów, takich jak Tymon Wodnicki, który tworzy z wielką kreatywnością i oryginalnością, gromadząc wokół siebie ogromną społeczność, w szczególności młodych osób otwartych na nowoczesne formy artystyczne. Dodatkowo na co dzień związany jest z Pragą Północ, gdzie powstaje nasza największa w historii inwestycja - F.S.O. PARK. Ten projekt będzie miejscem przede wszystkim do życia w pełni, które koncentrować się będzie również na promowaniu aktywności kulturowych, w tym lokalnych twórców - mówi Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City i Liderka Projektu F.S.O. PARK.
Wernisaż uświetni występ Anny Watkowskiej, prywatnie wokalistki oraz autorki tekstów i muzyki, występującej na scenie pod pseudonimem Miss Ann.
Wystawa na terenie F.S.O. PARK będzie czynna od 14 grudnia 2023 r. do 5 stycznia 2024 r., od poniedziałku do czwartku, w godzinach 16:00-18:00.
Partnerami wystawy są Atelier Judith Gallery oraz firma REDIRECTED.
Inwestycja F.S.O. PARK realizowana będzie przez OKAM przez ok. 25 lat, na działce o wielkości 62 ha zlokalizowanej na Pradze Północ w Warszawie. We wrześniu br. firma wraz z partnerami ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park, zastosowany zostanie również szereg rozwiązań ekologicznych.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.