Lena Lighting o produkcji oświetlenia podczas Warsztatów Architektonicznych
Warsztaty Architektoniczne, które odbyły się w zabytkowej cukrowni w Żninie, były dla Lena Lighting – wiodącego producenta inteligentnych systemów oświetleniowych - okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć i planów produkcyjnych, a także nawiązania nowych relacji. Reprezentanci marki odnieśli się również do głośnego w ostatnich miesiącach tematu kryzysu energetycznego i oszczędności generowanych przez nowoczesne oświetlenie LED.
Warsztaty Architektoniczne w Żninie, które odbyły się w dniach 16-18.09.2022r., zostały zorganizowane przez bydgoski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i nakreślenie planów wiodących polskich firm z branży budowlanej, oświetleniowej, wykończeniowej czy stolarskiej na kolejne miesiące.
Jedno z głównych pytań o przyszłość oświetlenia dotyczyło projektowania lamp na miarę potrzeb i pomysłów architektów. Podczas wydarzenia poznali oni możliwości opraw opartych na modułach LED, a także korzyści płynące z ich użytkowania. Przedstawiciele Lena Lighting chętnie opowiedzieli o innowacyjnych systemach sterowania światłem, które wpisują się w trend szeroko pojętej ekologii i energooszczędności. Podzielili się również wrażeniami z Red Dot Design Week 2022.
- Spotkanie w Żninie pozwoliło nam poszerzyć horyzonty – zarówno te związane z naszymi planami wprowadzania nowych rozwiązań sterowania oświetleniem oraz inteligentnych lamp, jak i kontaktami, które zawsze są szansą na współpracę. – wyjaśnia Łukasz Drewka, Dyrektor ds. Inwestycji w Lena Lighting. - Niezwykle inspirujące rozmowy, prezentacje i dyskusje pozwoliły nam spojrzeć na nasze możliwości produkcyjne znacznie szerzej, czego pokłosiem są nowe pomysły na oprawy i systemy sterowania podyktowane potrzebami architektów z całego kraju. To niezwykle ważne dla naszego zespołu! Jako producent oświetlenia mogliśmy również przedstawić nasze badania związane z wykorzystaniem oświetlenia LED generującego ogromne oszczędności zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach pracy, co dla przedsiębiorców jest dziś kluczowe. – dodaje.
Według ekspertów Lena Lighting zmniejszenie zużycia poboru energii elektrycznej dzięki wymianie oświetlenia wynosi nawet do 86%. W kontekście zarówno problemów środowiskowych, jak i poważnego kryzysu energetycznego, z którym już teraz nie radzą sobie mniejsze przedsiębiorstwa, proces ten staje się dla biznesu koniecznością.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.