Rekordowa Radosna Wigilia!

Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
Radosna Wigilia znów zakończyła się sukcesem. Dzięki tegorocznej edycji tej szlachetnej akcji wypełnione po brzegi worki ze świątecznymi prezentami otrzymało aż 270 dzieci!
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa młodzi podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaseczne oraz dzieci i młodzież z Domów Dziecka w Czernicach Borowych, Pęcherach i Szczutowie mogli znów spotkać się ze Świętym Mikołajem i we wspólnym gronie przez kilka godzin bawić się w najlepsze. W Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie na gości czekały nie lada atrakcje: park dmuchańców, zabawy z Futrzakami ze społeczności Warsaw Furries, smaczny poczęstunek, malowanie twarzy, dekorowanie pierniczków i występy artystyczne. Tradycyjny Taniec Lwa i pokaz chińskich sztuk walki wykonali trenerzy ze szkoły Złoty Lew, krótką lekcję kickboxingu przeprowadzili zawodnicy Kobra Fight Team, gorącą salsę zatańczyli Kamila Zimnowodzka i Tomasz Starzyk, a młodych widzów do łez rozbawił cyrkowiec Maciej Borza. O nieco starszych gości zadbała Fundacja WEBskie Babki, która przeprowadziła warsztaty z pielęgnacji twarzy.
Tegoroczna Radosna Wigilia była rekordowa. Święty Mikołaj dzięki wsparciu partnerów, sponsorów i prywatnych darczyńców mógł obdarować prezentami aż 270 dzieci, a worki pełne zabawek, książek, ubrań i słodyczy ważyły łącznie ponad tonę. – Bardzo cieszymy się, że możemy znów się spotkać. W poprzednich dwóch latach nasza akcja miała nieco inną formę, teraz zaś możemy powrócić do sprawdzonej formuły, która pozwala nam spędzić razem ten wyjątkowy dzień – mówiła Weronika Jarosz, członek zarządu odpowiedzialnej za organizację wydarzenia Fundacji Dziecięca Radość.
Radosna Wigilia odbyła się już po raz czternasty. Osiemnaście lat temu inicjatywę zapoczątkowała społeczność Gminy Piaseczno, następnie zaś – po pięcioletniej przerwie – wskrzesił ją dotychczasowy sponsor – LeasingTeam Group, który założył Fundację Dziecięca Radość dedykowaną tej ważnej akcji. W 2018 roku, podczas pierwszej edycji organizowanej przez Fundację, Święty Mikołaj obdarował 106 dzieci. Teraz, mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej na świecie, liczba ta wzrosła do 270.
Partnerem Radosnej Wigilii 2022 był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Inicjatywę wsparli: producent i importer licencyjnej odzieży dziecięcej E plus M, Fundacja Keller, Silekol, Wydawnictwo Naukowe PWN, Husqvarna, Glov, hurtownia opakowań Ema-Pol, Jurajska, cukiernia Grela z Lublina, Pizza Hut Piaseczno Karuzela oraz anonimowi darczyńcy. Podziękowania należą się także ML Studio i drukarni APS Multiprint oraz Szkole Podstawowej w Nowej Iwicznej, która zorganizowała zbiórkę zabawek, książek i słodyczy.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.