Lexmark w dalszym ciągu dominuje rynek Managed Print Services
W swoim raporcie Managed Print Services Market Landscape 2022, Quocirca ogłosiła Lexmarka liderem, podkreślając zalety Global IoT System, który zapewnia zwiększony czas pracy i usługi
w chmurze. W pokonanym polu firma zostawiła kluczowych konkurentów z całego świata w tym HP, Xeroxa, Canona, Ricoha i Konica Minolta.
Dyrektorka Quocirca, Louella Fernandes, powiedziała: - Lexmark po raz kolejny udowodnił, że jest
w stanie szybko dostosować się do zmieniających się wymagań rynku i potrzeb klientów w zakresie zarządzanych usług druku. Przyjmując podejście do MPS oparte na technologii i danych oraz dokonując znaczących inwestycji w sąsiednie technologie, takie jak IoT i interaktywna analityka, Lexmark utrzymał silną pozycję na rynku.
Raport podkreśla najważniejsze przewagi konkurencyjne Lexmarka, w tym:
- Wykorzystanie technologii IoT do gromadzenia danych o wydajności z ponad miliona urządzeń na całym świecie
- Elastyczny pakiet usług MPS dla przedsiębiorstw różnej wielkości, z inwestycjami wspierającymi rozwój MPS i wprowadzającymi zaawansowane możliwości na poziomie przedsiębiorstwa na rynek SMB i do hybrydowego środowiska pracy, w tym rozwiązanie Lexmark Cloud Bridge
- Ekspertyzy branżowe w celu optymalizacji procesów biznesowych klientów
- Ocenę bezpieczeństwa klientów przez dedykowanych konsultantów ds. bezpieczeństwa
- Ofertę Cloud Print Infrastructure as a Service (CPI), która wykorzystuje technologie IoT
i chmury do zarządzania środowiskami druku za pośrednictwem usługi subskrypcyjnej - Dbałość o zrównoważony rozwój dzięki urządzeniom o większej trwałości, programowi Smart Refresh firmy Lexmark, inicjatywom recyklingowym i partnerstwu z PrintReleaf
- Uznanie Lexmarka za lidera MSP w najnowszym raporcie Quocirca Managed Print Services Landscape potwierdza nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie wiodących w branży rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu i IoT. Pomagają one naszym klientom dostosować się do szybko zmieniających się realiów pracy, dzięki kompleksowej infrastrukturze MPS, globalnej platformie dostarczania usług oraz szerokiego portfolio rozwiązań i usług w chmurze - powiedział Mariusz Ożarowski, dyrektor zarządzający w Lexmark Polska.
W czerwcu Quocirca uznała Lexmarka za lidera w raporcie Sustainability Vendor Landscape oraz Cloud Print Services Market Landscape.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.