Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i tworzenie złożonych kompozycji świetlnych. W bazie opraw dostępnych w programie DIALux pojawiły się oprawy Lena Lighting o wysokiej efektywności świetlnej i wyróżniającym się designie, zapewniając projektantom jeszcze większe możliwości tworzenia energooszczędnych rozwiązań i kreowania oryginalnych przestrzeni.
Wybór oświetlenia i jego rozmieszczenie to złożony proces. Oprawy powinny posiadać szerokie funkcjonalności i odpowiednie rozsyły światła, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Dlatego projektanci sięgają po oprogramowanie DIALux, sprawdzone narzędzie, posiadające w swojej bazie ogromną liczbę rozwiązań oświetleniowych producentów z całego świata. Do tego grona dołączyła również Lena Lighting, stając się partnerem marki jako DIALux Silver Member. Oprawy wielkopolskiego producenta są teraz dostępne w podstawowym wariancie programu bez potrzeby ponoszenia dodatkowych opłat.
Program DIALux nie tylko umożliwia rozmieszczenie lamp na planie projektu, ale też ukazuje efekt końcowy z wykorzystaniem wybranych produktów oraz architektury i wyposażenia zarówno dla wnętrz jak i terenów zewnętrznych. Dzięki temu architekt natychmiast widzi czy rozwiązanie oświetleniowe odpowiada jego wizji przestrzeni, a projektant oświetlenia będzie wiedział czy projekt spełnia wymogi norm oświetleniowych.
- Obecność naszych produktów w bazie DIALux to dla projektantów oświetlenia oraz architektów szansa na urozmaicenie projektów o wysoce energooszczędne rozwiązania oferujące szerokie możliwości aranżacji. Oprawy Lena Lighting wyróżniają doskonałe parametry, przemyślany, oryginalny design, a także kompatybilność z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, takimi jak DALI czy Clue. W ten sposób z łatwością można stworzyć ciekawe kompozycje w myśl idei zrównoważonego rozwoju. – mówi Maciej Lewandowski Business Development Manager w Lena Lighting.
Lampy Lena Lighting znajdują się w wyszukiwarce DIALux Luminaire Finder oraz w programie DIALux w wersji bazowej. Obecnie baza zawiera ponad 6500 plików fotometrycznych opraw wewnętrznych oraz projektorowych i elewacyjnych. W kolejnym etapie uzupełniona zostanie o modele 3D i pliki opraw ulicznych oraz parkowych.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.