Kyndryl wprowadza na rynek platformę do integracji ekosystemu IT w firmie
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, powiększył portfolio swoich produktów o nowe rozwiązanie. Platforma Kyndryl Bridge jest odpowiedzią na stale rozrastające się zasoby IT w firmach i pozwala w czasie rzeczywistym zarządzać ekosystemem technologii oraz krytyczną dla funkcjonowania biznesu infrastrukturą informatyczną przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji i narzędzi do zaawansowanej analityki.
Globalne badania dotyczące rozwoju digitalizacji w firmach wskazują jednoznacznie, że wciąż znajduje się ona wśród kluczowych priorytetów organizacji na całym świecie, a 60% CIO uważa ją za najważniejszy czynnik wzrostu w 2022 roku. Jednocześnie ponad połowa liderów IT zauważa, że wprowadzanie kolejnych technologii do obiegu firmy utrudnia zarządzanie i tak już złożoną architekturą IT. Powstające w ten sposób wąskie gardło znacząco ogranicza zwinne i szybkie wdrażanie innowacji w organizacji.
Kyndryl Bridge umożliwia stały i uproszczony przegląd dostępnej infrastruktury IT w firmie oraz skupia w jednym miejscu dane pochodzące z różnych działów organizacji, które na co dzień są rozproszone i trudno dostępne. Platforma agreguje i analizuje informacje wykorzystując m.in. automatyzację, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Dzięki temu jest w stanie dostarczać w czasie rzeczywistym wartościowych rekomendacji w zakresie funkcjonowania i optymalizacji prowadzonego biznesu, jak również pozwala wykrywać problemy z wydajnością systemów IT, zanim staną się one dla firmy poważnym problemem. Pierwsze testy wykazały, że dzięki platformie liczba incydentów na serwer dla przedsiębiorstw zmniejszyła się miesięcznie o 74%.
Nowością w swojej ofercie Kyndryl redefiniuje sposób działania firm dostarczających infrastrukturę krytyczną dla swoich klientów. Jesteśmy przekonani, że współpraca i wspólne wytwarzanie innowacji przynosi więcej korzyści, niż klasyczny model dostawcy i klienta operujących na dwóch przeciwległych biegunach. Wprowadzając na rynek Kyndryl Bridge chcemy wyposażyć naszych klientów w narzędzie, które da im bezprecedensową kontrolę nad zarządzaniem i elastycznym dostosowywaniem operacji krytycznych dla działania ich biznesu - przekonuje Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie.
Platforma nie wymaga od firm zakupu dodatkowych narzędzi IT lub rezygnacji z dotychczas używanych. Rozwiązanie działa w oparciu o model iPaaS (Integration platform as a service) i jest zaprojektowane w taki sposób, by współpracować z większością technologii wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. To także część naszej strategii jako technologicznego agnostyka – tworzyć produkty, które umożliwiają firmom integrację z już używanymi rozwiązaniami od różnych dostawców. Ekosystem partnerów, z którymi współpracujemy w tym zakresie jest szeroki i obejmuje wiodące firmy, takie jak Microsoft, Google, VMWare, and SAP i wielu innych – podsumowuje Paweł Raczyński.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.