Lena Lighting o produkcji oświetlenia podczas Warsztatów Architektonicznych
Warsztaty Architektoniczne, które odbyły się w zabytkowej cukrowni w Żninie, były dla Lena Lighting – wiodącego producenta inteligentnych systemów oświetleniowych - okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć i planów produkcyjnych, a także nawiązania nowych relacji. Reprezentanci marki odnieśli się również do głośnego w ostatnich miesiącach tematu kryzysu energetycznego i oszczędności generowanych przez nowoczesne oświetlenie LED.
Warsztaty Architektoniczne w Żninie, które odbyły się w dniach 16-18.09.2022r., zostały zorganizowane przez bydgoski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i nakreślenie planów wiodących polskich firm z branży budowlanej, oświetleniowej, wykończeniowej czy stolarskiej na kolejne miesiące.
Jedno z głównych pytań o przyszłość oświetlenia dotyczyło projektowania lamp na miarę potrzeb i pomysłów architektów. Podczas wydarzenia poznali oni możliwości opraw opartych na modułach LED, a także korzyści płynące z ich użytkowania. Przedstawiciele Lena Lighting chętnie opowiedzieli o innowacyjnych systemach sterowania światłem, które wpisują się w trend szeroko pojętej ekologii i energooszczędności. Podzielili się również wrażeniami z Red Dot Design Week 2022.
- Spotkanie w Żninie pozwoliło nam poszerzyć horyzonty – zarówno te związane z naszymi planami wprowadzania nowych rozwiązań sterowania oświetleniem oraz inteligentnych lamp, jak i kontaktami, które zawsze są szansą na współpracę. – wyjaśnia Łukasz Drewka, Dyrektor ds. Inwestycji w Lena Lighting. - Niezwykle inspirujące rozmowy, prezentacje i dyskusje pozwoliły nam spojrzeć na nasze możliwości produkcyjne znacznie szerzej, czego pokłosiem są nowe pomysły na oprawy i systemy sterowania podyktowane potrzebami architektów z całego kraju. To niezwykle ważne dla naszego zespołu! Jako producent oświetlenia mogliśmy również przedstawić nasze badania związane z wykorzystaniem oświetlenia LED generującego ogromne oszczędności zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach pracy, co dla przedsiębiorców jest dziś kluczowe. – dodaje.
Według ekspertów Lena Lighting zmniejszenie zużycia poboru energii elektrycznej dzięki wymianie oświetlenia wynosi nawet do 86%. W kontekście zarówno problemów środowiskowych, jak i poważnego kryzysu energetycznego, z którym już teraz nie radzą sobie mniejsze przedsiębiorstwa, proces ten staje się dla biznesu koniecznością.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.