Lexmark wprowadza pakiet Cloud Bridge Connectivity Suite
Pakiet łączności z urządzeniami umożliwi łatwe dostosowanie przestrzeni biurowej dzięki możliwości korzystania z zaawansowanych usług MPS i rozwiązań w chmurze
Firma Lexmark, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, ogłosiła dzisiaj, że wprowadza na rynek Lexmark Cloud Bridge – pakiet narzędzi zwiększający możliwości zdalnego zarządzania urządzeniami. Lexmark Cloud Bridge rozszerza dostęp do zaawansowanych usług zarządzania drukowaniem (MPS) dla bezpośrednich klientów korporacyjnych i umożliwia zdalne zarządzanie flotą za pośrednictwem rozwiązań w chmurze szerszej grupie odbiorców.
- Klienci oczekują takiego samego poziomu obsługi MPS na urządzeniach w dowolnej lokalizacji i każdym środowisku sieciowym. Nasi partnerzy muszą być dobrze wyposażeni, aby zapewnić zdalne wsparcie dla wszystkich urządzeń - mówi Sebastian Szpila, Enterprise Account Manager Lexmark International Polska Lexmark. - Opracowaliśmy Lexmark Cloud Bridge, aby w prosty i bezpieczny sposób zapewnić zaawansowane funkcje MPS za pośrednictwem chmury we wszystkich środowiskach sieciowych - od centrali korporacji po małe biura – dodaje.
Pakiet łączności z urządzeniami Lexmark Cloud Bridge zapewnia zaawansowane możliwości, dzięki czemu klienci i partnerzy mogą:
- Zmniejszyć obciążenie IT i koszty infrastruktury drukowania
- Zwiększyć czas pracy urządzenia dzięki prognozowaniu zużycia
- Zadbać o bezpieczeństwo drukarek dzięki konfiguracji urządzenia w chmurze i aktualizacjom oprogramowania układowego
- Zwiększyć widoczność floty dzięki skonsolidowanemu portalowi i interaktywnym analizom
- Włączyć zdalne zarządzanie mocno rozproszonej floty urządzeń
Pakiet obejmuje:
- Native Agent standardowo dostarczany na wielu nowszych urządzeniach Lexmarka zaprojektowanych z myślą o IoT,
- Printer Agent, który działa jako dodatkowa aplikacja na starszych drukarkach
- Fleet Agent działający na serwerze w celu zapewnienia elastyczności w agregowaniu danych z wielu urządzeń
- Local Agent, który obsługuje bezpośrednią łączność (USB) między komputerem a drukarką
Elastyczną architekturę Lexmark Cloud Bridge można rozszerzyć tak, aby sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie zdalnego zarządzania flotą.
Wyjątkowa pozycja branżowa Lexmarka jako właściciela kompleksowej technologii i zaawansowana architektura technologiczna umożliwiają prawdziwie zintegrowane rozwiązanie w zakresie łączności, które zapewnia klientom kompleksowe usługi bez względu na to, gdzie przebywają i jaką złożoność sieci mogą napotkać - od mechanizmu drukującego, przez komunikację urządzeń, po pojedynczy globalny system IoT.
- Pakiet łączności Lexmark Cloud Bridge umożliwia nam świadczenie naszych wiodących w branży usług drukowania w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i w dowolnym środowisku drukowania - od floty obejmującej 100 000 urządzeń na całym świecie po pojedyncze urządzenie w zdalnym biurze domowym - powiedział Sebastian Szpila. - Baza architektury Lexmark Cloud Bridge to nowa, mocna podstawa, dzięki której możemy sprostać potrzebom naszych klientów i partnerów zarówno dziś, jak i w przyszłości.
Etapowe globalne wdrażanie Lexmark Cloud Bridge rozpoczyna się dziś w Stanach Zjednoczonych.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.